KS PolkowiceGórnik Polkowice
2 : 2
Wisła PłockWisła Płock
19:03

Niesamowity przebieg meczu w Polkowicach. Największy wpływ miała na to czerwona kartka dla Marcina Nowaka. Goście strzelili dwie bramki, ale ambitni gospodarze uratowali remis w samej końcówce. Janusz GOL chyba jednak przyniósł szczęście.

93'

W samej końcówce Polkowice miały jeszcze okazje na strzelenie gola. Przy rzucie rożnym cała drużyna, oprócz Kazimierczak poszła w pole karne, Wacławczyk miał szansę na gola, ale nie udało się.

93'

Koniec meczu!

92'

Jest już pierwsza kontrowersja. Goście strzelają gola, ale sędzia zauważył przewinienie i nie uznał bramki!

90'

Jeszcze 3 minuty potrwa ten mecz. Na pewno będzie gorąco.

90'

Niesamowita sprawa! Mateusz Piątkowski znowu bohaterem Polkowic. Ten piłkarz zapewnił Górnikom zwycięstwo w Elblągu strzelając gola w doliczonym czasie gry. To samo robi dzisiaj, dając polkowiczan cień szansy na utrzymanie w 1. lidze!

90'

Gooool! GOOOOL!! Remis w Polkowicach! Mateusz Piątkowski

88'

Wielka szansa dla gości na trzecią bramkę, ale zatrzymał ją sędzia. Kamil Biliński wychodził sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym.

83'

Szybka akcja Wisły, kończy ją strzałem z pola karnego Mosart, ale kolejną udaną interwencję zalicza dziś Kazimierczak. Mimo straconych goli, bramkarz Polkowic gra dziś dobre zawody.

81'

Dawid Wacławczyk strzela z dystansu, ale niecelnie.

80'

Gospodarze, mimo że grają w osłabieniu i to już prawie godzinę, ofiarnie atakują. Nic dziwnego, przy takim wyniku ich szanse na utrzymanie będą już tylko iluzoryczne.

77'

Dobra sytuacja dla gospodarzy. Piotr Kucharzak był blisko bramki i powinien był trafić w jej światło. Spudłował i stracił szansę na wyrównującego gola.

72'

Joao Paulo ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Janusie.

70'

Niemal kopii bramki z pierwszej połowy. Znów dośrodkowanie w pole karne i główka Ricardinho, który wyprowadza gości na prowadzenie.

70'

Drugi gol Ricardinho! Polkowice coraz bliżej 2 ligi!

68'

Damian Ałdaś zmienia Macieja Bancewicza. Janusz Kudyba też wyczerpał limit zmian.

67'

Rzut rożny dla Wiślaków, ale po raz kolejny pewnie łapie Kazimierczak.

66'

Mosart leży w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karny, nawet goście się go nie domagają. Brazylijczyk po chwili wstaje.

63'

Matar Gueye uderzył z 22 metrów, ale Przemysław Kazimierczak pewnie łapie.

60'

Mateusz Piątkowski zmienia Grzegorza Kuświka w ekipie gospodarzy.

56'

Ta interwencja nic chyba nie pomoże, bo piłkarz gości utykając opuszcza boisko. W jego miejsce Joao Paulo. Pech Libora Pali, bo Skumórski pojawił się na boisku w 27. minucie. Goście nie mają już zmian.

54'

Jakaś kontuzja Damiana Skumórskiego. Potrzebna pomoc służb medycznych.

51'

Aktywny jest w drugiej połowie Alves de Camargo , czyli po prostu Mosart, który przed chwilą próbował nawet strzelać z przewrotki. Wisła atakuje od początku drugiej połowy.

47'

Na meczu oprócz Janusza Gola jest też Janusz Kubot, który niedawno przestał pracować z Zawiszą Bydgoszcz i Kamil Wacławczyk, wychowanek Polkowic, obecnie grający w GKS Bełchatów. Miejscowi liczą, że oni przyniosą dziś szczęście miejscowej drużynie. To będzie konieczne, bo "górnicy" w drugiej połowie zagrają w osłabieniu.

46'

Zaczynają polkowiczanie.

46'

Za chwilę zaczynamy drugą połowę meczu. Piłkarze są już na boisku.

46'

Koniec pierwszej połowy. Remis w Polkowicach.

45'

2 minuty dolicza arbiter.

43'

Po raz kolejny w tym meczu Sekulski mocno strzela z dystansu, ale łapie Kazimierczak. Na pochwały w ekipie gości zasługuje też Kamil Biliński, który ciągnie grę ofensywną "Nafciarzy".

43'

Janus dośrodkował w pole karne, ale Kocot z Kuświkiem nie potrafili w polu karnym przyjąć tej piłki i zwyczajnie kopnąć w kierunku bramki.

42'

Wisła wyczuła, że jest tu szansa na kolejne gole i znów spycha polkowiczan do defensywy.

41'

Dośrodkowanie z prawej strony prosto na głowę Cavalcante Mendesa, czyli popularnego Ricardinho, który zupełnie nie kryty w polu karnym ze spokojem trafił do siatki.

40'

Goooooool! Ricardinho i jest już 1:1 w Polkowicach!

