Kolejne zaskakujące zwycięstwo Dolcanu! Tym razem w Polkowicach

28 maja 2011, 20:22 | Piotr Szymański

Zespół z Ząbek dramatycznie broniący się przed spadkiem sprawił kolejną sensację, wygrywając na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Zawodnicy Dolcanu przed przerwą zadali dwa nokautujące ciosy, na który tylko raz po przerwie zdołali odpowiedzieć gospodarze.

Dolcan pokonał kolejnego wyżej notowanego rywala

Górnik Polkowice - Dolcan Ząbki 1:2 - czytaj zapis relacji na żywo ze spotkania!

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do podopiecznych Roberta Podolińskiego. Przewagę ząbkowian udokumentował w 23. minucie Grzegorz Piesio, który zaskakującym strzałem z 20 metrów pokonał Sebastiana Szymańskiego. Kilka minut później było już 2:0. Rzut karny pewnie wykonał Piotr Kosiorowski i Dolcan schodził do przerwy z okazałą zdobyczą bramkową.

Druga odsłona należała już do Górnika. Dwie zmiany w przerwie szybko przyniosły pozytywny efekt. W 48. minucie na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Tomasz Salamoński i piłka przy udziale golkipera Dolcanu wpadła do siatki. W kolejnych minutach ataki polkowiczan nie przyniosły oczekiwanego efektu i ostatecznie Górnik przegrał trzeci mecz z rzędu.