Euro 2020. Austria postraszyła Włochy, ale pękła w dogrywce. Rezerwowi zapewnili awans Italii

26 czerwca 2021, 23:34 | psz

Euro 2020. To nie był spacerek dla faworyzowanych Włochów. Ba, w drugiej połowie lepszym zespołem była Austria, która była o krok od objęcia prowadzenia. Do sensacji jednak nie doszło. W dogrywce padły trzy bramki zdobyte przez rezerwowych - dla Italii trafili Federico Chiesa i Matteo Pessina, a honorowego gola dla Austriaków strzelił Sasa Kalajdzić.

Euro 2020. Mecz Włochy - Austria 2:1
1 / 2

Euro 2020. Mecz Włochy - Austria 2:1 (26.06.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (95. minuta) - Rezerwowy Federico Chiesa opanował trudną piłkę na prawej stronie pola karnego, przełożył obrońcę i uderzył płasko po długim rogu. Bramkarz Austrii tym razem skapitulował.
  • 2:0 (105. minuta) - W pierwszej części dogrywki błysnął także kolejny rezerwowy Italii, Matteo Pessina. Pomocnik przejął piłkę od przewracanego kilka metrów przed bramką Francesco Acerbiego i pokonał Daniela Bachmanna.
  • 2:1 (114. minuta) - Po rzucie rożnym dla Austrii piłkę głową w ekwilibrystyczny sposób uderzył Sasa Kalajdzić i zaskoczył Gianluigiego Donnarummę.