Miedź LegnicaMiedź Legnica
4 : 1
MKS KluczborkMKS Kluczbork
19:53

Miedź wygrywa dzisiaj w pełni zasłużenie z MKS Kluczbork. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

94'

Koniec meczu! Miedź Legnica wygrywa z MKS-em Kluczbork 4:1!

93'

Rozmiary porażki MKS-u próbował zmniejszyć Sobczak, ale jego groźny strzał broni Smug!

92'

Ostatnia zmiana w Miedzi. Na placu gry pojawi się powracający po kontuzji Brożyny, a zastąpi Cierpkę.

91'

Uderzenie Labukasa zza pola karnego zablokowane.

90'

Arbiter doliczył 180 sekund.

88'

Łobodziński obsłużył podaniem Labukasa, ten stanął oko w oko z Rudnickim i z zimna krwią wykorzystał tą sytuację!

87'

Miedź prowadzi 4:1! Autorem gola Tadas Labukas.

85'

Jesteśmy jeszcze winni opis gola Garguły. Łobodziński zagrał do Garguły w pole karne, ten ze spokojem ogrywa bramkarza MKS-u Rudnickiego i pakuje piłkę do siatki.

84'

Uderzył kolejny raz w tym spotkaniu Kowalczyk, ale broni Smug.

82'

Ostatnia zmiana w MKS. Sobczak za Nowackiego.

81'

3:1 dla Miedzi! Łukasz Garguła strzelcem, jest już chyba po meczu!

79'

Nitkiewicz uderzył, Smug odbił piłkę do boku, Kowalczyk poprawił skutecznie wcześniejszą próbę kolegi i futbolówka zatrzepotała w siatce!

78'

Gol kontaktowy dla MKS-u, a strzelcem Kowalczyk! Będą jeszcze emocje!

76'

Giel ukarany żółtą kartką

75'

MKS źle rozegrał piłkę pod własną bramką i ta trafiła do Łobodzińskiego, który miał pustą bramkę. Uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.

75'

Deja nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i odpyskował, za co otrzymał drugą żółtą kartkę w odstępie kilkunastu sekund i udał się przed czasem do szatni.

74'

Miedź wyszła z kontrą. Niedokładnie ją rozegrała, ale Bartczak został wycięty równo z trawą przez Deję, za co otrzymał żółtą kartkę.

70'

...i Giel za Kojdera.

70'

Podwójna zmiana w MKS. Brzęczek za Tomaszewskiego...

70'

Groźna centra z lewego skrzydła MKS-u. Przed szansą mógł stanąć Kojder, ale nie trafił głową w piłkę.

67'

Żółtą kartką ukarany kapitan MKS-u Łukasz Ganowicz. Jednocześnie przepraszamy za błąd, gdyż w 28 minucie to nie on, a Marcin Nowacki obejrzał żółtą kartkę.

65'

I mamy drugą zmianę w Miedzi. Labukas zastąpi na placu gry Sabalę.

63'

Pierwsza zmiana w Miedzi. Schodzi Marquitos, żegnany owacją na stojąco, a w jego miejsce na placu gry pojawi się Garguła.

62'

MKS stara się atakować, ale czyni to momentami bardzo chaotycznie, nie ma pomysłu na sforsowanie obrony Miedzi. Smug w drugiej połowie jak na razie prawie bezrobotny.

62'

Trifonow próbował zagrywać prostopadle do Sabali, ale to podanie zostało przecięte.

61'

Krótko rozegrany rzut wolny przez gości. Nowacki podał do Deji, ten próbował strzelać z ok. 35 metrów, ale jego próba została skutecznie zablokowana.

60'

Nowacki wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny w starciu z Trifonowem.

57'

Futbolówka po zagraniu Daniela z lewego skrzydła, przeszła przez całe pole karne MKS-u i nikt nie zdołał jej przejąć.

56'

Jeden z najaktywniejszych w szeregach MKS-u Maciej Kowalczyk uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.

55'

Łobodziński dograł piłkę do wbiegającego z lewej strony w pole karne Telichowskiego, obrońca Miedzi uderzył z pierwszej piłki, z powietrza, ale niecelnie.

53'

Ależ znakomicie rozprowadzona kontra Miedzi! Trifonow zagrał w pole do Sabali, ale Łotysza uprzedził wychodzący z bramki Rudnicki.

52'

Grzmi nad stadionem w Legnicy.

51'

Futbolówka została zagrana na wolne pole do Kowalczyka, ale szybszy od napastnika MKS-u był Smug.

