Niedziela, 16 listopada 2014, godz. 12:30
1 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
12:00

94'

Po strzale Kamińskiego arbiter kończy spotkanie. Dwie odmienne połowy, pierwsza ze wskazaniem na Zagłębie, druga na Termalikę. W przekroju całego spotkania niespodziewanie to gospodarze stworzyli nieco więcej sytuacji podbramkowych. Remis jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji w naszym serwisie!

93'

Wróbel tym razem z rożnego w okolice środka bramki i mocno podkręconą piłkę wybija Forenc. Chwilę później Czerwiński odzyskuje piłkę w narożniku boiska i futbolówka trafia do Kamińskiego, który sprzed pola karnego strzela nad poprzeczką.

91'

Aktywny jak widać w końcówce Wróbel odnalazł się jeszcze w końcówce w polu karnym Zagłębia, próbując strzału z woleja lewą nogą. Młody zawodnik znacznie się jednak pomylił.

90'

Wróbel ogląda żółtą kartkę za faul na Przybeckim. Mimo dużej ilości różnego koloru kartek, dzisiejszy mecz nie należy do najbrutalniejszych.

88'

A w Termalice Jareckiego, którego żegnają na stojąca, zmienia Wróbel.

86'

Ostatnia zmiana w ekipie Zagłębia. Cotrę zmienia Rakowski.

85'

Jarecki faulowany po raz kolejny, tym razem przez Łukasza Piątka, który ogląda żółtko.

83'

Tosik po pierwszym faulu w tym meczu z 16. minuty dostał ostrą reprymendę od arbitra. Przed momentem faulował rywala już po raz czwarty w tym meczu, jednak kary indywidualnej wciąż nie otrzymał.

81'

Jach za Woźniaka.

81'

Kamiński za Janeczkę.

80'

Ale najpierw druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Boneckiego, który przerwał kontratak gości!

79'

Zapowiada nam się dużo zmian w obu ekipach w najbliższych minutach.

78'

Pleva zwiódł obrońców i przed linią końcową podniósł głowę, następnie posłał podanie do nadbiegającego na 10. metrze Jareckiego, ale piłka na tyle niewygodnie kozłowała, że Jarecki miał bardzo utrudnione zadanie. Strzał bardzo niecelny.

74'

Tosik fauluje Jareckiego na lewej stronie boiska. Będzie stały fragment gry dla słoników z dogodnej odległości.

72'

Kupczak efektownie próbował dryblować 3 rywali w polu karnym rywali. Oszukał dwóch, w starciu z trzecim przewrócił się na murawę, jednak arbiter zinterpretował to jako symulację i kazał grać dalej.

69'

Obie ekipy bez sytuacji w ostatnich minutach. Zagłębie oddaliło nieco grę od własnej bramki, jednak kotłuje się głównie w środku i po prawej stronie boiska. Ich wysiłek nie przekłada się jednak nawet na strzały czy stałe fragmenty gry, nie wliczając autów.

64'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Maslo zmienia Paluchowskiego.

63'

Odpowiedź Zagłębie mogła być zabójcza. Woźniak mierzoną wrzutkę posyła z ostrego kąta niemal prosto w dalszy słupek. Tam na piłkę nabiegają Łukasz Piątek i Cotra oraz Pleva, w efekcie czego żaden z piłkarzy nie wpycha piłki z najbliższej odległości do bramki i ta przelatuje tuż obok słupka!

60'

Kolejne bardzo groźna okazja Termaliki! Jarecki do Janeczki, ten jeszcze dalej przedłuża do Drozdowicza, a to wszystko po lewej stronie boiska i pola karnego zarazem. Drozdowicz przyjmuje piłkę i na wykroku strzela w kierunku dalszego słupka, jednak futbolówka nabiera silnej rotacji i "odkręca" się od słupka, wychodząc poza linię końcową!

