menu

Artur Skowronek może odejść ze Stali Mielec. Jego usługami zainteresowane jest Zagłębie Lubin

11 września 2019, 11:35 | Kuba Zegarliński

Nie minęło kilka tygodni od, odrzuconej ostatecznie, oferty dla Artura Skowronka z ekstraklasowej Wisły Płock, a usługi trenera PGE Stali Mielec zabiegało Zagłębie Lubin.

Ponoć najbliżej objęcia stanowiska trenera Zagłębia Lubin jest Słowak Martin Sevela, ale wg medialnych spekulacji Artur Skowronek jest opcją numer dwa.
Ponoć najbliżej objęcia stanowiska trenera Zagłębia Lubin jest Słowak Martin Sevela, ale wg medialnych spekulacji Artur Skowronek jest opcją numer dwa.
fot. Krzysztof Kapica

- Jeśli miałbym zmienić klub, to bardzo mi zależy, aby odbyło się to przy całkowitym porozumieniu wszystkich stron. Dlatego trochę mniej ważne, jak długo te rozmowy będą trwały. Spokojnie czekam na ich efekty – powiedział w wypowiedzi dla „Przeglądu Sportowego”.

Nam z kolei udało się porozmawiać z prezesem mieleckiego klubu, Jackiem Orłowskim. – Żadna oficjalna oferta ze strony Zagłębia Lubin do nas nie wpłynęła – usłyszeliśmy.

– Kontrakt trenera jest tak skonstruowany, że zainteresowany klub najpierw musi się skontaktować z nami. Sztab ma bowiem klauzulę odstępnego. Nie będę jednak ukrywał, że wiemy o wstępnym zainteresowaniu ze strony Zagłębia. Poinformował nas o tym sam trener. Dopóki jednak nie wpłynie do nas oferta, to oficjalnego tematu nie ma – podkreślił Orłowski.

- Obecnie trener Artur Skowronek kontynuuje pracę w Mielcu i przygotowuje zespół do piątkowego spotkania ze Stomilem Olsztyn – dodał sternik mieleckiego klubu.

Nie od dziś wiadomo, że kluby ekstraklasy za najbardziej optymalny moment na zmianę trenera uznają, trwającą właśnie, przerwę reprezentacyjną. Tak również jest w przypadku rzeczonego Zagłębia Lubin. 1 września zwolniono tam holenderskiego szkoleniowca Bena van Daela i rozpoczęto poszukiwania nowego opiekuna popularnych “miedziowych”.

Ponoć najbliżej objęcia tego stanowiska jest Słowak Martin Sevela. On jednak ma jeszcze oferty z Czech oraz Bułgarii i czeka na rozwój sytuacji. Według medialnych spekulacji Artur Skowronek jest opcją numer dwa.

[url="https://nowiny24.pl/specjalistka-od-regul-na-boisku-wiktoria-sedzia-pilki-noznej-byc-kobieta-odc-5/ar/c6-14354041" title=""]