Granat Skarżysko-Kamienna pokonał Widzew Łódź w towarzyskim meczu na 90-lecie skarżyskiego klubu

7 lipca 2018, 20:46 | Paweł Wełpa

Sobotni mecz odbył się z okazji obchodzonej w tym roku 90. rocznicy istnienia Granatu Skarżysku. Wybór Widzewa Łódź na przeciwnika spowodowany był tym, że kibice obu zespołów od lat ze sobą sympatyzują. W Skarżysku jednak nie pojawił się pierwszy zespół Widzewa, a skład oparty na drużynie młodzieżowej. Najbardziej znanym nazwiskiem na boisku był Rafał Pawlak mający za sobą występy w europejskich pucharach

1 / 53

Granat wygrał spotkanie 5:2, ale pomimo tylu goli mecz nie był wybitnym widowiskiem. Ambitniej do niego podeszli skarżyszczanie i prowadzenie objęli już 2. minucie po uderzeniu Ucińskiego. Na 2:0 podwyższyli na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy.

W drugiej połowie w odstępie dwóch minut, w 55. i w 56. gole dla Granatu zdobyli Marcin Kołodziejczyk i Mariusz Grzejszczyk i zrobiło się 4:0. Kolejne dwa gole w meczu zdobyli goście, a wynik ustalił w 89. minucie ponownie Kołodziejczyk.

Granat Skarżysko-Kamienna – Widzew Łódź 5:2 (2:0)

Bramki: Uciński, Szyszka, Kołodziejczyk 2, M. Grzejszczyk - Skrzeczkowski, Mąkosza

Granat: Michalski – Spadło, Wojna, Styczyński, Dulęba, Szyszka, Rzeszowski, Kołodziejczyk, Uciński, Bartosiak, Mech oraz Borgensztajn, M. Grzejszczyk, Ozan, Parszewski, Łubek, Winter, Czarnoskutow.
Widzew: Mikołajczak – Pawlak, Jasiński, Telestak, Stankiewicz, Niemiec, Mędżycki, Marcioch, Franoszek, Leszczyński, Skrzeczkowski oraz Kuczkowski, Wawrzonkiewicz, Mąkosza, Grzeszczakowski.