menu

Pierwszy zimowy sparing Radomiaka Radom. W sobotę mecz kontrolny z czwartoligową Pilicą Białobrzegi

12 stycznia, 17:29 | Michał Nowak

Pierwszy zimowy sparing piłkarze Radomiaka Radom rozegrają już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Chałubińskiego w Radomiu ich rywalem będzie czwartoligowa Pilica Białobrzegi.

Piłkarze drugoligowego Radomiaka Radom zagrają w sobotę sparing z czwartoligową Pilicą Białobrzegi.
Piłkarze drugoligowego Radomiaka Radom zagrają w sobotę sparing z czwartoligową Pilicą Białobrzegi.
fot. Joanna Gołąbek

Oba zespoły zimowe przygotowania rozpoczęły w poniedziałek.

Radomiak sobotnim sparingiem zakończy pierwszy z ośmiu tygodni przygotowań. Zieloni trenowali na boisku, ale także przeszli badania wydolnościowe.

W zespole zaszło parę zmian. Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań klub ogłosił pozyskanie Patryka Mikity z Siarki Tarnobrzeg. Kontrakt obowiązywać będzie jednak dopiero od 1 lipca, choć jeśli kluby się porozumieją, to niewykluczone, że piłkarz dołączy do Radomiaka już zimą.

Doszło też do wzmocnienia sztabu szkoleniowego. Nowym asystentem trenera Jerzego Cyraka został Grzegorz Opaliński. 41-latek był ostatnio asystentem Leszka Ojrzyńskiego w Arce Gdynia.


To nie koniec zmian. W dniu inauguracyjnego treningu, Radomiak poinformował o zakontraktowaniu Portugalczyka Bruno Ricardo Rocha da Luz. Nie wiadomo jeszcze czy 29-latek będzie uprawniony do gry wiosną w drugiej lidze w barwach Radomiaka, ale w sobotę ma być do dyspozycji trenera Jerzego Cyraka. Podobnie jak 22-letni bramkarz Artur Haluch. Młody golkiper w ostatnich dwóch sezonach występował w barwach trzecioligowego Ursusa Warszawa. Jest wychowankiem stołecznej Legii. W drugą stronę na wypożyczenie ma powędrować natomiast dotychczasowy drugi golkiper Radomiaka, Filip Adamczyk, który potrzebuje regularnych występów.

Nie wiadomo natomiast czy na sobotnim sparingu pojawią się testowani zawodnicy. To może wyjaśnić się nawet dopiero w dniu pojedynku.

W Pilicy na razie nie ma nowych zawodników. Zespół, który zajmuje pierwsze miejsce w grupie południowej czwartej ligi mazowieckiej spokojnie przygotowuje się do rundy wiosennej. Zarząd klubu planuje zakontraktowanie nowych zawodników i mają to być duże wzmocnienia. Klub jednak nie spieszy się z finalizacją rozmów.

Początek meczu sparingowego pomiędzy Radomiakiem Radom a Pilicą Białobrzegi w sobotę, 13 stycznia, o godzinie 12 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Chałubińskiego w Radomiu.

Rozgrywki drugiej ligi zostaną wznowione już na początku marca. W pierwszej wiosennej kolejce (3/4 marca) radomianie zagrają na wyjeździe z Rozwojem Katowice.

Czwarta liga ruszy dwa tygodnie później (17/18 marca), a w pierwszej wiosennej kolejce podopieczni trenera Macieja Śliwowskiego podejmą na własnym boisku Perłę Złotokłos.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy trening Radomiaka Radom w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2017/18


POLECAMY RÓWNIEŻ:

[table]
[tr]
[td sz=300]QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Otpo prawdziwe pytania z testu MultiSelect[/td]
[td sz=300]QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się! [/td]
[/tr]
[tr]
[td]