Baraż o awans do 1 ligi. Stal Stalowa Wola pokonała Chojniczankę. W sobotę gra z KKS-em Kalisz

29 maja, 20:55 | Kamil Górniak

Piłkarze Stali Stalowa Wola pokonali Chojniczankę Chojnice 2:1 w barażowym starciu o awans do Fortuna 1 Ligi. W finale barażów spotka się w sobotę z KKS-em Kalisz. Decydujący o awansie mecz w Kaliszu rozpocznie się o godzinie 16.30.

1 / 71

Od początku półfinałowego meczu barażowego w Stalowej Woli pomiędzy miejscową Stalą a Chojniczanką Chojnice, to goście narzucili swój styl gry i praktycznie zamknęli gospodarzy na ich połowie. W 9. minucie ekipa z Chojnic miała świetną okazję na objęcie prowadzenia, lecz Tomasz Boczek po wyrzucie z autu trafił z główki w poprzeczkę.

Potem to zielono-czarni zaczęli się przesuwać nieco wyżej i przejmować inicjatywę, lecz właściwie nie stwarzali sobie dogodnych okazji. Najlepszą miał w 44. minucie Jakub Górski, który po kombinacyjnej akcji zespołu uderzył minimalnie nad poprzeczką. Chojniczanka z kolei do przerwy jeszcze dwukrotnie stworzyła sobie niezłe okazje. Valerijs Sabala trafił w boczną siatkę, a strzał Sebastiana Szczytniewskiego z ostrego kąta świetnie na korner sparował Mikołaj Smyłek.

[przycisk_galeria]

Po zmianie stron mocno ruszyła Chojniczanka. Goście przeważali i w 55. minucie zrobiło się groźnie w polu karnym Stali, lecz świetnie spisał się w bramce Mikołaj Smyłek. Pięć minut później stadion w Stalowej Woli eksplodował. Z rzutu wolnego z około 20 metrów przepięknie uderzył Damian Urban i Stalówka objęła prowadzenie. Goście bardzo mocno zaczęli naciskać, ale świetnie bronił Smyłek, który w 71. minucie wybornie wybronił strzał Sabali.

W 79. minucie Oliver Sukiennicki zdobył gola, lecz arbiter po analizie VAR dopatrzył się pozycji spalonej. Goście naciskali, ale w doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Bartosz Pioterczak. 120 sekund później kontaktowe trafienie zdobył Daniel Skiba, ale czasu na wyrównanie już zabrakło.

Decydujący mecz, który zdecyduje o awansie na zaplecze ekstraklasy odbędzie się w Kaliszu w sobotę 1 czerwca o godzinie 16:30 pomiędzy miejscowym KKS a Stalą Stalowa Wola.

Stal Stalowa Wola - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Urban 60, 2:0 Pioterczak 90+1, 2:1 Skiba 90+3

Stal: Smyłek - Kowalski (81 Banach), Oko ż, Furtak, Zaucha (73 Ziarko), Urban, Soszyński, Sukiennicki, Górski (90 Piotereczak), Chełmecki (73 Imiela ż), Strózik (90 Klisiewicz). Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Chojniczanka: Primel - Szczepanek (85 Skiba), Boczek, Firmino (57 Kozina), Edmundsson, Szczytniewski ż, Sabala, Nowacki (85 Paprzycki), Szymusik, Banach (57 Vitalucci), Korczyc (57 Prałat). Trener Krzysztof Brede.

Sędziował Kuźma (Białystok). Widzów: 3764.