PKO Ekstraklasa. Kolejne zwycięstwo Warty. Radomiak nie wyszedł na drugą połowę

20 lutego 2022, 14:34 | KK

PKO Ekstraklasa. W meczu 22. kolejki Warta Poznań pokonała Radomiaka 3:1. Do przerwy to radomianie prowadzili jedną bramkę, ale na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół Warty. Piłkarze Dawida Szulczka zadali gościom trzy ciosy i sięgnęli po drugi z rzędu komplet punktów.

Warta Poznań pokonała u siebie Radomiaka 3:1
1 / 10

PKO Ekstraklasa: Warta Poznań - Radomiak Radom 3:1

Zwycięstwo z Legią w Warszawie dodało Warcie pewności siebie. Serii meczów Zielonych bez porażki nie zdołała przerwać nawet czwarta siła ligi.

[przycisk_galeria]
Radomianie przystąpili do pojedynku schowani za podwójną gardą. Przeczekali ataki Warty i w końcówce pierwszej odsłony sami zadali skuteczny cios. Bramkę zdobyli ze stałego fragmentu gry. Po rzucie rożnym i dużym zamieszaniu piłkę do siatki z kilku metrów wpakował Dawid Abramowicz. Strzelec gola swoje dokonanie podsumował w nieoczywisty sposób: - Król padliny.

Na początku drugiej połowy stała się rzecz niewytłumaczalna. Radomiak w ciągu siedmiu minut stracił trzy gole. Wyrównał Jan Grzesik, który trafił precyzyjnym strzałem po dalszym rogu. Szturm gospodarzy kontynuował Miguel Luis. Portugalczyk najpierw pokonał Filipa Majchrowicza po kontrze, a dwie minuty później golkipera Radomiaka zaskoczył strzałem z powietrza. Przyjezdni nie otrząsnęli się po trzech ciosach wyprowadzonych przez gospodarzy i ponieśli drugą z rzędu porażkę.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Radomiak Radom (w skali 1-6):