Sobota, 13 października 2012, godz. 15:00
1. połowa1 : 2
97'

Koniec meczu. Rozwój- Energetyk ROW 2:2

97'

I w ostatniej akcji rybniczanie mogli zdobyć zwycięskiego gola. Strzał jednego z zawodników ROW-u przeszedł centymetry od bramki.

97'

Zmiana. Szatkowski za Wieczorka.

93'

Uraz jednego z rybniczan. Na boisku ponownie widzimy sztab medyczny gości.

92'

Rzut wolny dla ROW-u. Jedna z ostatnich szans na zmianę wyniku.

90'

Druga połowa zostaje przedłużona o 4 minuty.

88'

Bardzo długie,wysokie podanie, trafiło pod nogi wychodzącego na czystą pozycję Króla.Ten ze spokojem wykorzystuje sytuację sam na sam i daje Rozwojowi wyrównanie.

86'

Wyrównujący gol! Wojciech Król!

84'

Głośna utarczka słowna na ławkach rezerwowych. Widać ogromne emocje wśród zawodników i sztabów szkoleniowych obu drużyn.

83'

Żółty kartonik za zagranie ręką dla Wieczorka.

82'

Bałuszyński wchodzi w miejsce Kurzawy.

80'

Znów spokojniejszy okres na boisku- czyżby Rozwojowi brakowało już sił by powalczyć o wyrównującą bramkę?

77'

Korner dla katowiczan

74'

Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Za Zalewskiego wchodzi Wawrzyńczok.

73'

Wieczorek ucierpiał w starciu z rywalem- jest w tej chwili poza boiskiem.

72'

Po dośrodkowaniu Gackiego strzału głową próbował Gielza. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Kuczerę

71'

Mocne uderzenie z dystansu Wieczorka. Soliński pewnie łapie futbolówkę.

69'

Mnożą się niecelne uderzenia gości. Tym razem takim zagraniem "popisał się" Jary.

68'

Groźna akcja Kosteckiego- jego strzał zostaje zablokowany przez obrońcę Rozwoju- piłka wychodzi na korner.

66'

Zmiana w drużynie gości. Gładkowski wchodzi w miejsce Buchały.

61'

Zawodnik ROW-u wraca na boisko- chyba nie stało mu się nic groźnego.

58'

Groźne starcie Mielnika z Grolikiem . Zawodnik gości leży na boisku, potrzebna jest pomoc medyczna.

55'

Zmiana. Za Paszka wchodzi Król.

53'

Po dośrodkowaniu Tkocza szczupakiem uderza Gielza- bramkarz Energetyka paruje ten strzał. Nawet gdyby padła bramka, nie zostałaby ona uznana- napastnik gospodarzy był na spalonym.

52'

Szansa dla ROW-u. Piłka w polu karnym trafia do Kosteckiego. Jego uderzenie w ostatniej chwili zostaje zablokowane przez jednego z obrońców Rozwoju.

52'

Żółta kartka dla Buchały.

51'

Kolejne mało precyzyjne uderzenie przyjezdnych. Tym razem strzelał Buchała.

50'

Dzisiejszy mecz ogląda około 650 kibiców.

49'

Sebastian Gielza mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji. Nie zatrzymał jednak zmierzającej koło niego piłki.

47'

Pierwszy niecelny strzał z dystansu w drugiej połowie. Uderzał zdobywca drugiej bramki dla rybniczan- Jarosław Wieczorek.

46'

Na drugą połowę gospodarze wyszli z jedną zmianą. Za Gałeckiego na boisku zameldował się Lis.

46'

Gramy!

16:03

Obie drużyny są z powrotem na boisku.Za chwilę początek drugiej części gry.

15:54

Po pierwszych 45 minutach rybniczanie w pełni zasłużenie prowadzą w Katowicach z Rozwojem. Byli stroną przeważającą i gdyby wykazali się większą skutecznością mogli prowadzić wyżej. Trener gospodarzy musi wstrząsnąć zespołem, jeśli klub ze stolicy Górnego Śląska chce dopisać dol igowej tabeli chociażby 1 punkt.

48'

Koniec I połowy. Rozwój-Energetyk ROW 1:2.

47'

Bardzo mocne uderzenie Wolnego z dystansu. Piłka przechodzi niewiele ponad poprzeczką.To mogło być wyrównanie.

45'

Pierwsza połowa zostaje przedłużona o 2 minuty.

