Sensacyjna porażka Portugalii. CR7 zmanował karnego, grał piłkarz Legii

25 marca 2016, 23:52 | Tomasz J. Górski

W towarzyskim spotkaniu w Leirii reprezentacja Portugalii przegrała z Bułgarią 0:1. Jedyną bramkę zdobył Marcelinho. W drugiej połowie wynik spotkania mógł wyrównać Cristiano Ronaldo, ale ten nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę wcześniej z boiska zszedł Mihail Aleksandrov, który jest zawodnikiem Legii Warszawa. Na ostatnie minuty wszedł były zawodnik Lecha, Aleksandar Tonev

Mimo olbrzymiej przewagi (ponad 20 strzałów w tym połowa w światło bramki) Cristiano Ronaldo i spółka nie znaleźli sposobu na pokonanie Vladislava Stoyanova. Goście oddali zaledwie dwa celne strzały, z których jeden został zamieniony na bramkę. Na listę strzelców wpisał się w 19. minucie debiutant Marcelinho. Grający na co dzień w Ludogorcu Razgrad naturalizowany Brazylijczyk otrzymał podanie z głębi pola od od Ivelina Popova uderzył, przy biernej postawie dwóch obrońców, po dalszym rogu nie do obrony.

W drugiej połowie rzut karny wykonywany przez Cristiano Ronaldo obronił Stoyanov. Tuż przed "jedenastką" z boiska zszedł pomocnik Legii Warszawa, Mihail Aleksandrov. Od 84. minuty grał Aleksandar Tonev, który niedawno bronił barw Lecha Poznań.

Portugalia – Bułgaria 0:1 (0:1)

Bramka: 31' Marcelinho
W 66. minucie Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego (Vladislav Stoyanov obronił)
Żółte kartki: 90+1' Quaresma - 21' S. Popov, 66' Bodurov, 90+5' Stoyanov
Sędzia: S. Gumienny (Belgia)
Stadion: Estádio Dr. Magalhães Pessoa, Leiria

Portugalia: Lopes – Vierinha, Alves, Pepe, Eliseu (81' Guerreiro) – Carvalho (74' Sanches) – Mario (75'Perreira), A. Silva (65' Danny), R. Silva (65' Quaresma), Nani (86' Eder) – C. Ronaldo
Bułgaria: Stoyanov – S. Popov (89' Bozhikov), Bodurov, Milanov, A. Aleksandrov – Chochev, Rangelov, Dyakov, M. Aleksandrov (65' Slavchev, 90+2' Terziev) – I. Popov (90+5' Delev), Marcelinho (84' Tonev)