menu

Chojniczanka wypożyczyła byłego piłkarza... Legii Warszawa i Arki Gdynia

12 stycznia, 11:50 | ŁŻ

Zespół Chojniczanki zbroi się przed startem rundy wiosennej. Przynajmniej do czerwca w drużynie oglądać będziemy Macieja Górskiego, który w przeszłości występował m.in. w... Legii Warszawa.


fot. Lucyna Nenow / Polska Press

fot. Foto: Chojniczanka
1 / 2

Maciej Górski nominalnie występuje w roli napastnika. Jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok, ale ostatnio grał w ramach wypożyczenia w Koronie Kielce. Jego bilans w sezonie 2017/18 to 14 spotkań w Lotto Ekstraklasie, w których zdobył dwie bramki oraz dwa mecze Pucharu Polski, w których zaliczył jedno trafienie.

Górski w przeszłości grał m.in. w Legii Warszawa, gdzie debiutował w ekstraklasie, Arce Gdynia czy Jagiellonii Białystok. Później bronił też barw Sandecji Nowy Sącz i Chrobrego Głogów. Na boiskach ekstraklasy łącznie rozegrał 39 spotkań, w których zdobył cztery bramki. Na swoim koncie ma także jeden mecz w reprezentacji Polski U-21.

Nowy nabytek Chojniczanki ma 27 lat i nie da się ukryć, że to nadal piłkarz perspektywiczny, który może być realnym wzmocnieniem drużyny w rundzie wiosennej.

Przypomnijmy, że "Chojna" jest obecnie liderem rozgrywek I ligi. Zespół zgromadził w 19 meczach 35 punktów. Ma "oczko" przewagi nad drugą Odrą Opole i trzy nad Rakowem Częstochowa. W rundzie wiosennej zapewne będzie chciał powalczyć o to, by dostać się do piłkarskiej elity w Polsce.

TOP Sportowy 24: Zobacz hity internetu