GKS TychyGKS Tychy
16:55

To wszystko na dziś z Katowic. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne nasze relacje.

95'

Koniec meczu! Tyszanie w drugiej połowie byli lepsi i zasłużenie pokonali rywala 2:1. Przy Bukowej fatalne nastroje, kibice wylewają swoje żale.

94'

Niecelne uderzenie piłkarza z Katowic na bramkę Jałochy.

94'

Bernhardt ukarany kartką.

93'

Tyszanie spokojnie utrzymują się na połowie rywala. Gospodarze bezradni i zrezygnowani.

90'

Sędzia dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Kontuzjowanego Mączyńskiego zastępuje Słomka.

86'

Gooool!!! GKS Tychy prowadzi przy Bukowej! Fatalne zachowanie graczy gospodarzy wykorzystane przez Vojtusa!

85'

Bernhardt świetnie dośrodkował spod linii końcowej boiska, ale żaden gracz gości mając praktycznie pustą bramkę nie potrafił skierować jej do bramki!

84'

Foszmańczyk pojawia się na boisku w miejsce Kalinkowskiego.

81'

Goool!!! Tyszanie doprowadzają do wyrównania! Tanżyna wykorzystał świetne dośrodkowanie Abramowicza i głową skierował piłkę do bramki!

77'

Błąd zacentrował zbyt mocno w pole karne z rzutu wolnego w efekcie czego piłka wyszła na aut bramkowy.

72'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Volas zastąpiony przez Słabego. Zmiana jest konsekwencją gry w osłabieniu.

70'

Zmiana w zespole gości. Kacper Piątek zastępuje na placu gry Pawła Kaczmarczyka.

70'

Oktawian Skrzecz ukarany żółtą kartą, a że była to druga kartka dla tego gracza, to w konsekwencji gospodarze będą grać w dziesięciu.

67'

Kaczmarek wywalczył rzut rożny dla gości. Centra Grzeszczyka. Wierzbicki minął się z piłką, ale na jego szczęście Tanżyna nie potrafił skierować piłki głową do bramki!

66'

Centra w pole karne w wykonaniu Vojtusa - Wierzbicki dobrze interweniuje na przedpolu.

63'

Po chwili znowu gorąco w polu karnym gości. Volas nie doszedł jednak do piłki.

62'

Świetna kontra GKS-u Katowice zakończona doskonałą interwencją Jałochy po uderzeniu głową Prokicia!

60'

Akcja tyszan zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Zapolnika z okolic 16. metra.

59'

Prokić podaje do Skrzecza, który zdecydował się na uderzenie lewą nogą zza pola karnego. Dobra interwencja Jałochy.

58'

Bogusławski zastępuje na murawie Grzybka. Pierwsza zmiana w ekipie trenera Tarasiewicza.

53'

Zbyt lekkie uderzenie Midzierskiego. Piłka w rękach Jałochy.

51'

Grzybek po raz drugi fauluje Prokicia, ale sędzia Musiał oszczędził gracza gości i nie ukarał go drugą żółtą kartką.

50'

Rozpędzony Prokić najpierw traci piłkę a następnie fauluje Grzybka w polu karnym tyszan.

48'

Błąd miękko wrzuca piłkę w pole karne. Futbolówka minęła wszystkich graczy znajdujących się w polu karnym.

47'

Kartka dla Grzybka za faul na Prokiciu.

47'

Grzeszczyk dośrodkowuje w pole karne - dobrze interweniuje Kamińskiego.

46'

Zaczynamy drugą część gry. Tym razem od środka gracze z Katowic.

45'

Koniec pierwszej połowy. GKS Katowice po bramce Midzierskiego zasłużenie prowadzi z GKS-em Tychy 1:0. Czekamy na drugą część gry.

45'

Strzał Volasa zablokowany przez obronę tyszan. Zawodnicy gospodarzy domagali się odgwizdania ręki. Sędzia Musiał nakazał grać dalej.

44'

Midzierski wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Grzeszczyka. Pomocnik tyszan po chwili po raz kolejny centruje w pole karne, do piłki doszedł Vojtus, ale strzał głową poszybował obok bramki Wierzbickiego.

42'

Goście po raz kolejny dobrze interweniują po dośrodkowaniu rywali ze stałego fragmentu.

41'

Dośrodkowanie w pole karne tyszan. Abramowicz wybija piłkę na aut.

37'

Szarża lewą stroną boiska w wykonaniu Prokicia zakończona upadkiem serba z polskim paszportem. Kibice domagali się faulu, gwizdek arbitra milczy.

37'

Kamiński ukarany kartką za faul w środku pola

34'

Centra Skrzecza z prawej strony boiska i dobra interwencja Jałochy na czwartym metrze.

31'

Błąd dośrodkowuje z lewej strony boiska. Piłka szybowała jednak za wysoko dla nadbiegającego Kalinkowskiego.

26'

Po płaskim zagraniu Skrzecza obrona tyszan skutecznie wybija piłkę z własnego pola karnego.

25'

Uderzenie na bramkę Wierzbickiego z dystansu. Piłka minimalnie tuż nad poprzeczką po strzale Daniela

23'

Uderzenie Abramowicza z rzutu wolnego trafiło wprost w mur gospodarzy.

19'

Wierzbicki uprzedził zapędy Kaczmarczyka, który po zagraniu od partnera wybiegał na czystą pozycję.

17'

Bernhardt dośrodkowuje w pole karne, a głową uderza Vojtus. Nad poprzeczką bramki Wierzbickiego.

16'

Błąd dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale zbyt mocno dla Kamińskiego, który miał problem z opanowaniem futbolówki w polu karnym tyszan.

14'

Po raz kolejny szczęścia szukał Midzierski. Tym razem zagranie głową w kierunku bramki nieudane.

13'

Kartka dla Kaczmarka za faul na Prokiciu.

8'

Bramka dla gospodarzy! Dośrodkowanie z lewej strony boiska, uderzenie głową Midzierskiego, piłka odbija się od słupka, pechowo od Jałochy i wpada do siatki!

7'

Skrzecz po raz drugi w tym spotkaniu wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

4'

W odpowiedzi goście. Uderzenie Zapolnika zablokowane przez defensywę z Katowic.

3'

Jałocha skuteczną interwencją ratuje gości przed utratą bramki.

2'

Rzut rożny dla gospodarzy. Centra Błąda, zamieszanie w polu karnym, po chwili niepilnowany Prokić trafia wprost w jednego z graczy gości!

1'

Skuteczna interwencja Tanżyny po centrze Skrzecza.

1'

Rozpoczynamy derbowe starcie. Od środka goście!

14:57

Obie drużyny już na murawie Stadionu Miejskiego. Sędzią głównym spotkania będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa.

14:45

W kontekście zespołu z Katowic dużo mówiło się o wcześniejszym zakończeniu współpracy z Cerimagiciem, Goncerzem, Kędziorą i Plizgą. Zobaczymy jak na całe zamieszanie zareagują na boisku podopieczni trenera Paszulewicza.

14:42

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Ławki rezerwowych prezentują się następująco:

GKS Katowice: Procek (B), Foszmańczyk, Mandrysz, Mokwa, Słomka, Zejdler, Słaby.

GKS Tychy: Igaz (B), Matusiak, Fidziukiewicz, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Biegański, Bogusławski.

14:37

Obie ekipy poniosły brzemienne w skutkach porażki w poprzedniej kolejce. Tyszanie przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa 0:3, czym przekreślili swoje szanse na awans do ekstraklasy. Szanse na promocję mają wciąż katowiczanie, ale po porażce w Chorzowie z Ruchem 0:1 ich szanse mocno spadły.