3 liga. Stal Stalowa Wola przegrała w Radzyniu z Orlętami. Porażka mimo gry w przewadze

6 czerwca 2021, 20:14 | kostek

Dla obu drużyn był to ważny mecz. Gospodarze walczą o utrzymanie, a goście chcą przeskoczyć Texom Sokół Sieniawa i uplasować się na drugim miejscu. Po meczu bardziej zadowoleni byli gospodarze, którzy po tym zwycięstwie mają realne szanse na zachowanie trzecioligowego bytu.

Stal Stalowa Wola (jasne stroje) nie dała rady w Radzyniu Podlaskim.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak to miejscowi mieli więcej szczęścia i w 18. minucie Mateusz Chyła skutecznym strzałem głową, otworzył wynik spotkania. Po strzelonej bramce gospodarze mocniej przycisnęli. Efektem przewagi miejscowych był gol na 2:0. Jeden z zawodników ”Stalówki” zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Arkadiusz Maj. Stal otrząsnęła się dość szybko z dwóch straconych bramek i pięć minut później odpowiedziała celnym trafieniem Mateusza Hudzika, który najlepiej się zachował w zamieszaniu pod bramka Ciołka.

Po czerwonej kartce dla zawodnika Orląt, Stal stworzyła sobie dwie groźne sytuacje, ale nie potrafiła ich zamienić na gola. Napór gości w końcu przyniósł skutek. W 80. minucie Tomasz Płonka doprowadził do wyrównania. Radość naszej drużyny nie trwała za długo. Chwila nie uwagi w defensywie i po strzale Szymona Kamińskiego, gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Na szczęście Stal miała Piotra Mrozińskiego. Zawodnik Stali ponownie doprowadził do wyrównania. Niestety w samej końcówce kolejny błąd w defensywie Stali wykorzystał Kamiński, zapewniając miejscowym cenne zwycięstwo.

Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Stalowa Wola 4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Chyła 18, 2:0 Maj 29-karny, 2:1 Hudzik 36, 2:2 Mroziński 79, 3:2 Kamiński 81, 3:3 Mroziński 85, 4:3 Kamiński 90.

Orlęta: Ciołek - Chyła, Szymala (49 Kleber), Perez ż, Kobiałka (46 Filipowicz żż cz [55]), Chaliadka, Maj (82 Kuźma), Rycaj ż (82 Nowosadko), Kołtunowicz (61 Idzikowski), Wiatrak, Kamiński. Trener Mikołaj Raczyński.

Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Stępniowski (46 Wiktoruk) - Mistrzyk, Zięba, Stelmach (46 Harrison), Jopek - Mroziński, Grabarz (46 Płonka). Trener Damian Skakuj.