Grzegorz Piesio poniesie konsekwencje za faul na Szymańskim? Jaką karę powinien dostać skrzydłowy Arki?

2 maja 2018, 18:47 | red

Arka Gdynia kończyła finał Pucharu Polski w osłabieniu po tym, jak w drugiej połowie czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Piesio. Skrzydłowy ostrym wślizgiem zaatakował Sebastiana Szymańskiego, który mógł znacznie ucierpieć w tym starciu. Po konsultacji z systemem VAR, arbiter nie zawahał się podyktować czerwonej kartki. Czy zawodnik gdynian powinien dostać dodatkową karę?

1 / 3

Przy stanie 2:0 dla Legii w 70. minucie doszło do starcia Grzegorza Piesio z Sebastianem Szymańskim przy linii bocznej. Zawodnik Arki pojawił się na boisku tuż po przerwie, a opuścił je po niecałych 30 minutach. Przyczyną był brutalny faul na piłkarzu Legii. Tylko sporej dozie szczęścia 18-latek może zawdzięczać to, że rywal nie złamał mu nogi. Po weryfikacji VAR sędzia podjął jedyną słuszną decyzję i wyrzucił Piesia z boiska.

Grzesio Piesio bandyta #ARKLEG pic.twitter.com/r4fpXuz4WY— Marcin Kuźnia (@m_kuznia) 2 maja 2018

Jak tę sytuację komentowały osoby ze świata sportu?

Piesio dostanie jakieś marne mecze kary, a Legia potencjalnie na tym faulu mogła stracić minimum ładnych paręset tysięcy euro. Eliminować.— Tomasz Cwiakala (@cwiakala) 2 maja 2018

Bandycki atak Piesio. Eliminować takich na 10 meczów.— Łukasz Olkowicz (@LukaszOlkowicz) 2 maja 2018

Bandytyzm! Polują na tych młodych. Najpierw Mączyński na Żurkowskiego, teraz Piesio na Szymańskiego. Tak nie można. Mógł młodemu zakończyć przygodę z piłką #ARKLEG— Arkadiusz Szczęsny (@ASzczesny89) 2 maja 2018

Gdybym był ojcem Szymańskiego, wpadłbym i stłukłbym Piesio na kwaśne jabłko. O ile dałbym radę...— Przemysław Iwańczyk (@Iwanczyk_P) 2 maja 2018

PUCHAR POLSKI w GOL24

Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka

Stroje Polski na MŚ 2018. Jak było na poprzednich turniejach?

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele![wideo_iframe]//get.x-link.pl/75e56156-351e-d63d-3a61-4538b9cc2ed4,de38d90e-a5a5-b710-52af-39598300c865,embed.html[/wideo_iframe]