Niedziela, 10 listopada 2013, godz. 12:30

Koniec meczu GKS Tychy-GKS Katowice 3:1.

93'

Zmiana. Za Krajanowskiego wchodzi Czupryna.

93'

Szybka kontra tyszan, Carnota wycofał na 16. metr do Zunicia, który trafił do pustej bramki.

93'

Żółta kartka dla Gancarczyka.

91'

Goooool! 3-1! Zunić!

88'

Ależ szansa gości! Igaz fantastycznie broni nogami uderzenie Zielińskiego z 10 metrów.

87'

Zunić był bliski zdobycia drugiej bramki, jednak w chwili oddania strzału, po którym piłka uderzyła w boczną siatkę był na spalonym.

85'

Głupie, uczniowskie błędy popełniają goście. Takie zagrania nie przystoją ekipie walczącej o awans.

83'

GieKSa wydaje się być oszołomiona stratą drugiej bramki. Nie potrafi stworzyć groźnych okazji mimo gry w przewadze.

80'

Ostatnia zmiana w szeregach gości. Zieliński zastępuje Goncerza. Moskal stawia wszystko na jedną kartę.

78'

Żółta kartka dla Gąsiora za faul na Pitrym.

77'

Smółka opuszcza boisko, Carnota na nie wchodzi.

76'

Zmiana. Gancarczyk wchodzi za Wołkowicza.

75'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Cholerzyńskiego. GieKSa ma kwadrans, aby odwrócić losy meczu.

73'

Smółka wygrał pojedynek główkowy z jednym z obrońców GieKSy, piłka trafiła do Szczęsnego, który spokojnie umieścił ją w siatce.

71'

2-1! Szczęsny!

70'

Bardzo ostry faul Mąki na Fonfarze.Pomocnik GKS-u uderzony nogą w okolicy kolana. Zasłużona kartka.

69'

Czerwona kartka dla Daniela Mąki!

67'

Fonfara ucierpiał w jednym starć przed polem karnym rywala. Chwila przerwy.

66'

Dobra dwójkowa akcja Pitry-Wróbel. Wprowadzony kilka minut temu zawodnik wywalczył rzut rożny.

64'

Wszystko wróciło do normy. Katowiczanie rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym, GKS Tychy czeka na kontry.

61'

Nieudany przerzut Mąki. Od rzutu z autu rozpoczynają goście.

13:48

pawcio426@ Ciężko kogokolwiek wyróżnić. W pierwszej połowie Cholerzyński, ale tylko dlatego, że zdobył bramkę. Reszta zawodników wyglądała bardzo słabo. Druga połowa zapewne wyłoni gracza meczu.

58'

Balul uderza z woleja równie mocno, co niecelnie.

58'

Mąka mógł wyprowadzić tyszan na prowadzenie, jednak przeszkodziło mu w tym złe przyjęcie piłki.

59'

Zmiana. Za słabo grającego Chwalibogowskiego wszedł Wróbel.

57'

Tyszanie przeszli niespodziewaną metamorfozę w przerwie. Gospodarze grają teraz bardzo dobrze i przeważają na boisku. Czy goście otrząsną się z szoku po stracie bramki?

55'

Żółta kartka dla Pietrzaka za faul w bocznym sektorze boiska.

53'

Bardzo dobrze wykonał rzut wolny Mąka. Ostro bita piłka sprawiła sporo zamieszania w polu karnym, gdzie najsprytniejszy okazał się Zunić. Mamy 1-1!

50'

Goool! 1-1! Zunić!

48'

To powinno być 1:1! Dzięgielewski uwolnił się od Czerwińskiego, który poślizgnął się na murawie i oddał strzał. Zabrakło centymetrów!

47'

Dobra pierwsza akcja tyszan. Niewiele brakło, by strzał z 11 metrów oddał Mąka. Szybszy był jeden z rywali, który wybija piłką wślizgiem.

46'

Tyszanie przystąpili do gry z jedną zmianą. Za Chomiuka wszedł Dzięgielewski.

46'

Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

13:18

Katowiczanie prowadzą po 45 minutach w Tychach, ale spotkanie to nie powala poziomem. Można nawet stwierdzić, że jest ono bardzo nudne. Szybko zdobyta bramka spowodowała, że goście nie kwapią się do ataku, podobnie jak tyszanie. Dużo niedokładności, prostych strat- oby w drugiej połowie było ciekawiej.

45'

Koniec I połowy. GKS Tychy-GKS Katowice 0:1.

45'

Pitry po raz kolejny w prosty sposób traci piłkę- to nie jest najlepsze spotkanie w wykonaniu kapitana GieKSy.

43'

Dobre uderzenie głową w wykonaniu Chomiuka. Futbolówka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Budziłka.

41'

Tym razem Pitry próbował strzału z około 20 metrów. Igaz wypluwa przed siebie piłkę, obrońcy wybijają ją poza "szesnastkę".

39'

Strzał Cholerzyński sprzed pola karnego ze spokojem broni Igaz.

38'

Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych. Wołkowicz umiejętnie nabił jednego z rywali.

35'

Dobre długie podanie do Goncerza, który ostatecznie poślizgnął się w polu karnym. Niebezpieczeństwo zażegnane przez gospodarzy.

34'

Fantastyczne uderzenie z 20. metrów Zunicia i jeszcze lepsza parada Budziłka! To mógł być gol!

31'

Pierwsze gwizdy na trybunach. Gospodarze ruszyli z dobrze zapowiadającym się atakiem, jednak fatalne podanie jednego z piłkarzy sprawiło, że to Budziłek znalazł się w posiadaniu piłki.

