Derby Glasgow przerwane. Rozbite butelki poleciały w kierunku piłkarzy

3 kwietnia 2022, 19:34 | fb

Derby Glasgow od zawsze należały do "najgorętszych", ale trzeba znać umiar. W niedzielę szklana butelka została rzucona w kierunku bramkarza Celticu Joe Harta podczas Old Firm Derby przeciwko Rangers.

Sędziowie musieli usunąć szkło z pola karnego Celticu po tym, jak Hart zwrócił uwagę na rozbite szkło na boisku. Mecz został natychmiast przerwany. Celtic prowadził wówczas na początku drugiej połowy 2:1.

Gra została wznowiona po usunięciu szkła z pola karnego, w czym pomógł sam Hart. Kibice szybko potępili te działania w mediach społecznościowych.

Sceny na Ibrox były efektem oskarżeń kibiców Rangersów o dewastację bramek obrotowych przed niedzielnymi derbami. Kibiców rywali oskarżono o użycie kleju i pianki rozprężającej, aby uniemożliwić kibicom gospodarzy dostęp do boiska.

Celtic ostatecznie dociągnął wynik 2:1 do końca meczu. W tabeli szkockiej ligi prowadzi z 79 punktami i ma 6 "oczek" przewagi nad lokalnym rywalem.