2 : 3
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1. połowa2 : 1
14:56

Dla piłkarzy Franciszka Smudy dzisiejsza porażka oznacza w zasadzie odpadnięcie z walki o europejskie puchary - sytuacja Górnika wcale nie jest lepsza. To już wszystko ze stadionu przy Reymonta, dziękujemy wszystkim kibicom za uwagę i kłaniamy się nisko!

97'

Koniec meczu! Wisła nie ma wyjątkowego szczęścia do śląskich drużyn - nie tak dawno po porażce z Ruchem Chorzów trzy punkty z Krakowa wywozi Górnik Zabrze. "Biała Gwiazda" prowadziła już 2:1, lecz trapiona kontuzjami stopniowo oddawała pole rywalom i ostatecznie przegrała 2:3. Dla piłkarzy z Zabrza strzelali Mateusz Zachara i dwukrotnie Adam Danch. Wiślacy muszą zadowolić się trafieniami Semira Stilicia i Wilde-Donalda Guerriera.

96'

Akcja z gatunku "futbolowe jaja" - dwóch obrońców Wisły zderza się głowami, obaj leżą jak zabici na własnej połowie. Dodatkowo, Stilić psuje podanie, które mogło otworzyć wiślakom drogę do bramki Steinborsa.

96'

Szewczyk bez szans w walce o górną piłkę z rosłymi stoperami Górnika.

92'

Stilić zamotał się w samym polu karnym Górnika, chociaż szpara między stoperami gości pozwoliła mu na strzał. Ale zagranie Burligi do Bośniaka - palce lizać.

91'

Mecz potrwa... siedem minut dłużej. Tak wyliczył sędzia Tojo.

89'

Fatalne błędy wiślackiej obrony przeważyły starania ich ofensywy, sama Wisła może powoli żegnać się z europejskimi pucharami. Nad stadionem przy ulicy Reymonta zbierają się czarne chmury.

87'

GOOOOL! 3:2 dla Górnika! To już chyba decydująca bramka w tym meczu! Kopia kontrataku sprzed kilkudziesięciu sekund, tym razem Danch ogrywa wiślacką obronę jak na karuzeli i spokojnie pokonuje Miśkiewicza!

86'

Szybka akcja Górnika i piłka w siatce po strzale Zachary - napastnik Górnika przyłapany na spalonym.

83'

Dośrodkowania sięga Guerrier, dość przypadkowy strzał Haitańczyka pewnie łapie Steinbors.

83'

Szewczyk nadział się na Kosznika, sędzia dyktuje rzut wolny dla wiślaków.

81'

Aplauz publiczności dla Guerriera, Haitańczyk prędzej nabawi się urazu, niż odpuści w walce o piłkę.

80'

Ołeksandr Szewełuchin zmienił Seweryna
Gancarczyka
(Górnik).

79'

Seria niebezpiecznych piłek w pole karne gospodarzy, sytuację wyjaśniają po kolei Stjepanović i Czekaj.

76'

Emmanuel Sarki też niedomaga, na boisku musi go zmienić Michał Szewczyk (Wisła).

75'

Sobolewski w swoim stylu - mocarny strzał kapitana Górnika z dystansu zatrzymuje się dopiero na słupku!

75'

Wisła ma problemy z wyprowadzeniem kontrataku, podania jej zawodników nie przechodzą środka pola. Kosznik stara się to wykorzystać, centra obrońcy Górnika mija pole karne.

73'

Czekaj tylko się przyglądał, jak Małkowski oddaje piłkę Zacharze. Strzelec pierwszej bramki w dzisiejszym meczu popędził pod bramkę Miśkiewicza, ale przymierza fatalnie w boczną siatkę!

70'

Paweł Olkowski "zaczarował" Dudkę i zdołał dośrodkować w pole karne, nie było tam nikogo z piłkarzy Górnika oprócz Małkowskiego.

67'

Sędzia Tojo czekał aż do bramki dla któregoś z zespołów, żeby zarządzić przerwę na odpoczynek i napicie się wody. Wisła rozpocznie od środka dopiero po jej zakończeniu za kilka chwil.