59'

Żółta kartka dla Boneckiego za faul w środku pola. To 4. kartka tego zawodnika w bieżących rozgrywkach, w związki z czym będzie on pauzował w kolejnym spotkaniu.

57'

Kolejne zamieszanie po kornerze dla pomarańczowych i Kupczak intuicyjnym strzałem z bliska przenosi piłkę nad poprzeczką!

54'

Jarecki ponownie z kornera do Kopacza, ten strzela głową na długi słupek i... Nie ma gola! Forenc wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na poprzeczkę! Początek tej części gry zdecydowanie pod dyktando słoników.

55'

Jarecki z rzutu wolnego, piłkę "przedłużył" zawodnik Zagłębie Krzysztof Piątek, a ta przelatuje obok słupka. Rzut rożny dla gospodarzy.

52'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek i lekkie muśnięcie piłki przez Czerwińskiego, ta mija Forenca, po czym wybija ją Guldan, ale już z bramki! Termalica wyrównuje równie szybko, co straciła bramkę na początku spotkania.

49'

GOOOL! JAKUB CZERWIŃSKI !

46'

W przerwie meczu Przybecki zastąpił Kwieka.

46'

Drugą odsłonę od środka rozpoczynają gospodarze.

13:28

Mecz w pierwszej odsłonie nie porwał widowni. Dużo niedokładności, gry w obronie i środku pola sprawia, że drużyny nie stwarzają zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze z Lubina, którzy lepiej odnajdują się w grze kombinacyjnej, szybciej i dokładniej rozgrywają piłkę, dobrze pokazują się na pozycjach i skutecznie wymuszają błędy na przeciwnikach poprzez pressing. Wynik póki co całkowicie zasłużony.

13:25

Przy okazji przerwy poczęstuje Was ławkami rezerwowych obu drużyn. Ławka Zagłębia: Smołuch, Błąd, Janoszka, Kowalczyk, Jach, Przybecki, Rakowski

13:23

Ławka Termaliki: Pochroń, Foszmańczyk, Sołdecki, Kamiński, Płaneta, Wróbel, Maslo

45'

Jarosław Przybył kończy pierwszą część spotkania po regulaminowych 45 minutach.

44'

Konkretny zryw gospodarzy w końcówce. Drozdowicz prowadził piłkę wzdłuż linii szesnastki i podciął ją umiejętnie tak, że ta trafiła na głowę ustawionego na 10. metrze Paluchowskiego. Ten zmienił tor lotu futbolówki tak, że ta o mało nie wpadła do bramki, ocierając jeszcze po drodze poprzeczkę. Wydaje się, że Forenc zdążyłby jednak z interwencją.

43'

Bonecki w pole karne do Woźniaka, ten z Plevą na plecach odgrywa na linię szesnastki wprost do dobrze ustawionego Łukasza Piątka, który strzałem z pierwszej piłki z woleja posyła piłkę wysoooko nad bramką.

42'

Kontrowersyjna żółta kartka dla Dariusza Jareckiego. Zaczęło się od bardzo dobrego crossowego podania Plevy do Drozdowicza, który na lewej stronie pola karnego podał krótko do Jareckiego, a ten osamotniony przed linią końcową został zaatakowany wślizgiem przez Forenca. Jarecki upadł na boisko, po czym został ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego.

36'

2 groźne strzały w odstępie minuty. Najpierw z narożnika pola karnego "centrostrzał" w wykonaniu Kopacza i Forenc przenosi nad poprzeczkę piłkę, która leciała w okolice spojenia. Chwilę później krótko rozegrany rzut rożny i strzał Jareckiego z ostrego kąta na krótki słupek, lecz znów piąstkuje Forenc.

34'

Fryc z autu daleko w pole karne w kierunku Drozdowicza, ale interweniuje obrońca. Rzut rożny dla gospodarzy.

