Niedziela, 15 września 2013, godz. 16:00

Koniec spotkanie. Termalica pewnie wygrywa ze Stomilem 3:1.

Koprucki ukarany żółtą kartką.

90'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

85'

Moskal technicznie podrzucił piłkę nad Kucharskim, do piłki doszedł Rybski i po starciu z rywalem przewrócił się w polu karnym. Nie ma jednak mowy o "jedenastce", zawodnik gospodarzy po prostu przegrał walkę o pozycję.

83'

Kamil Moskal zastępuje Jakuba Kiełba.

82'

Karol Żwir zastępuje Piotra Łysiaka.

78'

Schulmeister dostał dobre podanie za linię obrony gości i odegrał piłkę do Kiełba. Ten z 16 metrów nie trafił jednak w bramkę.

75'

Schulmeister zastępuja Kujawę, strzelca dwóch bramek.

73'

Już tylko 3:1! Odpowiedź gości! Bzdęga dostał piłkę na 16. metrze i zamarkował strzał. Zarówno Czerwiński jak i Piątek nabrali się na zwód rywala i "pojechali" na wślizgach. Ułamek sekundy później Bzdęga uderzył precyzyjnie i zmniejszył różnicę bramkową. Czy gości stać jeszcze na zryw w końcówcę?

72'

3:0 dla gospodarzy! Foszmańczyk otrzymał piłkę na 16. metrze od bramki Skiby, obrócił się i uderzył niezwykle precyzyjnie w okienko. Futbolówka wpadła do siatki po rękawicy bramkarza gości.

70'

Powinno być 3:0!. Kujawa wyłożył piłkę Sołdeckiemu na 12. metrze, a ten fatalnie spudłował.

66'

Jarecki zagrał świetną crossową piłkę do Kujawy. Ten jednak nie opanował dobrze futbolówki i ta padła łupem Skiby.

65'

Kucharski zastępuje Remisza.

62'

Kujawa wywalczył rzut wolny w pobliżu pola karnego Stomilu, ale dośrodkowanie zawodnika Termaliki nie przyniosło korzyści. Piłka dla olsztynian.

61'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Sołdecki wchodzi za Horvatha.

58'

Gra wyraźnie przeniosła się na połowę Termaliki. Stomil gra atakiem pozycyjnym, ale nic z tego nie wychodzi.

55'

51'

Dobrze do gry wprowadził się Daniel Michałowski. Najpierw uderzył z dystansu z ok. 25 metrów - piłka poleciała nieco obok okienka bramki Nowaka. Chwilę później Michałowski płaskim podaniem obsłużył Lecha, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Termaliki. Kąt był jednak zbyt ostry i zawodnik gości nie zdołał zrobić użytku z podania partnera.

50'

Na stadionie w Niecieczy drużynę gości wspiera grupa 20 kibiców Stomilu.

49'

Kujawa dobrym prostopadłym podaniem "wypuścił" Horvatha, ale Słowak naciskany przez obrońcę rywali zdołał oddać jedynie bardzo słaby strzał. Skiba nie miał problemu ze złapaniem futbolówki.

48'

Gospodarze wrzucali piłkę z rzutu rożnego, ale obrońcy Stomilu wybili ją poza pole karne. Dopadł do niej jednak Foszmańczyk, który ponownie wstrzelił futbolówkę w szesnastkę rywali. Tam do strzału półprzewrotką złożył się Kujawa, ale uderzył nad bramką.

47'

Jarecki z lewego skrzydła próbował dogrywać do Kujawy, ale lot futbolówki przeciął dobrze Koprucki.

46'

Wracamy do gry.

46'

Zmiana w ekipie gości. Michałowski za Kaźmierowskiego.

50'

46'

Koniec pierwszej połowy. Termalica prowadzi pewnie 2:0.

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

41'

Kujawa znalazł się w polu karnym Stomilu i z ostrego kąta próbował zagrać do Horvatha. Słowaka zablokował jednak Bucholc. Obaj zawodnicy zderzyli się ze sobą i ucierpieli w tym starciu. Konieczna jest przerwa w grze.

40'

Super parada Skiby, który ratuje swój zespół przed stratą trzeciej bramki wybijając piłkę na róg po strzale Andrzeja Rybskiego.

38'

Termalica prowadzi 2:0! Znów Kujawa! Foszmańczyk zagrał do Piątka, a ten podawał wzdłuż pola karnego. Obrońcy Stomilu wybili piłkę... ale na środek pola karnego, gdzie czekał już Kujawa, który pewnym strzałem pokonał Skibę po raz drugi.

35'

Akcja Kiełba z Jareckim, który dośrodkował w pole karne Stomilu - defensorzy gości wybijają piłkę.

33'

Bucholc dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale strzał napastnika Stomilu był niecelny.

33'

Faulował Horvath. Żółta kartka.