43'

Próba strzału z dystansu Gackiego bardzo nieudana. Piłka przechodzi w bezpiecznej odległości obok prawego słupka bramki przyjezdnych.

40'

Znowu groźnie pod bramką gospodarzy. Piłkę po strzale nożycami Kosteckiego nad bramkę przenosi golkiper Rozwoju.

39'

Mogło być 1-3. Szybka kontra ROW-u- piłka w sytuacji 3 na 2 trafia do Wieczorka. Jego uderzenie z trudem na rzut rożny paruje Soliński.

38'

Grupa kilkudziesięciu kibiców z Rybnika raz po raz zagrzewa piłkarzy do walki głośnymi okrzykami.

35'

Żółty kartonik dla Staniczka, który faulował rozpędzonego Gielzę.

34'

Rzut rożny dla rybniczan- goście próbują szybko strzelić kolejną bramkę.

31'

Strzał Gackiego odbił się od jednego z rywali i wpadł do bramki. Zaskoczony Kuczera nie zareagował.

30'

I na przekór moim słowom mamy bramkę dla gospodarzy- strzelcem Damian Gacki.

28'

Energetyk wyraźnie panuje nad sytuacją na boisku- próby akcji Rozwoju są chaotyczne i mało składne.

27'

Kolejny zawodnik przyjezdnych stanął oko w oko z bramkarzem Rozwoju-pierwsze uderzenie Soliński zdołał zatrzymać, dobitka była już skuteczna.

25'

Druga bramka dla gości.Tym razem jej zdobywcą Wieczorek.

24'

Żółta kartka dla Paszka za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

21'

Kolejna próba prostopadłego podania do wychodzącego na czystą pozycję Kurzawy-tym razem napastnik gości na spalonym.

20'

Kolejny rzut rożny dla katowiczan.

17'

Bardzo dobre, prostopadłe podanie Kosteckiego do i Kurzawy- ten w sytuacji sam na sam lobuje Solińskiego,który niepotrzebnie wyszedł z bramki.

16'

Gol dla rybniczan! Strzelcem bramki Kurzawa.

16'

Akcja miejscowych prawą stroną boiska zakończona bardzo niedokładnym dośrodkowaniem Paszka. Kuczera rozpocznie od bramki.

13'

Gałecki opatrywany przez sztab medyczny- zawodnik ucierpiał w jednym ze starć z rywalem.

12'

Na razie gra głównie w środkowej strefie boiska, obie drużyny starają się narzucić swój styl gry.

9'

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Krotofila- zawodnik rybniczan musi lepiej nastawić celownik.

7'

Groźna akcja gospodarzy- silne, płaskie podanie po ziemi zmierzało w stronę Gielzy- w ostatniej chwili przecina je jeden z obrońców ROW-u.

5'

Szybka akcja lewą stroną boiska Kachela- jego dośrodkowanie zostaje zablokowane-piłka wychodzi na rzut rożny

4'

Dośrodkowanie Winiarczyka spada na głowę Gałeckiego, który uderza nad bramką.

4'

Pierwszy rzut wolny dla gospodarzy-25 metrów do bramki,może być groźnie.

3'

Próba szybkiego ataku Rozwoju, Gielza na spalonym.

2'

Pierwsza, nieudana akcja gości. Soliński od bramki.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. ROW od środka.

14:59

Rozwój w białych koszulkach i czarnych spodenkach, goście zagrają dziś w zielono-białych strojach.

14:58

Obie drużyny już na murawie- za chwilę pierwszy gwizdek arbitra- Pana Dominika Paska.

14:57

Ławki rezerwowych: Rozwój: Płonka, Lis, Kapias, Król, Szymiński, Wawrzyńczok, Tyc. Energetyk: Tomiuk, Szatkowski, Gładkowski,Kasprzyk, Steuer, Semeniuk, Bałuszyński.

14:53

Po rozegraniu 11 kolejek gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują 8.miejsce z dorobkiem 15 punktów, rybniczanie są na 3.pozycji i do tej pory zgromadzili na swoim koncie 23 "oczka".

14:50

Na trybunach póki co około 200 widzów, jest wśród nich grupa kibiców z Rybnika.

14:45

Piękna,słoneczna pogoda przywita dzisiaj piłkarzy. Temperatura też dość wysoka- około 15 stopni. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

14:40

Ze stadionu przy ulicy Zgody w Katowicach,gdzie o godzinie 15 rozpocznie się derbowy mecz pomiędzy Rozwojem Katowice i Energetykiem ROW Rybnik, wita Michał Kopciński.