KKS Kalisz - Hutnik Kraków. Do Nowej Huty powrót bez punktów

25 września 2021, 20:08 | boch

KKS Kalisz - Hutnik Kraków 2:0 w rozegranym 25 września meczu 10. kolejki II ligi. Nowohucki zespół tym samym pozostał na przedostatnim miejscu w tabeli, na koncie ma pięć punktów.

Michał Stasz (Hutnik)

Tydzień temu hutnicy przełamali passę porażek. Ale KKS do tego spotkania przystąpił podbudowany jeszcze bardziej, bo zwycięstwem nad Pogonią Szczecin w Pucharze Polski. Sobotnią grę kaliszanie zaczęli bardzo intensywnie, ofensywnie. Już w 6 min stworzyli okazję do zdobycia gola, ale Giel jej nie wykorzystał. Później szanse mieli Gawlik i Wysokiński. W 40 min Kamiński nie miał może fenomenalnej pozycji do strzału, ale uderzył z kilkunastu metrów idealnie i gospodarze objęli prowadzenie.

Po przerwie hutnicy prowadzili grę, byli przy piłce znacznie częściej niż w I połowie. Doprowadzali do rzutów rożnych, mieli okazje do wyrównania. Jednak to kaliszanie postawili kropkę nad i: po akcji Zawistowskiego do siatki Hutnika strzelił Giel.

KKS 1925 Kalisz - Hutnik Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamiński 40, 2:0 Giel 79.
KKS: Krakowiak - Stolc, Kendzia (87 Maćczak), Mączyński - Zawistowski (87 Radzewicz), Putno (70 Borecki), Gawlik, Wysokiński, Segura (70 Majewski), Kamiński (87 Smajdor) - Giel.
Hutnik: Leszczyński - Stasz (72 Tetych), Stawarczyk, Hoyo-Kowalski, Zmorzyński - Kitliński (56 Zawadzki), Jaklik, Kieliś (56 Kędziora), Bernal (72 Świątek), Hafez (72 Chmiel) - Wilczyński.
Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółta kartka: Bernal.