Barcelona skromnie wygrywa na San Mames [ZDJĘCIA]

28 sierpnia 2016, 22:58 | KS

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 1:0 w niedzielnym meczu 2. kolejki ligi hiszpańskiej. Jedynego gola dla Blaugrany strzelił w pierwszej połowie Chorwat Ivan Rakitić.

Fc barcelona's lionel messi, duels for the ball with athletic bilbao's markel susaeta, during the spanish la liga soccer match between fc barcelona and athletic bilbao, at san mames stadium, in bilbao, northern spain, sunday, aug. 28, 2016. (ap photo/alvaro barrientos)

1 / 9

Podopieczni Luisa Enrique nie mieli w Bilbao łatwego zadania. Gospodarze robili, co mogli, aby odebrać punkty obrońcom tytułu. Baskowie ustawiali agresywny pressing już pod polem karnym Barcy, przez co Katalończykom niejednokrotnie ciężko było wydostać się z własnej strefy obronnej.

Choć mecz był dość wyrównany, to jednak zdecydowanie lepsze sytuacje miała Barcelona i to ona strzeliła jedynego gola, gdy w 22. minucie gry Arda Turan idealnym dośrodkowaniem obsłużył Ivana Rakiticia, który strzałem głową przesądził o zwycięstwie Dumy Katalonii.

Barca mogła wygrać zdecydowanie wyżej, ale to nie był dzień Leo Messiego i Luisa Suareza, który zmarnowali wiele okazji stuprocentowych do podwyższenia prowadzenia. W końcówce za to centymetrów zabrakło, aby ta nieskuteczność na Katalończykach się zemściła. Z rzutu wolnego Benat Etxebarria uderzył centymetry obok bramki Marca-Andre Ter Stegena, będąc niezwykle blisko zapewnienia Athletikowi jednego punktu w niedzielny wieczór.

Ostatecznie Barcelona zwyciężyła na San Mames 1:0, ale nie obroniła pozycji lidera w La Liga. Tę niespodziewanie zajmuje Las Palmas, które również zdobyło w dwóch meczach komplet sześciu punktów, ale ma lepszy bilans bramkowy od mistrzów Hiszpanii.