28'

Bardzo sprytnie rozgrywają katowiczanie kornery. Dośrodkowanie na 16. metr, tam stał Fonfara który uderzył z pierwszej piłki z woleja. Strzał ten jednak był bardzo niecelny.

27'

Dobre podanie górą Pitrego do Goncerza- napatnik GieKSy został przepchnięty przez jednego z rywali i będzie tylko rzut rożny.

26'

Bardzo ciężko ogląda się to spotkanie. Póki co wieje nudą w Jaworznie.

23'

W dobrej sytuacji znalazł się Fonfara. Pomocnik przebiegł z piłką kilkanaście metrów, zwiódł jednego z rywali i uderzył z 20 metrów. Strzał ten był jednak bardzo słaby- Igaz nie miał problemów z obroną.

21'

Dobra próba wrzutki w pole karne Chomiuka- bramkarz z Katowic pewnie łapie piłkę.

20'

Teraz to tyszanie próbują rozgrywać piłkę- póki co jednak robią to głównie na własnej połowie.

17'

Tak naprawdę mimo tego, że padła już jedna bramka, spotkanie to nie powala poziomem. Sporo niedokładności, prostych błędów, strat. Gry w piłkę mamy niewiele.

14'

Prosta strata Pitrego zapoczątkowała kontrę rywala, która kończy się na rzucie rożnym.

13'

Mimo straconej bramki fani GKS-u Tychy nadal głośno dopingują swoich piłkarzy. Czy przyniesie to efekt?

11'

Chaotycznie zachowywali się obrońcy katowickiego zespołu po rzucie rożnym- ostatecznie jednak udało się im zażegnać niebezpieczeństwo.

9'

Dobra próba prostopadłego podania Mąki do Smółki- Budziłek był jednak szybszy od snajpera gospodarzy i łapie piłkę.

9'

Chwalibogowski w prosty sposób traci piłkę przy linii bocznej- aut dla tyszan.

8'

Idealnie zaczął się ten mecz dla GKS-u Katowice- tyszanie będą musieli zapomnieć o przedmeczowych ustaleniach taktycznych.

6'

Mogło być 0-2, jednak Goncerz nie trafił czysto w piłkę na 8 metrze przed bramką. "Gonzo" mógł ją przepuścić- tuż za nim stał niepilnowany Pitry.

6'

Sprytnie rozegrali katowiczanie rzut rożny. Strzał Fonfary z 16. metra został zablokowany, piłka spadła pod nogi Cholerzyńskiego, który stanął oko w oko bramkarzem i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

4'

Gooooooooooooooooool! Cholerzyński!

4'

Pierwszy rzut rożny dla GieKSy.

3'

Pierwsza wrzutka w pole karne Szczęsnego- katowiccy defensorzy zażegnali niebezpieczeństwo.

1'

Gramy!

2'

Już od początku widać, jak będzie wyglądało to spotkanie. Goście będą rozgrywali piłkę, GKS Tychy poczeka na kontrataki.

12:30

Minuty ciszy upamiętniająca zmarłego kilka dni temu Gerarda Cieślika.

12:29

Obie jedenastki są już na boisku wraz z obsadą sędziowską, której przewodniczyć będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. Za chwilę zaczynamy!

12:26

Frekwencja nie powala na kolana. Gospodarze na pewno dużo tracą nie mogąc grać na stadionie w Tychach.

12:19

Piłkarze obu ekip wyglądają na bardzo skoncentrowanych. Pojedynki derbowe wyzwalają zazwyczaj dodatkowe pokłady energii. Miejmy nadzieję, że będzie tak również dzisiaj i będziemy świadkami spotkania na wysokim poziomie.

12:14

Oba zespoły kończą rozgrzewkę przedmeczową. Do pierwszego gwizdka arbitra pozostał kwadrans.

12:04

Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Dobroliński, Wróbel, Gancarczyk, Figiel, Duda, Zieliński, Sadzawicki.

12:03

Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Budka, Bizacki, Grzybek, Czupryna, Dzięgielewski, Imiela, Carnota.

12:01

Pogoda będzie dziś sprzymierzeńcem piłkarzy. Jest chłodno, rześko, od czasu do czasu zza chmur wygląda słońce. Nic, tylko czekać na dobre widowisko.

11:59

Jeszcze lepszą passę ma katowicka GieKSa. Podopieczni Kazimierza Moskala nie przegrali w lidze od dziewięciu meczów, a w trzech ostatnich potyczkach (z Olimpią Grudziądz, Termalicą Bruk-Bet Nieciecza oraz Stomilem Olsztyn) inkasowali komplet punktów. Katowiczanie zasiedli na fotelu wicelidera rozgrywek, a z liderem z Bełchatowa przegrywają tylko ze względu na przegrany bezpośredni mecz (obie ekipy mają po 28 punktów).

11:55

W czterech ostatnich meczach zespół rozgrywający swoje domowe mecze w Jaworznie, zdobył aż 10 punktów. GKS Tychy w końcu wydostał się ze strefy spadkowej i przed sobotnimi spotkaniami zajmował 13. pozycję.

11:54

Spotkanie to zapowiada się bardzo interesująco. Obie drużyny chcą kontynuować swoją dobrą passę w rozgrywkach I ligi.

11:50

40 minut dzieli nas od rozpoczęcia derbów Górnego Śląska na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. GKS Tychy zmierzy się na stadionie w Jaworznie z GKS-em Katowice. Na relację live zaprasza Michał Kopciński.