2 : 2
Wigry SuwałkiWigry Suwałki
1. połowa2 : 1
94'

Koniec meczu! Wigry remisują w Olsztynie z tutejszym Stomilem 2:2. Dziękuję wszystkim za śledzenie relacji z dzisiejszego meczu i życzę obserwującym Wesołego Alleluja! Zdrowych Świąt!

94'

Piłka po zbyt niskim dośrodkowaniu przez Nishiego została wybita wprost pod nogi "Igły". Jegliński próbował oddać strzał z woleja, jednak było mu daleko do ideału...

92'

Rzut wolny dla Stomilu, to może być ostatnia sytuacja na zdobycie zwycięskiej bramki.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty do tego pojedynku.

88'

Ostatnia roszada w tym spotkaniu. Za Grzegorza Lecha na boisko wchodzi Japończyk Tsubasa Nishi.

85'

W Stomilu starszego z braci Głowackich zmienia Łukasz Jegliński.

84'

Ostatnia miana w zespole gości. Boisko opuszcza Damian Gąska, a pojawia się David Makaradze.

83'

Wigry zdobywają gola, lecz arbiter sygnalizuje pozycję spaloną. Mamy dalej remis w Olsztynie.

82'

Goście bliscy od wyjścia na prowadzenie! Skiba po raz kolejny udowadnia swoją wartość świetną interwencją po strzale Kędziora.

81'

Dośrodkowanie Bucholca z prawej flanki z trudem wyłapuje Salik.

81'

Żółta kartka dla Grzegorza Lecha.

80'

Kontra Kujawy mogła zakończyć się golem! Snajper Dumy Warmii znalazł się również w sytuacji 1 na 1, lecz wypuścił zbyt mocno sobie piłkę ułatwiając interwencję bramkarzowi.

78'

Żółtą kartką ukarany za dyskusję z sędzią został Jakub Bartkowski. Przyjezdni sygnalizowali zagranie ręką przez jednego z zawodników Stomilu. Arbiter nie odważył się podyktować jedenastki.

77'

2:2! Mamy remis przy Piłsudskiego. Świetne podanie ze środka boiska dostał Kamil Adamek. Zawodnik z nr 28 znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skibą i nie zmarnował okazji!

74'

Druga zmiana w szeregu Wigier. Za Kalinkowskiego wchodzi Brtan.

73'

Do rzutu wolnego podeszli Paweł Głowacki i Rafał Kujawa. Uderzenie oddał ten drugi, lecz dobrze ustawiony mur gości zablokował je.

72'

Żółta kartka dla Martina Barana za zagranie ręką przed własnym polem karnym.

70'

Co za interwencja Piotra Skiby! Olsztynianin w sytuacji sam na sam przeciwko Kamilowi Adamkowi wychodzi zwycięsko! Stomil dalej na jednobramkowym porwadzeniu.

67'

Drużyna gości zamknęła Stomil na ich połowie. Poza Salikiem wszyscy zawodnicy na stronie gospodarzy.

66'

Pierwsza kara dla zawodnika drużyny gości. Za faul na Kujawie ukarany został Maciej Wichtowski.

64'

Kompromitujące rozegranie piłka w pobliżu szesnastki gości przez Karola Żwira. Piłkarze Mirosława Jabłońskiego mogli wypracować kolejną sytuację na podwyższenie wyniku, natomiast akcja spełzła na niczym.

63'

Paweł Głowacki dograł świetnie na prawą flankę do Łukasza Suchockiego, lecz nowo wprowadzony skrzydłowy zepsuł dogodną akcję kiepskim dośrodkowaniem.

59'

Pierwsza zmiana w Stomilu. Boisko po godzinie gry opuszcza Piotr Głowacki, a na murawie melduje się Łukasz Suchocki.

57'

To powinno być 3:1! Futbolówka wypadła z gąszczu piłkarzy stacjonujących w polu karnym Salika wprost pod nogi Żwira. Reprezentant Polski oddał potężny strzał, niestety został zablokowany. Stomil rozpocznie z rzutu rożnego.

55'

Dogodną sytuację wypracował sobie Damian Gąska. Młodzieżowiec znalazł się w szesnastce Stomilu, lecz piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko, jakby w stronę... kibiców za bramą stadionu.

52'

Kibice Wigier prawdopodobnie nie wejdą na stadion. Ich trybuna opustoszała, a kibice dopingują swój zespół przy bramie.

51'

Klepczarek z Lechem ruszyli z kontrą. Nowy nabytek Stomilu podał na prawe skrzydło do tego drugiego, jednak po wgraniu piłki w szesnastkę obrońca Dumy Warmii tylko minął się z piłką.

48'

Powtórka sytuacji z pierwszej połowy. Grzegorz Lech znalazł się przed polem karnym, jednak jego uderzenie było zbyt słabe i niecelne, aby zaskoczyć Salika. Piłka minęła prawy słupek golkipera.

47'

Niedokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Wigier. Piotr Skiba rozpocznie od bramki.

46'

Gwizdek arbitra i rozpoczynamy drugą partię!

46'

Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Donatas Vencevicius postanowił zmienić Mateusza Żebrowskiego, a w jego miejsce pojawi się Kamil Zapolnik.

46'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła wyłapuje Piotr Skiba i tym akcentem sędzia Dominik Sulikowski zakończył pierwszą partię meczu. Wracamy po przerwie!