28'

Jegliński szukał prostopadłym podaniem Lecha, ale czujnie zachował się Sebastian Nowak, który dopadł do piłki przed byłym napastnikiem Korony.

25'

Aktywny Horvath tym razem dobrze wypatrzył Foszmańczyka. Sędzia odgwizdał jednak spalonego. Szczerze mówiąc, nieco wątpliwego.

24'

Rzut wolny z 20 metrów wykonywał Czerwiński. Próbował uderzyć nad murem, ale piłka zahaczyła o głowy stojących przed nim zawodników i wyszła na rzut rożny. Z kornera dośrodkował Kiełb. Futbolówka trafiła do Horvatha, ale strzał Słowaka był zbyt lekki by sprawić Skibie kłopoty.

23'

Środkiem boiska ruszył Horvath. Drybling zawodnika Termaliki nieprzepisowo zatrzymał Janusz Bucholc, który został ukarany żółtą kartką.

24'

21'

1:0 dla Termaliki! Kujawa! Kiełb zagrał do Plewy, który nieco "wyrzucił" się na skrzydło, ale zdołał dośrodkować do Kujawy, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z pięciu metrów z półwoleja pokonał Skibę.

19'

Kiełb ładnie uwolnił się spod presji rywali i zagrał do Rybskiego. Podanie do przodu tego ostatniego zostało jednak zablokowane. Chwilę później z rzutu wolnego dośrodkowywał Jarecki. Strzał głową Horvatha przeleciał jednak metr nad bramką.

18'

Andrzej Rybski dobrym podaniem uruchomił Karola Piątka, ale zawodnika Termaliki zatrzymali obrońcy gości wybijając futbolówkę poza boisko.

17'

Papka znów dogrywał piłkę wzdłuż bramki. Ponownie czujnie Czerwiński.

16'

Jakub Kiełb dobrze dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Rafała Kujawę. Przytomnie zachował się jednak Piotr Skiba, który błyskawicznie wyszedł z bramki i złapał piłkę

15'

Jeszcze raz zaatakować spróbowali goście. Uderzenia z dystansu póki co jednak do poprawy.

12'

Dobra akcja Stomilu. Pomylił się Dariusz Jarecki, skorzystał z tego Bartosz Papka, który zagrał wzdłuż bramki Sebastiana Nowaka. Golkipera Termaliki dobrze asekurował Jakub Czerwiński, który zażegnał niebezpieczeńtwo

7'

Dośrodkowywał dobrze Tomasz Bzdęga, ale nadbiegającego w kierunku podania Kaźmierowskiego uprzedził Łukasz Pielorz.

5'

Jak na razie bez sytuacji dla żadnej ze stron. Czekamy na pierwsze groźne uderzenie w kierunku bramki.

3'

Spokojny początek spotkania i wzajemne badanie się z obu stron.

1'

Początek spotkania, zaczynamy!

15:49

Termalica - StomilTermalica - StomilTermalica - StomilTermalica - Stomil

15:41

Ławka Stomilu:Mieczkowski, Dziemidowicz, Kucharski, Mroczkowski, Michałowski, Kun, Żwir

W składzie brak dzisiaj Pawła Głowackiego, który pauzuje za kartki. W jego miejsce Piotr Łysiak. Nie przyjechał także Paweł Łukasik. W Niecieczy mimo niepewnej kondycji pojawił się Patryk Kun i zasiada na ławce.

15:39

Znamy już składy obu ekip, znamy też ławki rezerwowych: Termalica: Kasprzik,Biskup, Moskal, Pawlusiński, Piekarski, Shulmester, Sołdecki

Na uwagę zasługuje powrót Dariusza Pawlusińskiego, który wrócił do zdrowia. Na ławce zasiadł Sołdecki, a w jego miejsce Vojtech Horvath. Brak Piotrowskiego wypełnia Tomasz Foszmańczyk.

15:36

Stomil z kolei wie, że o komplet punktów będzie ciężko. Jak powiedział trener Kaczmarek: jeśli chcą zgarnąć chociaż jeden punkt, muszą zagrać o wygraną. Gra na remis może ich drogo kosztować.

15:34

Faworytem dzisiejszego spotkania są gospodarze, którzy od początku sezonu jednak zawodzą. Teraz po zwycięstwie w ostatniej kolejce nad GKS-em Bełchatów Termalica chce wrócić na zwycięską ścieżkę.

15:34

Pogoda do gry idealna. 22 stopnie Celsjusza, słońce za chmurami i świetnie przygotowana murawa. Czekamy zatem na dobre widowisko!

15:26

Już o godz. 16 na stadionie w Niecieczy, miejscowa Termalica podejmie Stomil Olsztyn. Obie drużyny sąsiadują w tabeli na miejscach kolejno... 12. i 13. Taka sytuacja podrażnia przede wszystkim niecieczan, którzy mają na cel walkę o awans. Kto dziś podskoczy w górę? Zapraszamy na relację na żywo!