Piątek, 13 października 2017, godz. 18:00

Koniec meczu! Ruch odnosi czwarte zwycięstwo w sezonie!

Żółta kartka dla Embolo.

90'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Technicznie sprzed pola karnego próbował uderzyć Papikjan, ale piłka minęła bramkę.

89'

Faulowany z lewej strony przy polu karnym zawodnik Rakowa. Z rzutu wolnego dośrodkował Figiel, ale głową wybił jeden z Niebieskich.

88'

Rzut wolny dla Niebieskich. Z prawej strony wrzucał Walski, ale nisko i piłkę wybił obrońca.

87'

Rozruszał grę Ruchu na prawej stronie Komarnicki.

86'

... a w Ruchu Komarnicki za Mello.

85'

Dwa numery "2" wchodzą na boisko. W Rakowie Petrasek za Górę...

83'

Kąśliwie dośrodkowanie w pole karne Rakowa i jeden z chorzowian mógł zaskoczyć bramkarza niespodziewanym uderzeniem. Piłka minęła jednak bramkę.

82'

Druga zmiana w Rakowie. Aktywnego dzisiaj Wójcika zmienił Mizgała.

81'

Przybecki wdał się w drybling, ale piłkę spod nóg, na rzut rożny wybił mu obrońca.

80'

Raków cały czas atakuje, Ruch wybija piłki na uwolnienie.

78'

Jose Embalo wchodzi w miejsce Czerkasa.

75'

Okres przewagi Rakowa, Ruch jedynie się broni. Goście nie potrafią jednak skonstruować groźnej akcji.

70'

Groźny atak Rakowa, ale Wójcik z pola karnego uderza ponad bramką.

67'

Płaski strzał i broni Bankow! Rzut rożny. Bramkarz uratował Ruch przed stratą gola.

65'

Zmiana w Ruchu. Nowak w miejsce Posinkovicia.

64'

Piłka w bramce Ruchu, ale sędzia gola nie uznaje. Od rzutu wolnego bramkarz.

63'

Rzut wolny dla Rakowa przed polem karnym Ruchu, po faulu na Wójciku.

61'

Dobrze do prostopadłego podania wyszedł Czerkas i oddał strzał na bramkę. Pewnie tuż przy słupku interweniował jednak Bankow

59'

Zawal huknął z dystansu, ale piłka została zablokowana przez jednego z gości w polu karnym.

58'

Żółta kartka dla Malinowskiego

55'

Ruch - Raków

57'

W sektorze gości nadal niespokojnie. Ochrona próbuje opanować sytuację.

54'

Najpierw po rzucie rożnym uderzył głową Zawal, ale trafił w słupek. Piłka wróciła do Walskiego, który wrzucił ponownie, a Marković wpakował głową piłkę do bramki

54'

Goool! Marković głową pokonuje bramkarza gości!

51'

Fani Rakowa wyrywają krzesełka i rzucają nimi w ochronę. Policja otacza kordonem sektor gości.

51'

Tymczasem rzut rożny dla Rakowa, wybicie głową obrońcy i korner z drugiej strony bramki.

50'

Robi się niespokojnie na trybunach. Fani gości ściągnęli flagi i rzucają petardy. Policyjne oddziały gotowe są już do interwencji. Gotowi do konfrontacji zebrali się też fani Ruchu.

48'

Przyebcki poszedł prawą stroną i próbował dogrywać spod linii końcowej, ale został zablokowany i tylko rzut rożny.

46'

Mecz ogląda dzisiaj 6326 kibiców, w tym 500 fanów gości.

46'

W przerwie zmiana w Ruchu. Za Balickiego wszedł Zawal.

46'

Raków rozpoczął drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy bez doliczania ani minuty.

43'

Gra przeniosła się do środka pola.

40'

Teraz z kolei z dobrą akcją wyszedł Ruch, ale wszystko skończyło się na złym podaniu w tempo.

39'

Dobra okazja dla Rakowa, po dośrodkowaniu Figla i rykoszecie jeden z gości oddał strzał na bramkę, ale przed linią wybił piłkę obrońca. Coraz bliżej gola dla Rakowa.

38'

Boateng wywalczył rzut rożny na prawym skrzydle.

36'

Najgroźniejsza okazja Rakowa! Czerkas wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem, ale zdecydował się odgrywać do Papikjana. Ten zdołał oddać strzał, ale trafił w bramkarza!

32'

Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny, ale kończy się na podaniu do Niewulisa, który był na spalonym.

31'

Rzut rożny dla Ruchu, chociaż gospodarze nie zgadzają się zbytnio z taką decyzją arbitra.

