Dwa gole Patory nie wystarczyły do zwycięstwa. ŁKS przegrywa drugi raz z rzędu

1 sierpnia 2015, 15:57 | Monika Wantoła

Drugą z kolei porażką zakończył się przedostatni letni sparing, jaki rozegrali zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego. Dwa gole Adama Patory nie wystarczyły do zwycięstwa. Podopieczni Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego ulegli w Sieradzu swojemu ligowemu rywalowi, miejscowej Warcie, przegrywając 2:3 (2:1).

Łódzki Klub Sportowy przegrał drugi mecz kontrolny z kolei. Tym razem lepsza okazała się Warta Sieradz.

Za równo tydzień, w sobotę, 8 sierpnia, meczem z Błękitnymi Raciąż, Łódzki Klub Sportowy zainauguruje kolejny sezon trzeciej ligi. Trwający właśnie weekend dla zawodników występujących przy al. Unii Lubelskiej oznacza więc ostatnie sprawdziany przed walką o punkty. Niestety kolejne mecze kontrolne nie idą po myśli biało-czerwono-białych. Po zeszłotygodniowej porażce z Pogonią Grodzisk Mazowiecki łodzianie ulegli kolejnemu ligowemu rywalowi, Warcie Sieradz.

W sobotnim starciu podopieczni Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego zmarnowali dwubramkowe prowadzenie, wypracowane dzięki celnym uderzeniom Adama Patory już po pół godziny gry. Stopniowy powrót do formy najskuteczniejszego strzelca Łódzkiego Klubu Sportowego z zeszłego sezonu cieszy. To jednak tyle z powodów do radości, bowiem napastnik już w szóstej minucie musiał zastąpić na boisku kontuzjowanego Dominykasa Griżasa, którego prawdopodobnie czeka dłuższa przerwa. Łodzianie nie mogli być ostatecznie zadowoleni także z wyniku. Sieradzanie jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdobyli kontaktową bramkę, by w drugiej doprowadzić do wyrównania, a na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem ustalić wynik na swoją korzyść.

Wbrew zapowiedziom, w składzie drużyny z al. Unii pojawił się jeden nowy zawodnik, Kacper Rak. Pomocnik drugoligowej Wisły Sandomierz dostanie prawdopodobnie szansę także w niedzielnym sparingu z Pogonią Lwów, którym łodzianie otworzą nowy obiekt. Będący głównym punktem uroczystości mecz kontrolny będzie ostatnim sprawdzianem łodzian przed startem ligi.