32'

Dużo prostych technicznych błędów w poczynaniach piłkarzy Termaliki. Teraz jedna z nielicznych udana akcja gospodarzy zakończona strzałem z dystansu Kaczmarczyka, który nieznacznie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

28'

Słoniki nie wykorzystały teraz zamieszania po rzucie rożnym. Najpierw szansę strzału zamknął sobie przyjęciem piłki Kopacz, do którego szybko doskoczyli obrońcy. W tej sytuacji należało próbować strzału z pierwszej piłki, zważywszy na to, iż odległość do bramki wynosiła tylko kilka metrów. Całe zamieszanie zagraniem ręką zakończył Paluchowski.

26'

Żółtko dla Woźniaka za nadmierną agresję przy podejściu z pressingiem.

24'

W tym meczu dosyć wyraźnie widać, że gospodarze nie radzą sobie z pressingiem miedziowych. Dużą trudność sprawia im przedarcie się przez środek pola, a jakby to było mało, to zdarzają się też podobne błędy w obronie, które samoistnie stwarzają zagrożenie pod bramką Nowaka.

21'

Żółtą kartkę ogląda Kaczmarczyk za spóźnione wejście wślizgiem w nogi Tosika.

19'

Bardzo dobre przyjęcie Krzysztofa Piątka na klatkę piersiową, przepchnięcie Janeczki i silny strzał w kierunku krótszego słupka z około 15 metrów, lecz dobrze interweniował Nowak! Tylko rzut rożny dla gości.

17'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybijają obrońcy, jednak chwilę potem kolejny atak Termaliki lewą stroną i kolejny faul Tosika. Arbiter nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki. Po dośrodkowaniu małe zamieszanie i nieznacznie niecelny strzał jednego z zawodników w pomarańczowej koszulce.

16'

Drozdowicz faulowany przez Tosika w okolicach narożnika pola karnego, jednak nie w jego obrębie, nie mamy wątpliwości. Ostatni okres brzydkiej gry i pierwsza dobra akcja gospodarzy.

12'

Czerwiński ze środka pola mocno w kierunku wychodzącego Paluchowskiego, jednak przesadził z siłą tego zagrania i futbolówka (bez kozła!) trafia wprost do Forenca.

10'

Dobre (silne i celne) podania piłkarzy Zagłębia budują dobre akcje tego zespołu. Przed momentem Jakub Tosik próbował dośrodkowania z prawej strony, jednak posłał piłkę zbyt głęboko i ta wylądowała w rękach Nowaka.

6'

Strata piłki Jareckiego z boku boiska, górne podanie w kierunku Woźniaka, który wygrywa sytuacyjnie i instynktownie pojedynek z Czerwińskim i silnym strzałem lewą nogą przy bliższym słupku daje prowadzenie gościom!

4'

GOOOOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK !

3'

Piłkarze Piotra Stokowca nie opuszczają w pierwszych fragmentach gry połowy gospodarzy. Próby dośrodkowań są póki co albo neidokładne, albo trafiają na głowy dobrze ustawionych obrońców.

2'

Szybka, długa piłka ze środka w kierunku Woźniaka, jednak ten faulował Janeczkę.

1'

Od środka Zagłębie, które gra na biało-czarno. Termalica na pomarańczowo.

12:30

Obie ekipy już na murawie boiska w Małopolsce. Niebawem zaczynamy!

12:28

Godal, Papadopoulos i Stolarski to kontuzjowani w zespole Piotra Stokowca. W ekipie gospodarzy z powodu urazów nie zagrają natomiast Chomiuk i Smuczyński.

12:24

Termalica przewodzi obecnie ligowej tabeli z 34 punktami na koncie. Zagłębie Lubin zajmuje dopiero 4. miejsce, jednak w perspektywie zwycięstwa w Niecieczy może awansować prosto na fotel lidera. Obie ekipy w zestawieniu dzieli kolejno Wisła Płock i Olimpia Grudziądz, które rozegrały już swoje spotkania w 17. kolejce. Stawka meczu jest więc niebagatelnie wielka.