68'

GOOOL! 2:2! Mięciutkie dośrodkowanie Madeja jeszcze wybite przez Miśkiewicza, przy biernej postawie wiślackiej postawy do piłki dopada Adam Danch i strzela drugą bramkę dla Górnika w tym meczu!

67'

Desperacka szarża Kosznika zablokowana przez Sarkiego w momencie dośrodkowania, będzie rzut rożny dla Górnika.

66'

Dzisiejszy mecz przy Reymonta ogląda 5371 widzów.

64'

Górnik wygląda coraz gorzej z każdą minutą meczu. Teraz próbował Małkowski, strzał skrzydłowego z Zabrza pozostawimy bez komentarza.

62'

Po umiejętnym prostopadłym podaniu Stilić powstrzymany przez dwóch obrońców Górnika - piłka wysunięta do Stjepanovicia, lecz Macedończyk ścigany przez piłkarzy gości decyduje się na fatalny strzał z pierwszej piłki.

62'

Burliga nie zrozumiał się z Gargułą, podanie tego pierwszego poza boiskiem. Od własnej bramki rozpoczyna Pavels Steinbors.

61'

Drewniak fauluje w środku pola, na dobrą sprawę sędzia Tojo mógł zinterpretować jego przewinienie jako faul taktyczny - japoński arbiter nadal jednak trzyma kartki głęboko w kieszeni.

59'

Grono byłych wiślaków na boisko uszczupliło się o Bartosza Iwana - właśnie zmienił go Rafał Kurzawa (Górnik).

59'

Bardzo blisko kolejnej bramki dla Wisły, ostre dośrodkowanie Guerriera spadło wprost na głowę Semira Stilicia - strzał wiślaka mija słupek bramki Steinborsa!

58'

Ojojoj, Michał Czekaj zaplątał się przy przyjęciu piłki na drugim słupku i tylko pomyłce stopera Wisły Górnik zawdzięcza to, że nie stracił bramki!

58'

Płaskie dośrodkowanie Sarkiego wyekspediowane na rzut rożny przez kapitana Górnika, Adama Dancha.

57'

Michał Nalepa za jego imiennika, Chrapka (Wisła).

56'

Michał Chrapek chyba nie poleci jutro na testy medyczne w Catanii. Właśnie odniósł kontuzję, a za kilka chwil zmieni go Michał Nalepa.

54'

Górnik wykorzystuje krótką przerwę w grze do przeprowadzenia własnej zmiany - Łukasz Madej wszedł na boisko w miejsce Przemysława Oziębały.

54'

Maciej Małkowski jest szybszy od Burligi, zdołał wejść w pole karne i zagrać piłkę w kierunku Oziębały, interwencja Piotra Brożka ratuje Wisłę przed stratą bramki.

53'

Jest i pierwsza zmiana - Paweł Brożek musi opuścić boisko, w jego miejsce Łukasz Garguła. "Guła" zajmuje miejsce na wiślackiej szpicy.

52'

Kibice zadrżeli, bo na murawę upadł Chrapek - pomocnik Wisły szybko staje na nogi i raczej będzie mógł kontynuować grę. Znacznie gorzej jest z Brożkiem, do którego znowu wezwano fizjoterapeutów.

51'

Sarki jeszcze poprztykał się z obrońcami Górnika, były przepychanki, litościwy sędzia Tojo studzi nastroje i trzyma kartki w kieszeni.

50'

Stilić wkręca w ziemię Sobolewskiego, Gancarczyk sam się przed nim kładzie - kąt jest za ostry, wiślak ostatecznie strzela obok bramki.

48'

Emmanuel Sarki? Kopiuj-wklej: błyskawiczny rajd prawą stroną boiska, jednak wyłożenie Nigeryjczyka zepsute przez Stilicia. Bośniak o kilkanaście centymetrów szybszy od piłki zagranej przez skrzydłowego Wisły.

46'

Mała kotłowanina po płaskim zagraniu w pole karne gospodarzy, 20 metrów od bramki Miśkiewicza do piłki dobiega Drewniak i strzela wysoko nad poprzeczką.

