Rozwój KatowiceRozwój Katowice
1 : 0
wartaWarta Poznań
94'

Koniec meczu! Rozwój Katowice pokonuje Wartę Poznań 1:0! Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

93'

Goooooool!Kapitalne uderzenie Wolnego!

92'

Żółta kartka dla Lisa za opóźnianie gry.

89'

Ależ szansa dla Rozwoju! Wojsyk uderza w słupek!

87'

Coraz większe zniecierpliwienie kibiców. Mimo przewagi jednego zawodnika gospodarze nie potrafią zagrozić bramce rywala.

84'

Kolejna zmiana. Piasecki zajmuje na boisku miejsce Króla.

82'

Dobre podanie Kapiasa do Wojsyka. Nowy nabytek Rozwoju nie potrafił się obrócić z piłką i w końcu ją stracił.

80'

Rozwój stara się wykorzystać grę w przewadze, jednak póki co akcje katowiczan są bardzo nieskładne.

77'

Zmiana. Gregorek schodzi, w jego miejsce Goliński.

75'

Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką zostaje ukarany Bartkowiak. Rozwój zagra ostatni kwadrans w przewadze!

74'

Ależ zmarnowana okazja! W sytuacji sam na sam ze Sławikiem był Gregorek, który minął golkipera Rozwoju i z ostrego kąta uderzył obok bramki.

71'

Dobra, indywidualna akcja Winiarczyka przerwana wślizgiem. Będzie korner.

70'

Żółty kartonik dla Bartkowiaka.

68'

Pierwsza zmiana w drużynie z Poznania. Nowak za Piceluka.

66'

Kolejna zmiana w szeregach Rozwoju. Za Tyca na boisku pojawia się nowy nabytek klubu, Robert Wojsyk.

66'

Celne uderzenie z dystansu Piceluka. Sławik pewnie broni.

65'

Groźne dośrodkowanie Kapiasa z rzutu wolnego- piłka ląduje jednak w rękach Lisa.

64'

Grzegorz Rasiak raz po raz patrzy w kierunku trybun, gdzie pozdrawiają go kibice gospodarzy. Okrzyki "Grzegorz", "Siara", czy "Rasiaaaaaaaaaaaaak" słychać co chwilę. W odpowiedzi napastnik Warty od czasu do czasu macha kibicom.

61'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. W miejsce Żaka wchodzi Wolny.

59'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową na przedpole wybili obrońcy gospodarzy. Tam stał Marciniak, który uderzył równie mocno, co niecelnie.

58'

Próba prostopadłego podania do Króla trochę zbyt mocna. Piłka ląduje w rękach golkipera rywali.

57'

Szybka akcja Warty ponownie zatrzymana przez defensorów rywali. W dzisiejszym spotkaniu naprawdę może imponować gra formacji obronnych obu drużyn.

54'

Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Winiarczyka. Od bramki rozpocznie Lis.

53'

Druga połowa rozpoczyna się tak samo, jak pierwsze 45 minut. Walka, walka,walka,zero składnych akcji. Oby to się zmieniło.

51'

Żółta kartka dla Marciniaka za taktyczny faul na rywalu.

50'

Dobra indywidualna akcja Rasiaka po lewej stronie boiska. Były gracz Tottenhamu wywalczył rzut rożny.

49'

Uderzenie z 20.metrów Piceluka niecelne- nawet, gdyby piłka leciała w światło bramki, Sławik nie miałby problemów z obroną tego strzału- był on zbyt lekki.

48'

Pierwsza ofensywna akcja gości w drugiej połowie przerwana. Będzie rzut rożny.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

18:02

rozwój warta

45'

Koniec I połowy . Rozwój Katowice-Warta Poznań 0:0. Spotkanie bardzo wyrównane, dużo walki. Najciekawsze było ostatnich kilka minut, kiedy to obie drużyny mogły zdobyć bramki. Wracamy za 15 minut.

42'

Dwójkowa akcja Tyca z Winiarczyka zakończona zbyt lekkim strzałem tego drugiego. Przez ostatnie 5 minut działo się więcej, niż dotychczas.

42'

W odpowiedzi poznaniacy. Główkował Rasiak, piłka przeszła centymetry obok bramki.

41'

Powinno być 1:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska fantastycznym uderzeniem głową popisał się Szymiński. Jeszcze lepsza była jednak interwencja Lisa,który w efektowny sposób przeniósł piłkę nad bramką.

40'

Pierwszy groźny strzał gospodarzy w tym spotkaniu. Z 18. metrów uderzał Król, pewnie broni Lis.

38'

Dwa uderzenia poznaniaków zablokowane. Linie obrony obu drużyn w dniu dzisiejszym działają praktycznie bezbłędnie.

37'

Było groźnie pod bramką Warty. Piłka zmierzała w stronę stojącego na 5. metrze Tyca, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Czerniejewicz.

35'

Na 20. metrze znalazł się Król, który próbował uderzać na bramkę rywala. Obrońcy Warty byli jednak czujni i zablokowali piłkę.

34'

Dobre podanie Króla do Winiarczyka- ten próbował ostro wrzucić w pole karne. Próbę tą przerywa Ngamayama.

33'

Póki co pojedynek na szczycie nie porywa. Tak naprawdę żaden zespół nie miał żadnej klarownej sytuacji, obie drużyny starają się grać uważnie z tyłu, czekając na błąd rywala, który mógłby zaowocować akcją ofensywną.