50'

Kolejna dobra centra Marquitosa z rzutu rożnego, ale nikt nie skierował piłki w stronę bramki.

49'

Łobodziński chciał zagrać na wolne pole do Sabali, ale Nitkiewicz przeciął to zagranie,

48'

Spokojny początek drugiej połowy. Wstrzelenie teraz piłki po ziemi w pole karne MKS-u, ale futbolówkę łapie ze spokojem Rudnicki,

46'

Zaczynamy drugą połowę! Oba zespoły bez zmian.

18:55

Miedź w pierwszej połowie miała przewagę i prowadzi zasłużenie, a mogła jeszcze wyżej. MKS pod koniec pierwszej połowy przycisnął i mógł zdobyć bramkę kontaktową, która z pewnością dodałby mu skrzydeł.

45'

Koniec pierwszej części meczu! Do przerwy Miedź prowadzi 2:0 po trafieniach Bartczaka i Marquitosa.

44'

Przycisnął teraz MKS Kluczbork, w tych ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania.

43'

Smug w zamieszaniu podbramkowym ratuje teraz fenomenalnie Miedź od straty gola, interwencją kilka metrów od bramki!

43'

Centra Kowalczyka w pole karne, ale piłkę chwyta Smug ze spokojem.

42'

Sabala teraz spróbował swoich sił, ale Rudnicki spokojnie łapie futbolówkę po jego złym strzale.

41'

Ale teraz gdzieś nieopodal stadionu uderzył piorun!

38'

Łobodziński świetnie wypatrzył na prawym skrzydle Maqruitosa i fenomenalnie zagrał do niego na wolne pole. Ten wszedł w pole karne, przełożył piłkę na lewą stronę i uderzył po długim słupku. 2:0!

37'

2:0! Marquitos! Co za debiut - gol i asysta!

36'

Kowalczyk zagrał piłkę wzdłuż bramki z lewego skrzydła, ale nikt nie przeciął toru lotu futbolówki i od bramki Smug.

35'

Nic z niego nie wynikło, ponieważ zawodnik Miedzi faulował rywala.

34'

Przedzierał się prawą stroną Bartczak i wywalczył rzut rożny.

33'

Kolejna centra Marquitos w pole karne ze stałego fragmentu gry. Tym razem główkował Midzierski, ale nad poprzeczką.

30'

Próbował uderzać Nowacki z woleja, tuż zza pola karnego, ale nie trafił czysto w piłkę.

29'

To powinno być wyrównanie. Kowalczyk wpadł w pole karne i starał się uderzyć po długim słupku, ale Smug broni jego próbę, wyciągając się jak struna!

28'

Nowacki ukarany żółtą kartką za faul na Danielu.

27'

Trifonow zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

26'

Uderzenie z główki Kowalczyka po centrze z prawego skrzydła, ale to nie mogło zaskoczyć Smuga i bramkarz Miedzi łapie spokojnie piłkę.

25'

Pierwsza od dłuższej chwili ofensywna akcja gości. Niziołek próbował dośrodkować w pole karne, ale to zagranie zostało zablokowane.

25'

Mamy teraz prawdziwą ulewę na stadionie.

23'

Łobodziński popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, w polu karnym zagrał wzdłuż bramki do Sabali, ale ten nie sięgnął piłki i nie skierował jej do pustej bramki! To powinien być gol!

22'

Wrzutka Łobodzińskiego z prawo skrzydła, z pierwszej piłki, w pole karne, po której Telichowski nie trafił głową w futbolówkę. Mogło być groźnie!

21'

Łobodziński podał piłkę do Sabali na "szesnastkę", ale w opanowaniu jej Łotyszowi przeszkodzili rywale.

19'

Rzut wolny dla Miedzi, piłkę ustawia Marquitos. Hiszpan ponownie dokładnie zagrał futbolówkę ze stałego fragmentu gry w pole karne i tym razem główkował Telichowski. Piłka po jego uderzeniu poszybowała nieznacznie nad poprzeczką!

18'

Marquitos szukał podaniem Sabali, ale to było niecelne zagranie w wykonaniu Hiszpana.

16'

Miedź w pierwszym kwadransie miała przewagę, ale stworzyła tylko jedną dogodną sytuację, po której padła bramka.

15'

Piłkę na rzecz Łobodzińskiego przed polem karnym stracił Gierak. "Łobo" zdecydował się uderzyć z dystansu i ponownie jego próba była niecelna.

