1 : 0
lechiaLechia Gdańsk
95'

95'

W polu karnym sam na sam z bramkarzem Lechii znalazł się Grzelczak, jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę zabrali mu defensorzy przyjezdnych

93'

Faulowany Grzelczak. W pole karne piłkę dośrodkowuje Budka, jednak za głęboko i nie przejmuje jej żaden z zawodników gospodarzy

90'

Pięć minut doliczył arbiter z Płocka

90'

Kontuzjowany Dudu opuścił na chwilę plac gry

89'

Ukarany Sebastian Radzio

87'

Szczęście widzewiakom dzisiaj dopisuje. Poprzeczka ratuje RTS od straty bramki!

86'

Sernas ruszył z kontrą, zagrał do Grzelczaka, ale wychowanek Widzewa musiał się cofnąć, by uniknąć pozycji spalonej.

83'

Zapowiada nam się bardzo ciekawa końcówka meczu! Gra toczy się w szybkim tempie i obie strony nawzajem wymieniają ataki podbramkowe. Pracy sędziego... jednak może nie będę oceniał :))

78'

Radzio za Dzalamidze

77'

Panka uderzył z dystansu w samo okienko, ale Kapsa wyciągnął się jak struna i obronił strzał Litwina.

75'

Cóż za kuriozalna sytuacja. Najpierw faulowany został Grzelczak, piłkę przejął jednak Sernas i sędzia nakazał grę dalej. Litwin zdobył bramkę, ale sędzia jej nie uznał..

74'

Z rzutu rożnego w pole karne piłkę posłał Dudu, ale żaden z jego kolegów z drużyny nie potrafił jej skierować do bramki.

72'

- Kto wygra mecz? Widzew! - krzyczą Fanatycy Widzewa

68'

"Jeszcze jeden" - słyszymy z trybun

67'

Mamy pierwszą zmianę w zespole Lechii. Plac gry opuszcza kontuzjowany Marko Bajić, a w jego miejsce Bedi Buval.

64'

Piłka znalazła się w bramce Widzewa, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Nadal 1:0!

63'

I mamy doping!!! Od razu czujemy tutaj - na trybunie prasowej - piłkarską atmosferę!

62'

Dzalamidze zakręcił trzema obrońcami Lechii, podał do Łukasza Brozia i pomocnikowi wystarczyło tylko dołożyć nogę do piłki. Dołożył, ale piłka minęła się z bramką..

60'

Znakomite podanie otrzymał Ben Radhia. Tunezyjczykowi jednak chyba zabrakło sił, bo mógł wyjść sam na sam z bramkarzem Lechii.

58'

Z prawej strony boiska prosto na głowę Dzalamidze piłkę wrzucił Ben Radhia. Gruzin jednak minimalnie się pomylił. Mogło być 2:0!

55'

Z rzutu rożnego dośrodkowuje Dudu, piłkę głową wybija jeden z obrońców Lechii. Futbolówka trafia jednak prosto na nagę Adriana Budki i ten z pierwszej piłki uderzył niecelnie na bramkę przyjezdnych.

53'

A z trybuny krytej słyszymy "Sędzia kalosz...".

51'

Dudu mocno uderzył na bramkę gości, piłka trafiła prawdopodobnie w rękę jednego z obrońców Lechii, ale sędzia nakazał grać dalej.

50'

Na lewej stronie boiska szarżował Ivans Lukjanovs, ale zatrzymaili go obrońcy Widzewa.

49'

W środkowej strefie boiska jeden z piłkarzy Lechii zagrał ręką, grę wznowią gospodarze.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę gry!

45'

W miejsce Ostrowskiego pojawi się Ben Radhia, a za Riskiego Sernas.

45'

Będziemy mieli zmianę w zespole Widzewa.

45'

Na stadionie troszkę głośniej, bo w przerwie miał zaplanowany krótki występ jeden z raperów Widzewa - Ścibior. "Widzewie pokaż charakter" - śpiewa. Jeśli łódzki klub chce wygrać to spotkanie, to ten czynnik będzie niezbędny.

45'

Na stadionie troszkę głośniej, bo w przerwie miał zaplanowany krótki występ jeden z raperów Widzewa - Ścibior.

45'

Drugi trener Widzewa Marcin Węglewski rozmawia na murawie z Darvydasem Sernasem. Czyżby Litwin pojawił się na boisku w drugiej połowie?

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Minutę dłużej pograją piłkarze obu drużyn

45'

Z rzutu rożnego dośrodkował Levon, ale piłkę pewnie złapał Kaniecki.

45'

W polu karnym z obrońcą na plecach znalazł się Grzelczak, jednak zamiast uderzać na bramkę, to podał do Ostrowskiego i nic z tej akcji nie wyszło.

42'

Od kilku minut coraz pewniej w polu karnym gra Lechia, jednak jak na razie wynik bez zmian - 1:0 dla Widzewa.

41'

Zrzutu wolnego przed polem karnym Widzewa uderzał Traore, ale piłka minęła się z bramką.

40'

Chciałbym wrzucić Wam jakieś zdjęcie z trybun, ale na stadionie całkowicie piknikowa atmosfera. Jednak jak protest, to protest.. Ale czy to coś zmieni w postępowaniu rządu? Jak myślicie?

36'

We własnym polu karnym faulowany Mindaugas Panka. Piłkarz potrzebował interwencji lekarzy i musiał opuścić boisko, jednak to nic poważnego i zaraz wróci do gry.

26'

Lechia wykonywała rzut wolny, jednak bez efektu.

23'

Znowu strzelał Lukjanovs i znowu czujni obrońcy Widzewa.

21'

Przed polem karnym szarżował Ivans Lukjanovs, swój popis zakończył strzałem, ale został on zablokowany.

