Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
17:56

Za uwagę dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Do następnego sezonu! Pozdrawiam.

17:55

Arka żegna się z własną publicznością w bardzo złym stylu, za co po końcowym gwizdku otrzymuje trochę gwizdów. Do przerwy to żółto- niebiescy byli stroną dominującą, jednak po przerwie istniała już tylko Olimpia, która potrafiła udokumentować swą przewagę 2 bramkami. To było zasłużone zwycięstwo ekipy z Grudziądza.

17:55

93'

Koniec meczu. Arka 0:2 Olimpia!

90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

89'

Świetna akcja Olimpii przy biernej postawie Arkowców. Piłka wędrowała jak po sznurku. Całość w dobrym stylu rozpoczął Popović (najlepszy na boisku), zagrał do Kaczmarka w pole karne, a ten z pierwszej piłki idealnie obsłużył Elsnera. Pomocnik Olimpii nie mógł tego nie strzelić. Brawo.

88'

Rok Elsner i mamy 2:0!

88'

Niestety nie widać, aby Arka za wszelką cenę dążyła do wyrównania. Nie podoba się to kibicom.

86'

Próba Arki. Z rzutu wolnego zagrywał Da Silva, ale słabo i niecelnie.

81'

Za próbę wymuszenia faulu żółtą kartką ukarany Kaczmarek.

80'

Indywidualna akcja i strzał Łukasiewicza. Znowu niewiele zabrakło. To chyba najlepszy gracz Arki w tym spotkaniu.

78'

Ta zmiana oznacza, że z kibicami nie pożegna się tak jakby zapewne chciał Łukasz Kowalski. Decyzja nie spodobała się kibicom, którzy ironicznie skandują "Nitek dziękujemy"!

77'

Tomasiewicz za Ławę. To ostatnia zmiana w Arce.

76'

Elsner zmienia Skóreckiego.

74'

a Kolejna kontuzja. Zejdzie Skórecki.

71'

Łukasiewicz zbiera piłkę przed polem karnym i decyduje się na strzał. Minimalnie nieclenie. Gdyby to szło w światło bramki mielibyśmy remis.

69'

Pierwsza akcja Lomskiego nieudana. Jego dośrodkowanie bardzo nieudane.

68'

Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Lomski zastępuje poddenerwowanego Nalepę.

64'

Teraz dobra akcja gdynian. Ładnie minął rywala w polu karnym Nalepa i był chyba faulowany. Sędzie był dobrze ustawiony i nie użył gwizdka. Czy słusznie ciężko ocenić. Nalepa przekonany, że był faulowany ruszył z pretensjami do sędziego.

62'

Wojowski zastępuje Renusza.

59'

kopia sytuacji bramkowej. Tym razem niepewność bramkarza Arki chciał wykorzystać Skórceki, który ładnie uderzył z ponad 30. metrów przy tym samym słupku co Popović. Ten strzał był trudniejszy do obrony, ale tym razem Miszczuk stanął na wysokości zadania.

17:20

58'

Ależ komiczna bramka dla Olimpii :D Trzeba przyznać, że mocny, ale absolutnie obowiązkowy do obrony strzał z 40. metrów oddał Denis Popović. Miszczuk rzucił się w kierunku piłki, po czym przekonany, że ta przeleci obok słupka uchylił ręce, aby ją przepuścić. No i przepuścił, ale do siatki... Kabaret.

57'

Popović i 1:0 dla Olimpii!

57'

Górka Arka Olimpia Górka!

55'

Niezły strzał Ławy bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak dobrze ustawiony Fabiniak nie miał z nim większych problemów.

54'

Banasiak za ten faul ogląda żółtą kartkę.

54'

Błąd defensywy gości, piłkę przejmuje Ława i po raz kolejny dobrze podaje do Nalepy, ten faulowany przez Banasiaka tuż przed polem karnym.

51'

Kapitalna kombinacyjna akcja Da Silvy z Ławą. Ława odegrał piętką, Da Silva wbiegł w pole karne na pełnej szybkości i upadł. Sędzia nakazał grać dalej. Nie ma rzutu karnego.

48'

Kolejny korner dla Olimpii, strzelał a za chwilę próbował dobijać Piter-Bućko. Przy tej próbie dobitki niezwykle ostro potraktował Łukasiewicza, co wywołało przepychanki. Łukasiewiczowi nic się na szczęście nie stało i w komplecie gramy dalej.

47'

Pierwszy rzut rożny w II połowie w wykonaniu Olimpii. Dośrodkowuje Kaczmarek, głową mocno niecelnie strzela Rogalski.

46'

Tak jak przewidywaliśmy Szczot nie wyszedł na II połowę. Zastąpił go na placu gry Rogalski. Arka bez zmian.

46'

Olimpia zaczyna II połowę.