45'

Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

44'

Kolejny faul gości. Tym razem faulowany Jarosław Ratajczak. Leci z trybun gospodarzy niecenzuralna wiązanka w stronę sędziego.

43'

Grzegorz Lech zwija się z bólu na prawej stronie boiska. Służby medyczne jednak nie są wzywane do interwencji. Mamy aut dla Stomilu.

41'

Grzegorz Lech wypuścił w uliczkę piłkę do Karola Żwira, jednak młody zawodnik został złapany "w kleszcze" przez stoperów Wigier.

41'

Na sektorze gospodarzy wraca tradycyjny okrzyk "Ała!", kiedy zawodnicy rywali sygnalizują faul.

39'

Kolejna kartka w szeregach gospodarzy. Tym razem ukarany został Piotr Klepczarek. Jeszcze więcej takich sytuacji i Stomil nie dogra tego spotkania w komplecie...

36'

Kibice Wigier powoli wypełniają swój sektor. Na drugą partię powinni pojawić się już wszyscy sympatycy gości, którzy przyjechali na to spotkanie.

36'

Piotr Głowacki dośrodkował z lewego skrzydła w szesnastkę Wigier, jednak czujnie zachował się golkiper przyjezdnych, który wyłapał podanie.

35'

W okolicach środka boiska faulował Piotr Klepczarek. Sporo dzisiaj mamy nieczystych zagrań ze strony Dumy Warmii.

33'

Piotr Skiba pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu wolnego Wigier.

31'

Żółtym kartonikiem przez arbitra został ukarany Rafał Remisz. Jesteśmy świadkiem kolejnego stałego fragmentu drużyny gości

28'

Spotkanie nieco opadło z tempa pierwszego kwadransa. Mamy dużą liczbę niecelnych podań oraz sporo nieczystych zagrań z obu stron.

27'

Długie dośrodkowanie posłane z 40 metrów do Martina Barana, lecz zawodnik z Suwałk nie przyjął futbolówki w polu karnym olsztyńskiego bramkarza.

25'

Zza pola karnego uderzał Jarosław Ratajczak, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

22'

Piotr Głowacki ukarany żółtą kartką na faulu na jednym z obrońców przyjezdnej drużyny.

19'

Stomil miał niezłą okazję na kontrę, lecz Janek Bucholc posłał zbyt mocną piłkę do Karola Żwira. Młodzieżowiec nie miał szans na dobiegnięcie do niej.

18'

Przed polem karny Skiby zwija się z bólu dwóch zawodników gości - Kamil Adamek i Jakub Bartkowski. Mamy rzut rożny dla Wigier.

17'

Kamil Adamek znalazł się w dogodnej sytuacji, aby wyrównać. Najpierw jego uderzenie zostało zablokowane przez Tomasza Wełnę,, a gdy piłka wróciła pod jego nogi, dośrodkowanie zawodnika wyłapał Piotr Skiba.

15'

Mamy kontaktową bramkę dla Suwałk! Pierwszą bramkę w tym roku dla Wigier zdobył Bartłomiej Kalinkowski.

12'

Paweł Głowacki próbował uderzać ze stałego fragmentu na 30 metrze, lecz strzał był za słaby, w dodatku zablokowany przez obrońców, aby wpadł do bramki.

8'

2:0!!! Piłkarskie jaja na stadionie Piłsudskiego w Olsztynie! Po sytuacji dla Wigier, gdzie zawodnik gości minął się z piłką w szesnastce, to gospodarze ruszyli z kontrą! Piotr Głowacki niczym Gareth Bale poszybował na lewym skrzydle, dograł płaską piłkę w pole karne Wigier, a ta trafiła prosto pod nogi najskuteczniejszego strzelca "biało-niebieskich", Rafała Kujawy!

7'

Z 30 metrów Bartłomiej Kalinowski próbował oddać potężny strzał, jednak piłka poszybowała wysoko ponad bramkę gospodarzy. Od bramki rozpocznie Skiba.

5'

Piotr Głowacki dośrodkowywał z rzutu wolnego w szesnastkę gości, lecz Janusz Bucholc niecelnie trafia futbolówkę głową. Piłka w "koszyczku" Salika.

4'

Rzut rożny dla drużyny z Suwałk i... piłka ląduje na słupku!

2'

GOOOOOL!!!! Gospodarze wychodzą na samym początku spotkania na prowadzenie!!!! Grzegorz Lech na linii pola karnego fantastycznie przyjął piłkę na klatce piersiowej, zbiegł z nią do środka i oddał kapitalny strzał po długim słupku. 1:0 dla Stomilu!

0'

Lech do Kujawy i gospodarze rozpoczynają to spotkanie!

11:58

Drużyny pojawiły się już na placu gry. W tle z głośników gra hymn Stomilu "Stomil Pany" Tadeusz Machela. Gospodarze tradycyjnie dzisiaj zagrają w biało-niebieskich koszulkach. Natomiast piłkarze Donatasa Venceviciusa ubrani są na czerwono.

11:51

Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie o godzinie 12 rozpocznie się derbowy mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn a Wigrami Suwałki. Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni. W stolicy Warmii w dniu dzisiejszym pogoda nie rozpieszcza. Jest pochmurnie, z rana padał delikatny deszcz. Pierwszy gwizdek prowadzącego te spotkanie Dominika Sulikowskiego za 10 minut. Relację dla Państwa przeprowadzi Bartosz Urban