3 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała sparing z Hutnikiem Kraków, beniaminkiem 2 ligi (ZDJĘCIA)

11 lipca 2020, 13:41 | DW

Trzecioligowa Siarka Tarnobrzeg w sobotę jedenastego lipca rozgrywała wyjazdowy sparing z Hutnikiem Kraków. Przegrała go różnicą jednego gola.

1 / 17

Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg 3:2
Bramki:
Patryk Kieliś, Filip Handzik, Sebastian Zdebski - Arkadiusz Gajewski, Paweł Mróz.

Siarka: Zoch - Kowalik, Józefiak, Duda, Sulkowski - Tabor, Wolski - Mróz, Kargulewicz, Janeczko - Gajewski.
Z ławki weszli: Bieniarz, Paczocha, Mazur, Gessner, Wdowiak, Orzechowski, Rogala, D'Apollonio i Krasicki.

Piłkarze obu zespołów rywalizowali w trzech tercjach po 35 minut.

Dla Siarki była to pierwsza porażka po trzech poprzednich sparingowych zwycięstwach: 1:0 z ŁKS Probudex Łagów, 2:0 z Ekoball Stal Sanok oraz 3:1 z Głogovią Głogów Małopolski.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Arkadiusz Gajewski, napastnik Siarki Tarnobrzeg - w każdym z wyżej wspominanych meczów sparingowych strzelał po jednym golu.

Następny sparing Siarka zagra 15 lipca z Koroną Rzeszów.

Wciąż nie wiadomo natomiast do końca, co z zawodnikami, których Siarka sprawdzała w tym i poprzednich meczach sparingowych.

Paweł Rogala, Aleksy Krasicki, Jakub Gessner oraz Jakub Tabor są blisko podpisania kontraktu z podkarpackim klubem, ale jak na razie do tego nie doszło, a same transakcje nie są jeszcze w stu procentach zrealizowane.

W poprzednim meczu siarki sprawdzani byli także bramkarz Maksymilian Ciołek (ostatnio SMSŁódź)i napastnik, Damian Niedojad(ostatnio Polonia Warszawa), który w starciu z Głogovią Głogów Małopolski strzelił nawet dwa gole. Co do nich dwóch przyszłość także nie jest jeszcze znana.

W Hutniku Kraków zagrało natomiast w sparingu z Siarką łącznie aż 31 zawodników (Adam Dul i Tomasz Jaklik po dwie tercje, a pozostali po jednej), a wśród nich była ósemka testowanych pod kątem przydatności do gry w drugiej lidze.

Co ciekawe, oba zespoły rywalizowały ze sobą w ostatnim sezonie grupy czwartej, ale wobec przedwczesnego przerwania rozgrywek zdołały się ze sobą zmierzyć tylko jeden raz. Zremisowały wówczas 1:1, a Hutnik awansował później do drugiej ligi.