16:53

Tak jak zapowiadaliśmy, pomimo bezbramkowego remisu to jest ciekawy mecz. Szczególnie dobrze w ofensywie poczyna sobie Arka, która miała 3-4 bardzo dobre okazje. Zobaczymy co przyniesie nam II połowa. Oczywiście mamy wielką nadzieję, że gole, bo pod tym względem głównie Arka ostatnio nie rozpieszcza w Gdyni własnych kibiców.

16:52

47'

Koniec I połowy! Do przerwy 0:0!

46'

Ależ pech Szczota. Wydaje się, że źle rozgrzany Szczot już po minucie gry naciągnął mięsień dwugłowy uda i chyba nie wyjdzie na II połowę.

45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

45'

Wymuszona zmiana w szeregach gości. Szczot za Cieślińskiego.

45'

W natarciu Arka, ale Abbott zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i zaprzepaścił szansę na bramkę do szatni.

43'

Leży w polu karnym zawodnik Olimpii. Interweniują służby medyczne, które znoszą go poza boisko. Chyba będzie zmiana.

42'

Wyszli z wysokim pressingiem goście, Arka się pogubiła i Marcjanik źle zagrywał do Miszczuka, który ledwie ledwie wybił wślizgiem piłkę na aut. Bramkarza Arki atakował już napastnik.

40'

Teraz w końcu mocniejsza odpowiedź Olimpii. Po ładnej akcji i dwóch błędach Stolca w dogodnej sytuacji znalazł się Smoliński. Jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce. Było niebezpiecznie!

37'

Ależ kapitalnie wyprowadził teraz piłkę Sobieraj i po minięciu 2 rywali wystawił ją przed pole karne Nalepie. Pomocnik Arki mógł zdecydować się na strzał z pierwszej piłki, ale zdecydował się na przyjęcie i strzał. Efekt był niezły, bo mocne uderzenie minęło poprzeczkę Fabiniaka o włos. Strzał jednak niecelny...

35'

Dobre podanie Kłusa na skrzydło do Skóreckiego. To mogło być niezwykle groźne, ale wślizgiem, a w zasadzie końcówkami butów lot piłki przecina Stolc.

32'

Do klatki kibiców gości przybyło jeszcze trochę osób. Teraz już w komplecie (ok. 50 fanatyków) ekipa z Grudziądza rozpoczęła doping od "Zawsze i wszędzie..."

31'

Abbott- Warcholak- Renusz, ten ostatni strzela, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.

29'

Na strzał z blisko 30 metrów zdecydował się Banasiak, ale jego bardzo mocne uderzenie było równie niecelne.

28'

W końcu działo się coś również pod bramką Miszczuka. Tam zawędrował Piter- Bućko i był bliski oddania strzału głową i uprzedzenie bramkarza Arki.

24'

Znowu blisko Arka. Śmieszny był moment kiedy Da Silva wobec bezruchu partnerów stał przed polem karnym z piłką przez 10 sekund. Uśpił tym defensywę gości i dobrze zagrał do wbiegającego w pole karne Ławy. Ten dośrodkował, ale niecelnie, po zamieszaniu piłka spadła pod nogi znajdującego się w niezłej sytuacji Abbotta. Napastnik Arki po raz drugi nie zdołał umieścić piłki w siatce, tym razem po jego strzale przeleciała ona obok słupka...

23'

Po akcji lewą flanką, w końcu dobrze zacentrował Warcholak. Fabiniak z najwyższym trudem ściąga piłkę z głowy Abbotta. Dobrze prezentuje się do tej pory golkiper gości.

21'

Mały konkurs: Znajdź na poniższym zdjęciu piłkę :D

18'

Arka Olimpia Na trybunach zameldowała się ekipa Olimpii! Kibice z Grudziądza stawili się w Gdyni w liczbie ok. 30 fanatyków.

16'

Głupia strata Renusza na własnej połowie i zrobiło się niebezpiecznie. Jednak Popović źle zagrywa do dobrze ustawionego Cieślińskiego.

16:16

14'

No i było groźnie! Dośrodkowywał Da Silva i świetnie głową uderzał Renusz. Fabiniak zbija piłkę do boku.

13'

Kaczmarek ostro potraktował wślizgiem Warcholaka i Arka ma rzut wolny z dogodnej pozycji. Obyło się jeszcze bez kartki.

9'

Nie zgrał się teraz Renusz z Abbottem. Napstnik Arki wracał ze spalonego i zdaniem arbitra "spalił" przy ładnym długim podaniu Renusza.

7'

Świetna akcja Arki. Bardzo dobrym podaniem Nalepa uruchomił na prawym skrzydle Marcusa Da Silvę, ten ładnie płasko dograł w pole karne do Abbotta, który zdołał oddać celny strzał. Świetnie w bramce interweniował Fabiniak, Abbott mógł jeszcze dobijać piłkę, ale ta odbiła mu się od ręki, co zauważył arbiter i słusznie przerwał grę.

