Betclic 1 liga. Porażka walczącej do końca Stali Stalowa Wola w Legnicy

26 lipca, 20:15 | Kamil Górniak

Stal Stalowa Wola przegrała w Legnicy z Miedzią 2:4. Zielono-czarni przegrywali już różnicą czterech goli, ale walczyli do końcowego gwizdka i zdobyli dwie bramki.

Od pierwszych minut piątkowej potyczki w Legnicy swój styl gry narzucili gospodarze, którzy już w 7. minucie spotkania objęli prowadzenie. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Kamil Antonik, a Wiktor Bogacz, mimo asysty Damiana Oko z kilku metrów trafił do siatki. Stal próbowała szybko odgryźć się gospodarzom, lecz piłkę po strzale Oko sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców Miedzi. Chwilę później było już 2:0. Świetna i szybka kontra gospodarzy zakończona trafieniem Bogacza, który mimo asysty dwóch stoperów Stalówki przedarł się między nimi i pokonał Mikołaja Smyłka. Stalówka operowała piłką, ale niewiele z niej wynikało. Po każdej stracie gospodarze wychodzili z szybką i bardzo groźną kontrą. Dwukrotnie bliski podwyższenia wyniku był Bendik Mioc, lecz pomylił się nieznacznie. W 38. minucie Iwo Kaczmarski zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego i płaskim strzałem pokonał po raz trzeci golkipera gości.

Po zmianie stron trener Ireneusz Pietrzykowski zdecydował się na zmiany ofensywne, ale niewiele z nich wynikało. Dwukrotnie z dystansu próbował uderzać Adam Imiela, lecz w obu przypadkach strzały pomocnika zielono-czarnych mijały bramkę Miedzi. W 61. minucie znów obronę gości zaskoczył Kaczmarski, który znów płaskim strzałem pokonał Smyłka. Kilka minut wcześniej bramkarz Stalówki złapał piłkę na linii bramkowej po główce Jacka Podgórskiego. Kibice i zawodnicy gospodarzy domagali się od arbitra uznania gola, gdyż uważali, że futbolówka przekroczyła całym obwodem linię, lecz sędzia nakazał grać dalej. W 75. minucie Stalówka zdobyła kontraktowego gola. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Dominik Jończy. Stal poszła za ciosem i pięć minut później Jakub Górski strzałem z pola karnego zdobył drugą bramkę dla zielono-czarnych. Do poprawienia rezultatu zabrakło już czasu i Stal poniosła drugą porażkę w nowym sezonie.

Miedź Legnica - Stal Stalowa Wola 4:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Bogacz 7, 2:0 Bogacz 18, 3:0 Kaczmarski 38, 4:0 Kaczmarski 61, 4:1 Jończy, 4:2 Górski 80.

Miedź: Wrąbel - Podgórski, Bogacz (63 Mansfeld), Mioc (86 Chuca), Drygas ż (63 Lehaire), Kostka, Kaczmarski, Mijusković, Hartherz (71 Grudziński), Antonik ż (63 Drzazga), Kwiecień. Trener Ireneusz Mamrot.

Stal: Smyłek - Zaucha, Banach (53 Kowalski), Oko (45 Jończy), Furtak, Urban, Soszyński, Wojtkowski ż (76 Górski), Pioterczak (46 Strózik), Pchełka (46 Imiela), Chełmecki. Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Sędziował Kawałko (Olsztyn). Widzów: 3406.