27'

Ładne dośrodkowanie Villafane z prawej strony, piłka długo spadała i ostatecznie uderzył ją głową Hołownia, ale nie zaskoczył Kosa.

26'

Strzał Mello i musiał interweniować Kos.

26'

Dobrze rozegrali rzut rożny goście, w efekcie czego strzał z kilku metrów oddał Boateng, który obił poprzeczkę! Do odbitej piłki doszedł Czerkas, ale w nią nie trafił i w efekcie zagrożenie minęło

25'

Ładna akcja Rakowa, ale ostatecznie powstrzymana przez obrońców i mamy rzut rożny dla gości.

23'

Boateng ruszył do ofensywy, ale teraz ni to strzelał, ni to podawał i piłka wyszła za linię końcową

21'

Było blisko by Niewilus zaskoczył własnego bramkarza. Obrońca interweniował głową po wrzutce, a Kos wyszedł do tego dośrodkowania. Piłka poleciała w stronę bramki, ale na szczęście dla Rakowa, minęła ją o metry.

20'

Wrzucona piłka wyszła za boisko zanim dotarła w pole karne. Od bramki Bankow.

19'

Przedarł się środkiem Wójcik i ładnie uderzył, jednak piłkę wyblokował obrońca i mamy korner dla Rakowa.

18'

Za mocne płaskie podanie do Posinkovicia i od bramki zacznie Kos.

15'

Wrzutka Walskiego z kornera i piąstkować musiał Kos.

15'

Posiknović szedł lewą strona, ale zatrzymał go czysto Boateng. Mamy jednak rzut rożny.

13'

Ruch stara się zagrywać wysokie podania za linię obrony do wybiegających zawodników, ale na razie średnio to wychodzi, chociaż parę razy udało się przyjąć taką futbolówkę.

13'

Wrzutka w pole karne Ruchu, ale Czerkas nie sięgnął piłki i od bramki Bankow.

12'

Po ładnej akcji Ruchu piłka trafiła do Urbańczyka, który płasko uderzył sprzed pola karnego, ale piłka o metr minęła lewy słupek.

11'

Ruch wychodził z szybką kontrą, ale Przybecki za mocno wypuścił sobie piłkę i wybił ją stoper Rakowa.

10'

Ruch rozgrywał akcję na połowie rywala, ale skończyło się na podaniu na aut, które miało trafić do Posinkovicia.

8'

Rzut rożny dla Ruchu. Wrzutka w pole karne, ale piłka odbita wraca do narożnika. Po ponownej wrzutce wyszła za linię końcową.

7'

Faul na połowie Ruchu, Raków od rzutu wolnego. Wrzuta w pole karne, ale piłka szybko wybita. Ruch poszedł z kontrą, ale obrońcy zdążyli wrócić.

7'

Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Papikjan, jednak posłał piłkę ponad bramką.

6'

Fani Rakowa przebrali się w czerwone płaszcze i jednolicie prezentują się na trybunie gości. Jest ich około 500.

5'

Dobra wrzuta z głębi pola pod pole karne Ruchu, ale za mocna i zawodnik Rakowa nie zdołał jej dogonić.

3'

Ależ szansa Ruchu! Środkiem boiska rajd przeprowadził Przybecki, minął rywali i w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczką! Idealna okazja na gola!

1'

Atak Ruchu lewą stroną już na samym początku. Hołownia przedarł się skrzydłem, dograł lekko w pole karne, piłkę wyłuskał Balicki, odegrał przed pole karne do Posinkovicia, który uderzył, jednak piłka odeszła od bramki.

1'

Gramy! Mecz rozpoczynają Niebiescy, w koszulkach w biało-niebieskie pasy z przodu. Raków czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach.

17:56

Oba zespoły wychodzą już na boisko w rytm skocznej muzyki. Piłkarskie święto w Chorzowie.

17:53

W Chorzowie pojawiła się całkiem spora ekipa wyjazdowa z Częstochowy. Trybuny Niebieskich powoli się zapełniają, ale do pełnego stadionu jeszcze daleko.

17:52

Z kolei Ruch wreszcie się obudził i zaczął punktować. Wygrał dwa razy z rzędu; najpierw z Pogonią Siedlce 3:1, potem z Miedzią Legnica 1:0. Wciąż jest ostatni w tabeli, ale dzisiaj może zmniejszyć straty. Raków jest szósty.

17:51

Raków spróbuje przedłużyć passę zwycięstw do pięciu. Ostatnio wygrał na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 3:1. Ruch - Raków

17:49

Do rozpoczęcia spotkania pozostało niewiele ponad dziesięć minut. Witamy z Cichej w Chorzowie! Znamy już wyjściowe składy. Obie drużyny z jednym wysuniętym napastnikiem. Ruch - Raków