FC Barcelona odrobiła straty w świetnym stylu! Kapitalne trafienie Messiego z rzutu wolnego [WIDEO]

28 stycznia 2018, 22:39 | DW

Choć przez długi czas utrzymywał się bardzo korzystny wynik dla piłkarzy Deportivo Alaves, gospodarze zdołali odrobić stratę i wygrać spotkanie. Barcelona uratowała zwycięstwo na sześć minut przed końcem spotkania. Tym samym "Blaugrana" wciąż zachowuje bezpieczną przewagę nad przeciwnikami.

Piłkarze Deportivo zanotowali świetny początek spotkania. Niewiele brakowało, by w 14. minucie padł gol samobójczy! Guillermo Maripan posłał piłkę na rzut rożny tuż obok lewego słupka. Korner zapoczątkował kontrę, w której bramkarz FCB wygrał pojedynek sam na sam z Johnem Guidettim. Po dziewięciu minutach było już 0:1! Książkowo wyprowadzona kontra, która zakończyła się strzeleniem gola. Zaczęło się od straty... Lionela Messiego. W końcowej fazie tej akcji Ibai Gomez uruchomił Guidettiego, a ten po przebiegnięciu ponad 20 metrów uderzył nie do obrony.

Po minucie goście poszli za ciosem, ale tym razem ter Stegen był na posterunku, choć z trudem odbił piłkę. Piłkarze Barcelony obudzili się dopiero w trzecim kwadransie gry, ale wyrównali po zmianie stron. Najpierw jednak znów warto zwrócić uwagę na Guidettiego, który samodzielnie dyrygował grą Deportivo. Szwed podał idealnie do Ibaia Gomeza, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z Marciem-Andre ter Stegenem gdyby lepiej opanował piłkę. Zdołał jeszcze zagrać do Hernana Pereza, lecz ten jego strzał zblokował Gerard Pique.

Na 18 minut przed końcem "Duma Katalonii" doprowadziła do remisu. Andres Iniesta szarpnął lewą flanką i centruje na dalszy słupek do Urugwajczyka. Ten strzelił od razu z woleja "tam, skąd przyszła", ku radości kibiców. Na siedem minut przed końcem Paco Alcacer padł tuż przed polema karnym, a sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki ustawionej na 20. metrze podszedł Lionel Messi i huknął nie do obrony! Argentyńczyk zmieścił piłkę tuż pod poprzeczką! Co za gol!
Messi daje prowadzenie FC Barcelonie z rzutu wolnego!Blaugrana wygrywa z Deportivo Alavés 2:1. #lazabawapic.twitter.com/43B4uO3g1p— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 28 stycznia 2018