46'

Rzut wolny dla Górnika z około 35 metrów od bramki wiślaków. Szykuje się dośrodkowanie w pole karne do piłki już podchodzi Gancarczyk.

45'

Zaczynamy drugą połowę!

14:01

Zawodnicy Wisły już wrócili na murawę. Za kilka chwil dołączą do nich piłkarze Górnika.

13:50

Z przyjemnością stwierdzamy, że mecz nie spełnił naszych oczekiwań. Skłamalibyśmy, gdyby nie było przestojów w grze z obu stron z powodu upału, ale przy Reymonta jesteśmy świadkami fantastycznego meczu.

47'

Gancarczyk umiejętnie podkręca piłkę i posyła ją półtora metra od dalszego słupka bramki Miśkiewicza! Było blisko, ale to już wszystko, jeśli chodzi o pierwszą połowę meczu. Sędzia Tojo zaprasza zdyszanych piłkarzy do szatni, po pierwszych 45 minutach Wisła prowadzi z Górnikiem 2:1!

46'

Iwan w mało dżentelmeński sposób zdjął piłkę z nogi swojemu koledze i oddał do Olkowskiego. Ten faulowany przez Sarkiego i Górnik ma rzut wolny z narożnika boiska.

45'

Czekaj ratuje się wybiciem piłki na aut, Górnik mozolnie konstruuje akcję na połowie Wisły. Faul w ofensywie i futbolówka wraca do gospodarzy.

43'

GOOOL! 2:1 dla "Białej Gwiazdy"! Mało brakowało, żeby ta bramka w ogóle nie padła - błyskawiczna kontra Wisły, płaska piłka Sarkiego w pole karne i w wielkim zamieszaniu Guerrier kieruje piłkę do siatki! Futbolówka jeszcze zatańczyła obok słupka, ale ostatecznie wpadła do bramki Górnika!

43'

Łukasz Burliga nie patyczkuje się z Małkowskim i udanym wślizgiem odbiera mu piłkę.

42'

Paweł Brożek o własnych siłach wrócił na murawę, z napastnikiem gospodarzy chyba już wszystko w porządku.

41'

Koronkowa akcja Wisły zepsuta już w polu karnym przez Stjepanovicia, Macedończyk na siłę chciał pozbyć się piłki i podał do obrońców Górnika.

40'

"Brozio" zauważalnie utykając schodzi poza boisko, nie wygląda to dobrze.

40'

Piotr Brożek popędził lewą stroną boiska jak autostradą i znowu wyłożył do własnego brata - lekki strzał Pawła broni Steinbors, sam napastnik Wisły odniósł jakiś uraz i właśnie jest opatrywany za linią boczną.

36'

Małkowski zdecydował się na strzał w gąszczu wiślackich obrońców - podobnie, jak przy pierwszej bramce dla Górnika, rykoszet mógł wpędzić Wisłę w poważne kłopoty, całe szczęście jego partnerzy w ataku nie zorientowali się w porę.

35'

Iwan boleśnie nabity przez Dudkę, piłka toczy się wprost w ręce Miśkiewicza.

34'

Chrapek wspaniale zastawia się w walce z Oziębałą i oddaje piłkę Brożkowi. "Brozio" popisuje się zagraniem piętką do Stilicia - Bośniak nie jest w stanie przyjąć piłki, ale wiślak i tak był na spalonym.

34'

Od własnej bramki piłkę do gry wprowadzi bramkarz Wisły, Michał Miśkiewicz.

30'

Szymon Drewniak może tylko nabożnie złożyć ręce, bo jego górne podanie nie znalazło adresata. Piłkarz Górnika sprowokował groźną kontrę - całe szczęście dla gości, Guerrier był na pozycji spalonej.

29'

Łukasz Burliga przedarł się z piłką w pole karne Górnika - podanie przejmuje Paweł Brożek, zahaczany przez Steinborsa. "Brozio" upada na murawę - sędzia Tojo orzeka jedynie rzut rożny dla gospodarzy.

26'

Strzał Pawła Brożka pofrunął dobre kilka metrów nad bramką Steinborsa. Sam mecz trochę się uspokoił.

