II liga: ŁKS Łódź - ROW Rybnik 0:0 [ZDJĘCIA]

29 lipca 2017, 19:51 | Dariusz Piekarczyk

Liczyliśmy na trzy punkty ŁKS Łódź w pierwszym meczu drugoligowego sezonu. Niestety, trzeba było się obejść smakiem. Drużyna trenera Wojciecha Robaszka zremisowała bowiem bezbramkowo z ROW Rybnik.

1 / 14

Wychodzących piłkarzy owacyjnie przywitali kibice licznie zgromadzeni na stadionie przy al. Unii, skandując „Nigdy więcej trzeciej ligi, nigdy więcej trzeciej ligi”.

Piłkarze obu drużyn zaczęli mecz niemrawo. W końcu na strzał zdecydował się Filip Burkhardt, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi doszło do zamieszania w polu karnym ŁKS. Damian Kołeczko nie sięgnął jednak piłki. W 24. minucie pierwszy rzut rożny wykonywali łodzianie. Kacper Rosa pewnie złapał jednak piłkę po strzale głową Kamila Juraszka. ROW potrafił też groźnie skontrować, ale na posterunku był Michał Kołba.

O ile na boisku działo się niewiele ciekawego, o tyle kibice rozłożyli na trybunie efektowną flagę w barwach ŁKS. Pod koniec pierwszej połowy fani ŁKS jednak nie wytrzymali i odpalili race. Może to oznaczać karę dla klubu

Drugą połowę odważniej rozpoczęli podopieczni trenera Piotra Piekarczyka. W 54. minucie tylko zagapieniu się Dawida Kalisza zawdzięczają łodzianie, że nie było groźnej sytuacji. Kilka minut później głową z kilku metrów silnie strzelił Kamil Spratek, ale Michał Kołba złapał piłkę.

W 65. minucie Filip Burkhardt przedarł się lewą stroną boiska i dośrodkował wzdłuż bramki. Żaden gracz ŁKS nie dobiegł jednak do piłki. W końcówce meczu przycisnęli gospodarze. Najpierw jednak fatalnie spudłował Piotr Pyrdoł, a potem Mateusz Gamrot niecelnie strzelił z rzutu wolnego. Już w doliczonym czasie gry spudłował Tomasz Margol.