Niedziela, 5 października 2014, godz. 12:30
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
2 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
14:23

Druga połowa mniej ciekawa niż pierwsza, ale bramki lekko zamazują ten obraz. Matuszek uratował punkt dla Dolcanu, który pozostaje niepokonany. Za uwagę dziękują Mateusz Faderewski i Tomasz Górski. Zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklas.net

93'

KONIEC, Dolcan znowu remisuje, ale tym razem 2:2 z Zagłębiem Lubin.

93'

Piłka meczowa dla Błąda, ale szczupakiem nie trafia w piłkę! Dobre zagranie ze skrzydła Przybeckiego.

91'

Kontra Zagłębia spaliła na panewce, ale po interwencji Klepczarka aut na wysokości pola karnego Dolcanu. Bez zagrożenia.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Forenc niepewnie interweniuje poza polem karnym! Niewiele brakowało by piłka odbiła mu się od ręki!

89'

Neumann zastępuje Mazka.

87'

Odpowiedź gospodarzy i Wiśniewski nie przejmuje piłki w "16" od Piesio. A wychodził sam na sam...

87'

Kontra Zagłębia i podanie z głębi pola do Krzysztofa Piątka. Strzał z narożnika pola karnego na raty broni Leszczyński.

86'

Akcja Dolcanu z prawej strony i strzał, po którym piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Z piątki Forenc zarył w ziemię i aut dla gospodarzy przy linii środkowej.

85'

Stokowiec poddenerwowany grą swoich podopiecznych. Zapowiada się długa rozmowa w drodze powrotnej do Lubina.

82'

Tomasz Chałas melduje się na ławce a zastępuje go Bartosz Wiśniewski.

81'

Statystyka widzów: 650 kibiców gospodarzy + 50 fanów gości.

79'

Druga zmiana w Zagłębiu. Piątek za strzelca drugiej bramki, Woźniaka.

79'

Kopia sytuacji pierwszej bramki Zagłębia. Pewna dobitka Matuszka i Dolcan powraca do gry!

78'

GOOOOOOL!!!!! Błyskawiczna odpowiedź Dolcanu!!! Matuszek doprowadza do wyrównania!

77'

Leszczyński po raz kolejny na posterunku. Pędzący Błąd mimo asysty obrońcy dobiegł do bramki gospodarzy, lecz został wybity z rytmu i powstrzymany przez Leszczyńskiego. Bardzo dobry mecz golkipera Dolcanu!

76'

@MF: Dośrodkowanie z rzutu rożnego Arkadiusza Błąd co do centymetrów na głowę swojego imiennika Woźniaka. Leszczyński bez szans!

72'

GOOOOOOOOOOOOL!!! Woźniak podwyższa na 2:1 dla Zagłębia!!

70'

Zmiana, tym razem w Dolcanie. Świerblewski wchodzi, Grzelak schodzi.

68'

Chałas na spalonym.

67'

Kolejne, ostre wejście Tosika w Łuszkiewicza. Za chwile piłkarz z Lubina zakończy mecz z czerwoną kartką.

65'

Wspomniana zmiana. Przybecki za Kwieka.

64'

Szykuje się pierwsza zmiana w szeregach Zagłębia. Na boisku pojawi się Przybecki.

63'

Spięcie Papadopulosa i Klepczarka, obydwoje walczyli o piłkę jednak w porę interweniował Leszczyński.

60'

Błyskotliwe rozegranie rzutu wolnego. Podanie do Tarnowskiego przed pole karne zakończone strzałem wspomnianego. Obok bramki.

59'

Tosik za swa brutalną grę ukarany (w końcu) żółtą kartką.

57'

Rezerwowi Zagłebia w pełnym rozruchu, z pewnością za chwilę zobaczymy pierwszej zmiany.

56'

Starcie Piesio i Tosika. Było groźnie.

55'

Role odwróciły się, teraz to Dolcan wyszedł z przewagą i co rusz atakuje bramkę Ferenca.

