menu

Andrea Belotti oficjalnie zaprezentowany w AS Roma. Napastnik reprezentacji Włoch zawarł roczny kontrakt z opcją na kolejne dwa sezony

28 sierpnia 2022, 23:13 | Filip Stachowski

Środkowy napastnik reprezentacji Włoch Andrea Belotti podpisał kontrakt z AS Roma - ogłosił serwis prasowy „Giallorossich”.


fot. @OfficialASRoma/Twitter

Belotti podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z możliwością przedłużenia o dwa sezony. W Romie zagra z numerem 11 na koszulce.

– Andrea jest jednym z najbardziej produktywnych napastników w Serie A, z nim jeszcze bardziej podniesiemy poziom. Jego zdecydowanie w wyborze Romy zrobiło na nas wrażenie i dzisiaj jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że możemy rozpocząć tę nową przygodę – skomentował dyrektor sportowy Romy, Tiago Pinto.

Belotti przeniósł się do „Giallorossich” jako wolny agent, ponieważ tego lata wygasł mu kontrakt z Torino, gdzie Andrea spędził ostatnie 7 lat i strzelił 113 goli.

Wcześniej informowano, że Galatasaray Stambuł będzie próbował przechwycić Belottiego. Turcy zaproponowali napastnikowi bardzo korzystne warunki współpracy, ale ostatecznie Andrea zdecydował się przejść do Romy, której trenerem jest Portugalczyk Jose Mourinho.


Polecamy