Do czterech razy sztuka. Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała z Turcją

21 listopada 2022, 14:52 | Krzysztof Kowalski

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała z rówieśnikami z Turcji 3:2 (2:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Chorwacji. Dla naszego zespołu trafili: Filip Szymczak, Bartłomiej Kłudka oraz Kajetan Szmyt. To pierwsze zwycięstwo młodzieżówki pod wodzą Michała Probierza. We wcześniejszych grach Polacy przegrali z Grecją i Chorwacją oraz zremisowali z Łotwą.

Konfrontacja w chorwackim Medulin dla piłkarzy Probierza rozpoczęła się znakomicie. W 7. minucie do siatki trafił Filip Szymczak z Lecha Poznań, a już po pół godzinie gry Polacy grali w przewadze. Boisko musiał opuścić turecki zawodnik Warty Poznań Enis Destan, który uzbierał dwie żółte kartki.

Tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był Jan Biegański. Szymczak wykonał rzut karny. Napastnik Kolejorza spróbował „podcinki”, ale jego zamiary wyczuł Osman Cetin. Sędzia orzekł jednak, że bramkarz zbyt szybko wyszedł przed linię bramkową i nakazał powtórkę. Tym razem Szymczak strzelił już mocniej, Cetin znów jednak obronił. Polak dobijał swój strzał i po raz kolejny trafił w golkipera. Dobitka Kłudki była jednak skuteczna.

W 56. minucie było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się pomocnik Warty Kajetan Szmyt. Później do głosu niespodziewanie doszli grający w osłabieniu Turcy. Po bramkach Metehana Baltaciego oraz Emina Bayrama doprowadzili do stanu 2:3. Na tym emocje się jednak skończyły.

Polska U21 - Turcja U21 3:2

Bramki: Filip Szymczak 7, Bartłomiej Kłudka 45, Kajetan Szmyt 56 - Metehan Baltaci 62, Emin Bayram 69

żółte kartki: Marchwiński, Biegański - Destan, Cift, Baltaci

czerwona kartka: Enis Destan (30. minuta, Turcja, za drugą żółtą)

Polska: Krzysztof Bąkowski - Ariel Mosór, Patryk Peda, Maksymilian Pingot - Bartłomiej Kłudka, Mateusz Łęgowski (64 Fryderyk Gerbowski), Jan Biegański, Jakub Myszor (64 Adam Ratajczyk), Filip Marchwiński (46 Aleksander Buksa), Kajetan Szmyt (77 Mariusz Fornalczyk) - Filip Szymczak (64 Marcel Błachewicz)

W 45. minucie Filip Szymczak nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Ertugrul Cetin)