52'

Zagłębie rozpoczęło drugą część z animuszem, po grze sądząc im bardziej zależy na zdobyciu trzech oczek.

49'

Ostre starcie Mazka i Piątka. Zawodnik Dolcanu chwilowo opatrywany poza boiskiem.

47'

@MF: Doping kibiców gospodarzy, na razie bez odpowiedzi gości z Lubina.

47'

Na spalonym Woźniak.

46'

Mazek ograł trzech rywali, przełożył sobie piłkę na lewą stopę a Jego strzał z trudem wybronił Ferenc.

45'

Gramy!

13:31

Piłkarze obu drużyn ponownie na murawie!

13:25

dolcan zag

dolcan zagłębie

13:22

Początkowo dobre tempo meczu, z lekką nakreśloną przewagą Dolcanu który stworzył sobie kilka dogodnych okazji. Bramka jaką zdobyli gospodarze ostudziła głowy zawodników a przewagę uzyskali goście. Konsekwencją tego była odpowiedź ze strony Zagłębia, choć trzeba przyznać, że dość przypadkowo zdobyta bramka. Niebawem druga część spotkania.

46'

Koniec pierwszej części meczu.

45'

Sędzia techniczny spotkania doliczył jedną minutę.

43'

@MF: Wymiana ciosów po obu stronach murawy. Trudno nadążyć za akcjami. Dzieje się! ;)

41'

Szybka kontra Dolcanu zakończona niecelnym dośrodkowaniem Piesia.

38'

Pierwszy kartonik w tym meczu. Tadrowski upomniany żółta kartką po faulu na Piątku.

34'

Niesamowita sytuacja!! Kwiek znalazł się "oko w oko" z Leszczyńskim, starał się go wkręcić w murawę, lecz z pomocą dwóch obrońców bramkarz poradził sobie z zawodnikiem Zagłębia. Nerwy poniosły cały sztab z Lubina a w szczególności szkoleniowca Stokowca, który nie mógł uwierzyć w to, co zrobił Jego podopieczny.

31'

Wrzutka z autu centralnie na głowę Grzelaka. Ferenc wybił na rzut rożny.

30'

Zagranie z głębi pola na długi słupek do Woźniaka, następnie strzał musiał ratować Leszczyński, który niefortunnie wypluł piłkę przed siebie. Do futbolówki dobiegł Papadopulos i dobił piłkę.

28'

GOOOOOOOL!!! Zagłębie wyrównuje!!! Papadopulos!

27'

Ostatnie 5 minut to stonowana gra Dolcanu i Zagłębia. Bez fajerwerków, bez akcji, bez ambicji.

24'

Błąd Łuszkiewicza i przejęcie piłki przez Tosika, zagranie do Woźniaka, który oddał słaby strzał na bramkę Leszczyńskiego.

23'

Świetne, idealne wręcz zagranie Piesio na drugą stronę (lewą) boiska do Grzelaka, który bez zastanowienia, wewnętrzną częścią stopy uderzył wprost w "okienko" bramki Ferenca!! Kapitalna bramka!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bramka "Stadiony Świata"!!! Rafał Grzelak i 1:0 dla Dolcanu!

18'

Grzelak w mur.

18'

Rzut wolny dla Dolcanu z około 23 metrów od bramki.

17'

To była najlepsza okazja Dolcanu! Świetna kontra prawą stroną, zagranie piłki przez Tarnowskiego do Chałasa, który w stylu kung-fu starał się skierować futbolówkę do siatki. Piłka wylądowała.. na samochodzie strażackim.

13'

Prostopadły przerzut Mazka do Grzelaka, ograł dwóch obrońców i uderzył przy krótkim słupku. Ferenc z problemami.

12'

Faul Grzelaka na Ferencu po zgraniu piłki przez Łuszkiewicza.

11'

Pierwszy celny strzał Dolcanu! W walce powietrznej futbolówka minęła obrońców Zagłębia, przejął ją Mazek i oddał trudny do wyłapania strzał.

