Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
Lech PoznańLech Poznań
22:41

Choć Wisła przeważała w drugiej części gry nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Trzeba przyznać, że mecz rozczarował jakością gry.

90'

Lech wywozi z Krakowa komplet punktów!

90'

Pareiko...zgrywa piłkę głową w pole karne, lecz napastnicy o tempo spóźnieni.

90'

Wisła bezradnie raz po raz wrzuca piłkę w pole karne.

87'

Arboleda po raz kolejny blokuje strzał Garguły.

84'

Fenomenalny Buric wyciąga strzał Wilka, który leciał w okienko bramki.

83'

Poprzeczka po strzale Boguskiego! Ależ było blisko!

81'

Żółta kartka dla Jaliensa.

79'

Defensywna zmiana trenera Rumaka. Djurdjevic wchodzi za Bereszyńskiego

77'

Cezary Wilk w ostatnim momencie powstrzymał szarżującego Bereszyńskiego. Stuprocentowa okazja.

75'

W zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Boguski, lecz jego strzał nie wymaga komentarza.

70'

Ubiparip melduje się na placu gry w miejsce Tonewa.

69'

Sikorski ładnie obrócił się z piłką, lecz uderzył minimalnie obok słupka.

69'

Arboleda w groźnej sytuacji blokuje zagranie Genkowa.

68'

Ostatnia zmiana w szeregach Wisły. Sikorski wchodzi za Sobolewskiego.

66'

Jednak Lech pokazuje, że Wisła nie może zapomnieć o obronie. Tonew po szybkim ataku Kolejorza uderza obok słupka bramki Pareiko

63'

Wisła co raz śmielej atakuje. Lech w komplecie na swojej połowie.

60'

Za Drewniaka wchodzi debiutant - Karol Linetty

59'

Buric bez problemu broni strzał Wilka zza pola karnego.

58'

Drewniak uderza w światło bramki. Z tym strzałem problemu nie ma Pareiko. Sytuacja rozpoczęła się od fatalnej pomyłki Czekaja.

56'

Genkow zastępuję na placu gry Ilieva.

55'

Gra wznowiona.

53'

Serpentyny i race lądują na murawie. Mecz przerwany.

52'

Dobre zgranie Jaliensa w polu karnym marnuje Boguski niecelnie podając.

48'

Strzał Cezarego Wilka zza pola karnego został zablokowany przez Arbolede

46'

Lech rozpoczął druga połowę.

21:33

Po tej akcji padł gol dla Lecha. Strasznie zawalił w ten sytuacji Jan Frederiksen, ale Cezary Wilk też mógł zachować się lepiej w pojedynku z Szymonem Drewniakiem. Wisła Kraków - Lech Poznań

45'

Koniec pierwszej części gry.

45'

Sobolewski próbował przebić się w polu karnym, jednak został zastopowany przez silnych obrońców Lecha.

41'

Tonew ukarany żółtą kartką.

37'

W konsekwencji fatalnego błędu Frederiksena, Lech wyprowadził szybką kontrę. Szymon Drewniak zakończył ją skutecznym strzałem lewą nogą.

36'

GOOOOOL! Drewniak!

36'

Melikson po rykoszecie obok bramki.

36'

Faul na Ilievie tuż przed polem karnym. Będzie groźnie.

33'

Kolejna kartka. Tym razem dla Drewniaka.

31'

Trałka ukarany żółtą kartką za faul na Gargule. Pomocnik Lecha będzie pauzować w następnej kolejce.

30'

Melikson w fantastycznej okazji trafia wprost w Burica. Fantastyczna asysta Cezarego Wilka.

26'

Dobre dośrodkowanie Jaliensa przechodzi obok Wilka i Boguskiego.

23'

Frederiksen wchodzi za kontuzjowanego Głowackiego.

20'

Głowacki nie zdoła kontynuować gry. Za chwilę zejdzie z murawy.

19'

Żółta kartka dla Głowackiego. Nie zagra on w najbliższym spotkaniu Białej Gwiazdy.

17'

Głowacki i Bereszyński nie podnoszą się z murawy.

15'

Tonew zza pola karnego uderza obok słupka.

14'

Głowacki blokuje strzał Bereszyńskiego. Młody napastnik wcześniej ograł doświadczonego stopera Wisły.

11'

Indywidualna akcja Ilieva zakończyła się na Henriquezie. Aktywny jest Serb w początkowej fazie meczu.

9'

Iliev niedokładnie do Wilka i piłkę wybija Kamiński.

7'

Boguski uderza obok słupka bramki Burica.

7'

Bardzo dobra interwencja Czekaja, która uratowała Wisłę przed groźna kontrą.

5'

Melikson niecelnie wrzucił piłkę w pole karne.

3'

Garguła faulowany w środkowej strefie boiska.

1'

Rozpoczynają gospodarze.

20:45

Minuta ciszy upamiętniająca dwóch młodych kibiców Wisły, którzy zginęli w wypadku samochodowym.

20:43

Obie jedenastki wychodzą już na murawę, a kibice Wisły prezentują oprawę złożoną ze sporej wielkości sektorówki.

20:26

W Krakowie musimy wrócić do korzeni, czyli gry z rundy wiosennej. Czy Wisła w końcu się obudzi? Liczę, że na razie jeszcze trochę pośpi – życzył sobie przed meczem Mariusz Rumak

20:23

Dzisiejszego spotkania z sektora gości z niewyjaśnionych do końca przyczyn nie obejrzą kibice poznańskiego klubu.

20:18

Statystyki przemawiają za Wisłą. W Krakowie mierzyła się z Lechem 45 razy, z czego odniosła ,aż 26 zwycięstw przy tylko sześciu wygranych Kolejorza

20:08

Takie mecze zawsze są wyjątkowe. Gramy przecież przeciwko Lechowi. Myślę, że nie trzeba specjalnie motywować zawodników. Znają tę firmę, wiedzą przeciwko komu grają – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Tomasz Kulawik.

20:01

Oprócz wspomnianego „Ślusara” trener Rumak nie może dziś skorzystać ze swojego rozgrywającego Gergo Lovrencsicsa. Do zespołu wracają za to pauzujący ostatnio za kartki Kebba Cessay oraz Ivan Djurdjević.

19:55

Największa przedmeczowa zagadka rozwiązana. Ślusarskiego w ataku Kolejorza zastąpi jego imiennik - Bartosz Bereszyński.

19:47

Witamy ze stadionu przy ulicy Reymonta, gdzie już za godzinę rozpocznie się spotkanie miejscowej Wisły z poznańskim Lechem.