Widzów

1100

Zbigniew Zych (Lublin)

O meczu

Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali w Rybniku Energetyk ROW 4-2. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę. Potwierdził to Jarosław Wieczorek wyprowadzając ROW na prowadzenie. Częstochowianie po tym ciosie ocknęli się i jeszcze przed przerwą za sprawą Rafała Czerwińskiego doprowadzili do remisu. Po zmianie stron Raków kontynuował ataki. W 49. minucie pięknym strzałem z 25 metrów popisał Maciej Gajos i nie dał żadnych szans Piotrowi Pasiowi. ROW zdołał się podnieść i kwadrans przed końcem po strzale Gajewskiego doprowadził do remisu . Cztery minuty później rybniczanie grali już w "10". Czerwoną kartkę za faul taktyczny przed polem karnym otrzymał Konrad Cieślak. Na domiar złego rzut wolny wykorzystał Gajos i to goście ponownie prowadzili. Chwilę później Gajos pogrążył Energetyka zdobywając swojego trzeciego gola.