38'

Zmiana taktyczna w Pokowicach. Za napastnika Podstawka, wchodzi obrońca Rafał Darda, który będzie musiał załatać dziurę po Nowaku.

36'

Libor Pala szaleje. Nie widać, żeby piłkarze gości byli kontuzjowani, on po prostu przemeblowuje skład w trakcie gry. Za Zebrowskiego wchodzi Matar Gueye.

38'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Janusa na głowę Wacławczyka, który strzela prosto w... brzuch bramkarza Wisły. Piłkę dobił Kuświk, który trafił do siatki, ale w momencie strzału był na spalonym.

29'

Goście wzięli się za odrabianie strat. Mają mnóstwo czasu, bo będą grać w przewadze ponad godzinę. Na razie Sekulski strzela z dystansu nad bramką.

27'

Zmiana w ekipie gości. Damian Skumórski wchodzi za Damiana Jaronia.

24'

Akcja zaczęła się przy linii bocznej, gdzie Bancewicz uruchomił Piotowskiego. Ten długą szarżą dobiegł z piłką do pola karnego i zagrał do Janusa. Piłkarz Polkowic zamieszał się trochę i stracił piłkę, ale zaraz wywalczył ją Salomoński. Szybkie podanie do Podstawka, a ten stary lis strzelił mocno, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki!

26'

Druga żółta kartka dla Marcina Nowaka! Co za nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy Polkowic. Faulował niepotrzebnie Ricardinho i wylatuje z boiska.

24'

Grzegorz Podstawek GOOOOL!

22'

Groźna sytuacja pod bramką Polkowic! Jaroń dośrodkowuje z rzutu rożnego do Mosarta, ten przyjął piłkę, zwiódł obrońców, ale bramkarz złapał piłkę po jego strzale!

20'

Są kibice Wisły w Polkowicach. Zjawili się w sile ok. 25 osób.

19'

Pierwszy rzut rożny dla gości, ale dośrodkowanie wiślaków było niedokładne.

17'

Ciekawostka - na meczu jest piłkarz warszawskiej Legii Janusz Gol, który swoją karierę rozpoczynał w niedalekiej Sparcie Świdnica.

16'

Faul Marcina Nowaka na Bilińskim i pierwsza żółta kartka.

14'

Samotny kontratak weterana Grzegorza Podstawka, który jednak zmuszony był do oddania strzału. Bez kłopotu broni Kamiński.

13'

Wisła wyraźnie przejąła inicjatywę. Gra dobrze pressingiem, odbiera piłkę i dość mocno ciśnie miejscowych.

9'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Damian Piotrowski uderza jednak "panu Bogu w okno".

5'

Tuż przed polem karnym Maciej Bancewicz okiwał dwóch rywali, podał do wbiegającego w pole karne Kuświka, a ten do Piotrowskiego, który nabiegał z lewej strony. Ten ostatni zdecydował się na strzał i piłka o centymetry minęła bramkę Kamińskiego. Pierwsza groźna akcja gospodarzy.

5'

Na razie przy piłce utrzymują się gospodarze, ale groźniejsze akcje tworzą "Nafciarze".

4'

Pierwszy strzał gości. Uderzał Mosart, ale piłkę po raz kolejny łapie Kazimierczak.

3'

Dośrodkowanie w pole karne Polkowic i Przemysław Kazimierczak łapie piłkę.

3'

Nie ma jednak takiej frekwencji jak się spodziewaliśmy. Na razie około 450 ludzi na trybunach. W drugiej połowie podamy oficjalne dane.

1'

Zaczyna Wisła Płock! Pierwszy gwizdek Tomasza Radkiewicza.

17:01

Piłkarze są już na boisku. Polkowice na zielono-biało, gości na niebiesko-biało.

16:55

- Od pierwszych minut musimy konsekwentnie realizować założenia taktyczne i narzucić Wiśle swój styl gry. Od meczu z Zawiszą zespół „złapał wiatr w żagle” i stale punktuje. Zdajemy sobie sprawę, że Wisła nie przyjedzie do Polkowic się wyłącznie bronić. Mam nadzieję, że dobra passa nas nie opuści do końca rozgrywek i wykorzystamy dzisiaj atut swojego boiska - powiedział przed spotkaniem trener Polkowic Janusz Kudyba.

16:51

Polkowice mają 5 punktów straty do Wisy, która jest w tabeli na ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli.

16:50

Piękna pogoda w Polkowicach, coraz więcej kibiców pojawia się na stadionie. Spodziewamy się także fanów gości.

16:50

Ławka rezerwowych Wisły: Damian Skumórski, Piotr Petasz, Eivinas Zagurskas, Boris Pesković, Fabian Hiszpański, Joao Paulo, Matar Gueye.

16:49

Ławka rezerwowych Polkowic: Sebastian Szymański, Damian Ałdaś, Damian Dąbrowski, Rafał Darda, Mateusz Peroński, Mateusz Piątkowski, Jakub Więzik

16:48

Witamy z Polkowic, gdzie nadzieje na utrzymanie wciąż są wysokie. Dziś ważny mecz z bezpośrednim rywalem - Wisłą Płock.