13'

Łobodziński zdecydował się na rajd środkiem pola, minął kilku rywali, ale fatalnie uderzył. Piłkę po strzale "Łobo" mógł jeszcze sięgnąć wbiegający w pole karne Sabala, ale zabrakło centymetrów,

11'

Piłkę z prawej strony w pole karne wstrzelił Orłowicz, ale przeciął to zagranie Daniel i wybił futbolówkę.

10'

Odgwizdane teraz zagranie ręką w środku pola Trifonowa.

9'

Po centrze z narożnika boiska, Stasiak wybił piłkę głową poza pole karne. Chwilę później lewą stroną starał się przedzierać skrzydłowy MKS-u, ale został powstrzymany przez Bartczaka.

8'

Trifonow przerwał wślizgiem szarżę Tomaszewskiego skrzydłem i korner dla gości.

8'

MKS Kluczbork w tych pierwszych minutach ma problemy, aby zbliżyć się do pola karnego gospodarzy.

7'

Łobodziński przedzierał się prawym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Nitkiewicza.

6'

Miedź nie zwalnia tempa i szuka szansy na kolejne bramki. Teraz niedokładne, długie podanie Telichowskiego do Trifonowa.

3'

Marquitos precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową w siatce umieścił Bartczak! Hiszpan bardzo udanie zaczyna przygodę z Miedzią - od asysty!

3'

1:0 dla Miedzi! Grzegorz Bartczak otwiera wynik meczu!

2'

Centra Łobodzińskiego z prawego skrzydła, ale poradziła sobie z nią kluczborska defensywa.

2'

Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyła Miedź.

1'

Od środka zaczęła Miedź! Ruszamy!

17:59

Już po przywitaniu obu ekip, losowaniu i za chwilę pierwszy gwizdek!

17:57

Obie drużyny wychodzą już z tunelu na płytę stadionu im. Orła Białego w Legnicy!

17:54

Oczekujemy na wyjście piłkarzy z tunelu.

17:51

W pierwszym składzie Miedzi znalazł się jej nowy nabytek - Hiszpan Marquitos, choć pierwotnie miał on zacząć zawody na ławce rezerwowych.

17:49

Piłkarze Miedzi zeszli już do szatni, a teraz czynią to piłkarze MKS Kluczbork.

17:43

Mocne słońce, które jeszcze pół godziny temu oślepiało wszystkich na trybunie krytej, schowało się za chmury i na szczęście raczej szybko się nie pojawi.

17:37

Stadion powolutku się zapełnia, a do meczu już tylko około 20 minut.

17:34

Gracze rezerwowi Miedzi dobrze się bawią. Przed chwilą podczas gry w "dziadka" "sitko" dostał Marek Gancarczyk, co wywołało wiadomą reakcję kolegów :)

17:28

Ryszard Tarasiewicz na ławce rezerwowych pozostawił: Budzyńskiego, Brożynę, Łuszkiewicza, Gargułę, Garucha, M. Gancarczyka oraz Tadasa Labukasa. W zespole gości na boisku mogą pojawić się: Wnuk, Arian, Uszalewski, Piotr Giel, Sobczak, Brzęczek oraz Kasperkiewicz.

17:17

W tej chwili na rozgrzewkę wyszli bramkarze oby drużyn. Co ciekawe trener Konwiński nie zabrał do Legnicy młodzieżowego reprezentanta Polski - Oskara Pogorzelca. Do autobusu wsiedli Krystian Rudnicki i Grzegorz Wnuk. Obaj zresztą, tak jak Pogorzelec, byli już reprezentantami kraju.

17:05

W składzie gości są między innymi Marcin Nowacki i Piotr Kasperkiewicz - obaj w przeszłości grali w legnickiej Miedzi.

17:04

Asystent trenera MKS Kluczborka Piotr Grzyb rozstawia pachołki potrzebne do przedmeczowej rozgrzewki, gracze z Opolszczyzny przed chwilą przyjechali na stadion autobusem.

16:52

Gorąco witamy ze stadionu w Legnicy gdzie za nieco ponad godzinę miejscowa Miedź podejmie beniaminek z Kluczborka.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA MIEDŹ LEGNICA - MKS KLUCZBORK

Miedź Legnica – Wisła Płock 1:0

W innym sobotnim meczu Miedź zagra w Legnicy z beniaminkiem rozgrywek, MKS-em Kluczbork. Legniczanie przed rozpoczęciem rozgrywek byli wymieniani w gronie faworytów do awansu do Ekstraklasy, jednak obecnie plasują się w strefie spadkowej. Nieznacznie lepiej spisują się piłkarze z Kluczborka, który zajmuje obecnie 14. miejsce.