6'

Jest ładna pogoda, ok 14C i na pewno nie będzie padać. Sama aura to za mało, aby przyciągnąć kibiców na stadion. Stawka meczu, a raczej jej brak sprawia, że na trybunach uzbiera się może 3000 widzów.

5'

Mamy pierwszy rzut rożny dla Arki. Po kombinacyjnym rozegraniu Renusza z Da Silvą, ten drugi przeciągnął dośrodkowanie.

4'

Arka OlimpiaArka Olimpia Zarząd oraz kibice żegnają "Kowala".

1'

Szybka akcją mecz zaczęli gości. Już w 20 sekundzie meczu Denis Popović groźnie dośrodkowywał w pole karne Arki, ale tam bardzo pewnie interweniował Krzysztof Sobieraj- kapitan żółto- niebieskich.

1'

Sędzia dał znak. Rozpoczynamy I połowę.

16:01

Obie drużyny już na boisku. Za moment zaczynamy!

15:53

Arka Olimpia

15:50

Arka w tej rundzie gaśnie z każdą kolejką. Brak celu sprawił, że żółto- niebiescy, którzy zaczęli tę rundę od serii 8 meczów bez porażki, obrócili ją w serię 7 spotkań bez zwycięstwa...!

15:45

W szeregach gdynian po kontuzji, od razu do wyjściowej jedenastki wskakują Abbott oraz Renusz. W wyjściowym składzie gości brakuje byłego zawodnika żółto- niebieskich Arkadiusza Aleksandra, który znalazł się tylko na ławce rezerwowych.

15:43

Poznaliśmy już składy, a tak prezentują się ławki rezerwowych...

Ławka Arki: Skowron, Kowalski, Szubert, Gałecki, Lomski, Wojowski, Tomasiewicz

Ławka Olimpii: Wróbel, Bielawski, Urbański, Elsner, Szczot, Rogalski, Aleksander

15:42

14:36

Obie ekipy mierzyły się ze sobą 13- krotnie. Zdecydowanie lepszy bilans mają żółto- niebiescy, którzy wygrali 8 meczów, 4 zremisowali i tylko raz schodzili z boiska pokonani. W poprzedniej rundzie Arka zdecydowanie ograła Olimpię w Grudziądzu 3:0 (Alan, Marcus, Wojowski).

14:33

kowal Dzisiejszym spotkaniem z Arką pożegna się Łukasz Kowalski, który w jej barwach rozegrał 272 spotkania, grając we wszystkich ligach na wszystkich szczeblu centralnym. Co ciekawe Kowalski jest jedynym zawodnikiem w historii żółto- niebieskich, który zagrał na wszystkich 4 stadionach (przy Ejsmonda, na stadionie rugby i obu przy Olimpijskiej)! KOWAL DZIĘKUJEMY!

14:25

Mimo, że obie drużyny nie walczą już o wyższe cele, my liczymy, że to paradoksalnie będzie bardzo ciekawy mecz. Obie ekipy zagrają na większym luzie, może nieco bardziej ofensywnie, stąd liczymy na kilka bramek.

14:24

Do meczu pozostało nieco ponad 1,5 godziny. Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych na stadion. Przyjdźcie pożegnać żółto- niebieskich. To już ostatni mecz Arki na własnym stadionie w tym sezonie!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ARKA GDYNIA - OLIMPIA GRUDZIĄDZ

Arka - Olimpia

W Gdyni zmierzą się ze sobą drużyny, które w tym sezonie nie walczą już o nic. Zarówno Arka, jak i Olimpia mogą być pewne utrzymania się w 1. lidze, a także tego, że na pewno nie awansują do Ekstraklasy.

Grudziądzanie nie poprawią też już swojej pozycji - do końca rozgrywek zostały tylko dwie kolejki, a do trzeciej Wisły Płock tracą szesnaście punktów. Biało-zieloni muszą natomiast uważać, aby nie spaść na niższą lokatę, gdyż po piętach depcze im Stomil, Chojniczanka i Dolcan. Taka sama sytuacja dotyczy gdynian, którzy obecnie są dziesiątą drużyną, ale w zależności od ich postawy, mogą finiszować na wyższej bądź niższej lokacie.

- Chcielibyśmy udanie zakończyć rundę wiosenną. Nie ukrywam, że liczymy na zwycięstwo z Olimpią Grudziądz. Bardzo szybko to zleciało… Jeszcze niedawno byliśmy na konferencji przed pierwszym meczem, teraz rozmawiamy przed ostatnim spotkaniem w Gdyni. Chcemy zdobyć punkty, choć rywal jest wymagający to naszym celem jest wypaść na jego tle na tyle dobrze, by zakończyć tę rundę zwycięstwem - powiedział na przedmeczowej konferencji Grzegorz Niciński, trener Arki.