10'

Bardzo dobre wyprowadzenie piłki przez Piesio, którego podanie otrzymał Chałas. Napastnik przebiegł 30 metrów a strzał, bardzo słaby zresztą, minął słupek bramki Ferenca.

8'

TG: Początek spotkania pod dyktando gospodarzy, którzy stworzyli 2-3 bardzo dobre okazje. Jeżeli chodzi o doping, to kibice z obu stron milczą. Wróć: "rozgrzewają struny głosowe".

7'

Odpowiedź gospodarzy, szybki rajd prawą stroną Mazka, jego dośrodkowanie z trudem wyciągnął Ferenc lecz zrobił to niefortunnie, bo blisko oddania strzał był Łuszkiewicz.

6'

Akcja oskrzydlająca graczy Zagłębia zakończona celną centrą w pole karne Dolcanu. Piłkę pewnie wyłapał Leszczyński.

5'

Pierwszy celny strzał na bramkę oddany przez Zagłębie. Wykonywał Błąd z rzutu wolnego.

4'

Rzut wolny dla Zagłębia, przy piłce Błąd.

3'

Inicjatywę stara się przejąć zespół Dolcanu, bardzo dużo piłek jest zagrywanych do Pesia, który dwoi się i troi przy asyście dwóch piłkarzy Zagłębia.

1'

Dolcan rozpoczął mecz systemem 3-5-2, natomiast goście 4-2-3-1.

12:29

Dolcan - Zagłębie

0'

Zaczynamy!

12:28

Piłkarze już na murawie! Oczywiście przy akompaniamencie hymnu Dolcanu. ;)

12:28

tg: HYMN DOLCANU DLA TYCH, KTÓRZY NIE ZNAJĄ (I LUBIĄ)

12:26

Sędziowski gwizdek nakazał przygotowanie obydwu drużyn do uformowania szyków. Za chwilę piłkarze wyjdą na murawę.

12:25

Na trybunie gospodarzy początkowo około 300 kibiców, co jest dość dużym zaskoczeniem, ponieważ niedzielne spotkanie obwieszczono hitem kolejki.

12:23

MF: Kibice z Lubina powolutku wchodzą do sektora gości. Znając działania służb mundurowych, zameldują się Oni na miejscu dopiero na początku drugiej połowy.

12:15

MF: Witam Państwa po dłuższej przerwie! Od razu z miejsca lecimy z mini-typowaniem. Proszę podać swoje typy odnośnie tego meczu w komentarzach. ;)

12:14

Do rozpoczęcia meczu 16 minut. Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się w najlepsze, sędziowie właśnie zeszli do szatni.

11:50

dz

Dolcan Zagłębie

11:45

Trzy kwadranse do rozpoczęcia spotkania. Na trybunie głównej Dolcan Areny jest raptem ok. 30 entuzjastów pierwszoligowej piłki.

11:43

Przed momentem na rozgrzewkę wyszli piłkarze Dolcanu. Z ekipy gości rozruch mają tylko bramkarze. A dokładniej przebieżkę.

11:40

Rezerwowi Dolcanu: 85. Maciej Humerski (BR), 14. Damian Jakubik, 18. Norbert Neumann (M), 11. Łukasz Sierpina, 3. Rafał Zembrowski, 24. Damian Świerblewski, 21. Bartosz WIśniewski.

11:40

Poznaliśmy wyjściowe składy obu drużyn. Na analizę przyjdzie jeszcze czas. Najpierw jednak zobaczmy kogo Marcin Sasal oraz Piotr Stokowiec mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, więc rezerwowi Zagłębia Lubin: 30. Dominik Hladun (BR, M), 21. Maciej Kowalski-Haberek (M), 38. Damian Kowalczyk (M), 22. Paweł Oleksy, 26. Krzysztof Piątek (M), 14. Miłosz Przybecki, 17. Adrian Rakowski.