25'

toniejapl: Panie redaktorze dlaczego Steinbors nosi maske? p.olexkus: bo se nos złamał

Właśnie dlatego - dokładnie, to bramkarz Górnika złamał kość jarzmową.

21'

Guerrier chciał pobawić się w Brożka w meczu z Pogonią, mimo pudła Haitańczyka, Steinbors i tak czujniejszy od Janukiewicza. Tymczasem, chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

20'

Chrapek mógł napędzić stracha własnej obronie niepewną interwencją, całe szczęście cała trójka zabrzan była w innym sektorze pola karnego "Białej Gwiazdy".

19'

Kibice Górnika już bez koszulek, mamy nieodparte wrażenie, że piłkarze chętnie zrobiliby to samo. Regulamin ekstraklasy chyba jednak nie przewiduje gry bez trykotów.

17'

Pierwszy kwadrans spotkania na stadionie Wisły był po prostu fenomenalny. Dwie bramki i tyle samo znakomitych sytuacji, a to dopiero początek spotkania. Pozostaje mieć nadzieję, że piłkarzy szybko do nie zniechęci straszliwy skwar.

16'

Starcie Guerriera ze Steinborsem, Łotysz przez chwilę będzie potrzebował pomocy medycznej. Nie zadrościmy bramkarzowi Górnika, w specjalnej masce na twarzy musi mu być bardzo gorąco.

15'

Braterska akcja spala na panewce! Piotr sprezentował Pawłowi regularną "patelnię", w perfekcyjnej sytuacji najlepszy snajper Wisły strzela w słupek!

12'

Wisła obudziła się z letargu i sieje popłoch w obronie Górnika. Teraz główkował Paweł Brożek, gości ratuje refleks Steinborsa!

10'

GOOOOL! Semir Stilić! 1:1! Paweł Brożek nie spieszył się z zagraniem do kolegów i poczekał na Semira Stilicia. Wyłożenie piłki do Bośniaka, który huknął w okienko bramki Steinborsa! Wyrównanie!

9'

Kosznik zbyt wolny na przejęcie prostopadłej piłki sunącej do niego lewym skrzydłem.

8'

W walce o piłkę na lewym skrzydle Guerrier lepszy od Olkowskiego, sędzia Tojo uznał jednak, że Haitańczyk faulował obrońcę Górnika.

6'

Po kornerze dla zabrzan sytuację wyjaśnia główka Wilde-Donalda Guerriera. Wisła broni się prawie całym zespołem, dlatego nici z kontrataku.

5'

Wielkie nieporozumienie wiślackiej obrony mogło skończyć się golem samobójczym - zagranie Piotra Brożka wychodzi tylko na rzut rożny. "Biała Gwiazda" jest wyraźnie oszołomiona szybko straconą bramką.

3'

Szybko poszło - podprowadzenie piłki na szesnasty metr przez Bartosza Iwana, podanie od byłego wiślaka odbija się od Michała Czekaja i trafia pod nogi Zachary. Strzał piłkarza Górnika niezwykłej urody - goście prowadzą 1:0!

3'

GOOOOL! 1:0 dla Górnika! Mateusz Zachara wykorzystuje podanie Bartosza Iwana i, stojąc tyłem do bramki, ekwilibrystycznym strzałem pokonuje Miśkiewicza!

2'

Pierwsza akcja wiślaków, dośrodkowywał Sarki - centra Nigeryjczyka spadła wprost na głowę Adama Dancha, kapitana Górnika.

1'

Górnicy dzisiaj wyjątkowo w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Piłkarze Roberta Warzychy z uwagi na wysoką temperaturę nie chcieli zagrać w wyjazdowych czarnych kompletach.

1'

Zaczynamy! Wisła gra z Gónikiem w pierwszym dzisiejszym meczu w grupie mistrzowskiej ekstraklasy! Rozpoczęli gospodarze - drużyna "Białej Gwiazdy".

12:59

"Każdy to powie, Torcida rządzi w Krakowie" - śpiewają kibice Górnika. Nie da się ukryć, że na stadionie Wisły zameldowała się pokaźna grupa fanów z Zabrza.