18'

Z dystansu na bramkę Widzewa niecelnie uderzał Marko Bajic

15'

Faulowany przez Traore Dudu w środowej strefie boiska.

14'

Z dystansu uderzał na bramkę Lechii Łukasz Broź, ale bardzo niecelnie.

12'

Bardzo kombinacyjnie przed polem karnym zagrali gospodarze. Akcję strzałem wykończył Riski, ale futbolówkę złapał Kapsa.

12'

A na trybunach piknik...

10'

Z prawej strony boiska dośrodkował Andriuskevicius, ale piłkęwybili defensorzy Widzewa. Bardzo nerwowo zaczęli to spotkanie goście.

8'

Wynik mógł teraz podwyższyć Dzalamidze. Gruzin dostał długie podanie w pole karne, ale na miejscu był bramkarz Lechii.

5'

Na czystą pozycję po podaniu Riku Riskiego wyszedł Piotr Grzelczak i umieścił piłkę w bramce Lechii!

4'

Pierwszy rzut rożny dla Widzewa. Dudu krótko rozegrał z Budką, jednak na miejscu byli obrońcy Lechii.

1'

Zaczynamy!

19:00

Piłkarze już wychodzą na murawę:

18:54

Tymczasem mam pytanie do wszystkich czytelników relacji: kto wygra mecz?! :)

18:52

Piłkarze już w tunelu - za chwilę zaczynamy!

18:52

Natomiast Lechii: Sebastian Małkowski, Jakub Popielarz, Patryk Brzeski, Serges Kozans, Bedi Buval, Aleksandr Sazankow i Jakub Zelglic.

18:50

Ławka rezerwowa wyglądać będzie następująco: Maciej Mielcarz, Rafał Grzelak, Darvydas Sernas, Przemysław Oziębała, Damian Ceglarz, Sebastian Radzio oraz Souhail Ben Radhia.

18:49

Opaskę kapitana Widzewa założy Mindaugas Panka, a Lechii Łukasz Surma.

18:49

Skład Lechii: Paweł Kapsa, Marcin Pietrowski, Krzysztof Bąk, Luka Vucko, Vytautas Andriuskevicius, Łukasz Surma, Paweł Nowak, Marko Bajic, Abdou Traore, Ivans Lukjanovs i Lewon Hajrapetjan.

18:46

Poznaliśmy już pierwsze jedenastki obu drużyn. Jedenastka Widzewa: Bartosz Kaniecki, Wojciech Szymanek, Riku Risku, Krzysztof Ostrowski, Adrian Budka, Nika Dzalamidze, Mindaugas Panka, Piotr Grzelczak, Łukasz Broź, Dudu, Sebastian Zalepa.

18:43

Przypomnijmy, że decyzją PZPN na swojej trybunie nie mogą w zorganizowanej grupie zasiąść fani gości. Z kolei Fanatycy Widzewa przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji stowarzyszeń kibiców przeciwko działaniom rządu w ich sprawie. Tym samym fani łódzkiego klubu nie będą prowadzić regularnego dopingu i na stadion przychodzą ubrani na czarno.

18:42

Tak aktualnie wygląda trybuna pod zegarem:

18:41

Na trybunach do tej pory zasiada niewielu kibiców, więcej fanów znajduje się w okolicach stadionu.

18:41

Niżej zdjęcie zawodników Widzewa, a niżej piłkarze Lechii.

18:39

Piłkarze obu drużyn już od kilkunastu minut się rozgrzewają.

18:32

Widzew zagra dzisiaj w czerwonych, a Lechia w zielono-białych strojach.

18:30

W sumie sędziował 19 meczów w Ekstraklasie. Pokazał 75 żółtych i 5 czerwonych kartek, a 8 razy wskazywał na wapno. Dzisiaj jego asystentami będą Szymon Marciniak i Paweł Skolnicki. Rolę sędziego technicznego sprawować będzie Sebastian Jarzębak, a z PZPN mecz obserwuje Krzysztof Smulski oraz Julian Pasek.

18:29

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka w tym sezonie prowadził tylko jedno ligowe spotkanie z udziałem Lechii. Gdańszczanie przegrali wówczas z Wisłą Kraków 2:5. Z kolei czterokrotnie gwizdał mecze Widzewa. Z Jagiellonią Białystok (3:1), Lechem Poznań (0:1), Polonią Bytom (2:2) i Śląskiem Wrocław (2:2). Najbardziej dał się we znaki widzewskiej publiczności podczas tej ostatniej konfrontacji. Wówczas na trybuny odesłał trenera Czesława Michniewicza.

18:28

Mamy informacje dla czerwono-biało-czerownych fanów - w pierwszym składzie Widzewa nie zobaczymy Darvydasa Sernasa.

18:25

W Łodzi dzisiaj lekkie zachmurzenie, ale bez opadów.

18:25

Także piłkarze Widzewa po wczorajszym treningu udali się na przedmeczowe zgrupowanie.

18:25

Przyjezdni dotarli już do Łodzi. Lechici już wczoraj zameldowali się w oddalonym o 30 kilomatrów Gutowie Małym, który stał się ich bazą treningową przed meczem z beniaminkiem ligi. Dzisiaj o godzinie 11 mieli jeszcze rozruch i kilka godzin przed meczem przyjechali do miasta włókniarzy.

18:23

Oba kluby aspirują do gry w Lidze Europy, dlatego też, miejmy nadzieję, że czeka nas ciekawe spotkanie i piłkarze zaprezentują poziom chociaż troszkę podobny do europejskich standardów ;)

18:22

Ze stadionu Widzewa wita Was Daniel Wolski. Zapraszam na ostatni mecz łódzkiego klubu przy własnej publiczności w tym sezonie. RTS zagra z Lechią Gdańsk.