Zwycięski gol Zwolińskiego. Napastnik znów sam na czele klasyfikacji strzelców

9 listopada 2018, 21:04 | Kaja Krasnodębska

Łukasz Zwoliński po ponad miesiącu przerwy wreszcie zdobył bramkę w chorwackiej ekstraklasie. Polak strzelił jedynego gola w wyjazdowym starciu HNK Goricy z NK Rudes. Jego zespół na razie plasuje się na premiowanym europucharami miejscu.

Rewelacyjny beniaminek ligi chorwackiej HNK Gorica nie zwalnia tempa. Piątkowym wieczorem zespół, który wiosną wywalczył historyczny, bo pierwszy awans do tamtejszej ekstraklasy, wygrał swoje ósme spotkanie w tym sezonie. Tym razem na wyjeździe pokonał NK Rudes, tym samym umacniając się w czołówce. Po 14. kolejkach na swoim koncie ma już 26 punktów, co pozwala zajmować jedno z miejsc premiowanych biletem do europejskich pucharów.

Trzy punkty piłkarze z Goricy w dużej mierze zawdzięczają Łukaszowi Zwolińskiemu. Napastnik w drugiej połowie zdobył jedynego gola, jaki padł w tym spotkaniu. Dla Polaka jest to pierwsze trafienie od przeszło miesiąca. W sumie ma ich osiem, najwięcej w całych rozgrywkach. Nad rywalami ma jedną bramkę przewagi. Cała goniąca go czwórka swoje starcia w ramach 14. kolejki ma jeszcze przed sobą.

W sobotę do swojego meczu stanie m.in. Slaven Belupo, w którym występuje Krystian Nowak, a Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora zagra dopiero w niedzielę. Aktualny lider chorwackiej ekstraklasy ma więc chwilę, aby odpocząć po czwartkowym meczu Ligi Europy. 3:1 pokonał pogromcę Legii Spartaka Trnawa, dzięki czemu już na dwa spotkania przed zakończeniem fazy grupowej zapewnił sobie grę w fazie pucharowej. Dla zagrzebian to pierwszy taki awans od 49 lat.