12:56

Trójka sędziowska z Japonii wyprowadza obie jedenastki na boisko. Hymn Wisły i zaczynamy mecz w Krakowie!

12:51

W wyjściowym składzie Górnika dwóch byłych wiślaków - Radosław Sobolewski i Bartosz Iwan. Nie trzeba wspominać, że przy Reymonta lepiej potoczyła się kariera tego pierwszego, byłego kapitana "Białej Gwiazdy".

12:46

Wielkim nieobecnym dzisiejszego meczu będzie Prejuce Nakoulma - reprezentant Burkina Faso i gwiazda Górnika dopiero wrócił ze zgrupowania kadry i nie był gotowy na występ przeciwko Wiśle.

12:45

Złapaliśmy się na tym, że piszemy to samo w zasadzie co mecz, ale frekwencja na stadionie Wisły jest zwyczajnie żałosna. Śrubują ją fani Górnika, którzy powoli wypełniają sektor gości przy Reymonta.

12:42

To nie pomyłka - dzisiejszy mecz poprowadzi trójka sędziowska z Japonii. Oto oni: Minoru Tojo (sędzia główny) oraz Haruhiro Otsuka i Toshiyuki Tanaka (asystenci).

12:40

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania autorstwa Sebastiana Gładysza - wstęp do meczu Wisły z Górnikiem TUTAJ.

12:35

Zaglądamy do ligowej tabeli. Wisła z trzypunktową stratą do trzeciego Ruchu, sytuacja Górnika trochę bardziej skomplikowana.

• 4. Wisła Kraków (27 punktów; 13 zwycięstw, 10 remisów, 11 porażek)
  • 7. Górnik Zabrze (25 punktów, 12 zwycięstw, 10 remisów, 11 porażek)
12:33

Rezerwowi Górnika: Grzegorz Kasprzik, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kurzawa, Maciej Mańka, Łukasz Madej, Dzikamai Gwaze, Wojciech Łuczak

12:27

Piłkarze Roberta Warzychy wybiegają na rozgrzewkę, wita ich charakterystyczny dzwonek Stanisława Sętkowskiego - słynnego kibica Górnika. Tak, tego samego od rozdawania zawodnikom drobiu.

12:25

Ostatnia potyczka między Wisłą a Górnikiem miała miejsce 8 listopada ubiegłego roku. Zabrzanie pokonali wówczas podopiecznych Franciszka Smudy 3:2 po dwóch bramkach Zachary i jednej Nakoulmy. Dla Wisły trafiali nieobecny dzisiaj w wyjściowym składzie Garguła i Guerrier.

12:22

Rywalizacja Wisły z Górnikiem jest prawie tak stara, jak klub z Zabrza. Oba zespoły po raz pierwszy zmierzyły się w 1952, a na premierowe ligowe spotkanie czekały do 1956. W lidze na 100 meczów "Biała Gwiazda" wygrała 35, przegrała 40 i zremisowała 25 spotkań.

12:17

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Łukasz Garguła, Fabian Burdenski, Michał Nalepa, Tomasz Zając, Alan Uryga, Michał Szewczyk

12:16

Skład Górnika bardzo się spóźnia, dlatego w międzyczasie poinformujemy o składzie ławki rezerwowej Wisły Kraków.

12:15

Bramkarze obu drużyn już rozgrzewają się na obficie zraszanej murawie stadionu Wisły. Golkiperów Górnika przywitała rosnąca z każdą minutą grupa kibiców z Zabrza.

12:06

Prezentujemy już wyjściową jedenastkę Wisły Kraków, z kolei za moment dowiemy się, w jakim zestawieniu na boisko wybiegnie dziś Górnik Zabrze.

12:06

Uf, jak gorąco! W dzisiejszym meczu Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze temperatura powietrza będzie miała niewiele wspólnego z tą na boisku. Oba zespoły teoretycznie, ale tylko teoretycznie walczą dzisiaj o pozostanie w rywalizacji o awans do europejskich pucharów. Zarówno "Biała Gwiazda", jak i ekipa ze Śląska nie otrzymali bowiem licencji na występy w eliminacjach do LE. Zapraszamy na relację LIVE ze stadionu przy ulicy Reymonta!