4. liga podkarpacka. Czarni Jasło lepsi od Sokoła Kamień

wczoraj 17:15 | Łukasz Guźda

Nie było niespodzianki w starciu podopiecznych trenera Daniela Kijaka z rewelacyjnym beniaminkiem z Jasła. Goście pewnie pokonali drużynę z Kamienia na ich terenie.

Czarni Jasło bez większych problemów ograli Sokoła Kamień

Spotkanie to zaczęło się idealnie dla drużyny beniaminka. Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie po strzale z rzutu wolnego Mateusza Michonia. Można śmiało powiedzieć, że tego gola zawalił golkiper Sokoła Tomasz Zieliński. Kilka minut później powinno być 0:2. Jeden z zawodników gości minął bramkarza drużyny z Kamienia, jednak piłkę zmierzającą do bramki wybił sprzed linii Bartosz Pikuła.

[polecany]26850393[/polecany]

Podopieczni Daniela Kijaka po raz pierwszy zagrozili bramce gości celnym i silnym strzałem z ostrego kąta Jakuba Saja. Na posterunku jednak był Jakub Dutka. Beniaminek odpowiedział bardzo groźną próbą Adriana Nowaka, jednak tym razem golkiper gospodarzy interweniował pewnie.

[polecany]26850397[/polecany]

Na początku drugiej części gry blisko ustrzelenia dubletu był Michoń, jednak Tomasz Zieliński obronił jego uderzenie z bliskiej odległości. W kolejnych minutach pachniało drugą bramką dla gości. Najpierw w 62. minucie w poprzeczkę uderzył Adrian Nowak, a potem po zagraniu Fary dobrą szansę miał Rzońca. Sokół odpowiedział niebezpiecznymi strzałami Łuczyka i Rębisza.

Jaślanie dopięli swego w 77. minucie. Nieporozumienie w szeregach gospodarzy po stałym fragmencie wykorzystał Radosław Macnar. W końcówce gospodarze szukali swojej szansy na zdobycie chociaż jednej bramki, jednak byli dzisiaj nieskuteczni.

W następnej kolejce ekipa z Kamienia pojedzie walczyć do Jarosławia, natomiast Czarni podejmą na własnym terenie Ekoball Stal Sanok.

Sokół Kamień – Czarni Jasło 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Michoń 9, 0:2 Macnar 77

Sokół: Zieliński – Stępak, Piekut, Pikuła, Smusz (46 Mazur) – Podstawek (82 Modrzejewski), Saj (60 Podiachev), Karcz (46 Zwolski) - Łuczyk, Rurak, Rębisz. Trener Daniel Kijak.
Czarni: Dutka – Szot (80 A. Hendzel), Halamaka, Baran, Rzońca – Potera (91 Morajda), Michoń (91 Dziadosz), Smoleń (62 Fara), Janus (75 Kalityński), Nowak (85 W. Hendzel) - Macnar. Trener Mateusz Ostrowski.
Sędziował: Pająk (Mielec)
Żółte kartki: Stępak - Smoleń