30'

Ryzykowne wyjście z bramki Sławika, który zapobiegł sytuacji sam na sam.

27'

Długi wykop Lisa w stronę biegnącego lewą flanką Gregorka. Zawodnik Warty przy próbie zwodu fauluje podążającego za nim jak cień Kapiasa.

26'

Rozwój stara się przejąć inicjatywę na boisku, lecz wszystkie akcje zespołu z Katowic są zbyt chaotyczne. Warta spokojnie czeka na swoje okazje.

25'

Chwila przerwy. Bartkowiak przypadkowo uderzony w intymne okolice- potrzebuje kilkudziesięciu sekund, by dojść do siebie.

23'

Król starał się technicznym uderzeniem zaskoczyć Lisa. Nie było to jednak dobre uderzenie- piłka przeleciała w znacznej odległości od bramki Warty.

22'

Szybka, kombinacyjna akcja Rozwoju zakończona zbyt lekkim podaniem Tyca do nadbiegającego Gackiego.

19'

Uderzenie na uwolnienie Czerniejewicza- obrońcy Warty bardziej chodziło o bezpieczne wyekspediowanie piłki, niż o zagrożenie bramce rywala.

18'

Strzał lewą nogą z wyskoku, w stylu Chucka Norrisa. Próbował Winiarczyk. Efekt? Piłka na aucie:)

16'

Ostro grają przyjezdni- tym razem powalony Król. Sędzia, mimo nawoływań kibiców, nie pokazuje kartki.

15'

Bardzo dobra akcja poznaniaków. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska sam przed bramką znalazł się Rasiak. Uderzenie głową napastnika Warty pewnie broni Sławik.

13'

W dzisiejszym spotkaniu drużynę gości wspiera.... dwóch kibiców. Zaiste ciekawy widok na trybunie przyjezdnych:)

11'

Żółta kartka za faul dla Onsorge.

10'

Winiarczyk bardzo umiejętnie odbiera piłkę w narożniku boiska Ciarkowskiemu.

12'

rozwój

9'

Próba strzału z 25. metra Rasiaka nieudana. Od bramki rozpocznie Sławik.

8'

Tyc fauluje jednego z obrońców podczas akcji w polu karnym Warty.

6'

Dużo walki i gra głównie w środkowej strefie boiska- tak póki co wygląda ten mecz.

4'

Bardzo dobre podanie prostopadłe do Piceluka. Udaną interwencją w obronie popisuje się Kapias.

2'

Pierwsza interwencja Sławika po zbyt głębokim dośrodkowaniu Ciarkowskiego.

1'

Zaczynamy!

16:57

Zawodnicy wchodzą już na murawę wraz z obsadą sędziowską, której przewodniczyć będzie Pan Marek Opaliński. Za chwilę początek spotkania.

16:53

Oczy kibiców gospodarzy będą dzisiaj skierowane nie tylko na swoich piłkarzy, lecz również na napastnika rywala, Grzegorza Rasiaka. Były zawodnik, między innymi Groclinu Grodzisk Wielkopolski i Tottenhamu Londyn oraz wielokrotny reprezentant Polski niewątpliwie znany jest w całej Polsce, a trzeba przyznać, że zawodnicy jego klasy rzadko przyjeżdżają na Zgody. Fakt ten zdają się potwierdzać słowa umieszczone na stronie klubowej Rozwoju: "Przy Rasiaku trzeba zatrzymać się na dłużej. Nie umniejszając nic Markowi Saganowskiemu, to takiej postaci na murawie przy Zgody nie było chyba od czasów… Zygfryda Szołtysika, który swego czasu zawitał do Brynowa z Concordią Knurów."

16:42

rozwój wartarozwój warta

16:38

Mimo tego, że na stadion Rozwoju przybyła drużyna, w której składzie jest kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością, nie wydaje się, by przekonało to do przyjścia większą rzeszę kibiców klubu z Górnego Śląska. Póki co na trybunach około 50 kibiców.

16:35

Ławka rezerwowych Warty: Beser, Grzesiek, Nowak, Wróblewski, Goliński, Kurminowski, Spławski.

16:35

Ławka rezerwowych Rozwoju: Faber, Domański, Herrmann, Wawrzyńczok, Piasecki, Wolny, Wojsyk

16:31

Znamy już składy wyjściowe oraz ławki rezerwowe obu drużyn.

16:27

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

16:25

Wśród nich jest też, gorąco przywitany przez kilku kibiców gospodarzy, Grzegorz Rasiak- największa gwiazda zespołu z Poznania.

rasiak

16:22

Na murawie stadionu rozgrzewają się już pierwsi zawodnicy.

Rozwój Warta

16:17

Spotkanie to zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Przed nami starcie drużyn, które znajdują się na podium po rozegraniu pięciu kolejek. Rozwój jest na trzeciej pozycji z 10 punktami, Warta plasuje się na pozycji wicelidera z 11 "oczkami" na koncie.

16:14

Dzień dobry! Stadion przy ulicy Zgody w Katowicach, 6. kolejka rozgrywek II ligi grupy zachodniej. Za trzy kwadranse rozpocznie się pojedynek na szczycie pomiędzy miejscowym Rozwojem a Wartą Poznań. Na relację live z tego spotkania zaprasza serdecznie Michał Kopciński.