Żytko po meczu z Górnikiem: Pierwsza połowa była całkowicie przespana

22 lipca 2014, 07:33 | Damian Orłowicz

Cracovia słabo zagrała w pierwszej połowie, a po przerwie nie popisała się skutecznością, przez co przegrała na inaugurację T-Mobile Ekstraklasy z Górnikiem 0:2. W kolejnym spotkaniu podopieczni Roberta Podolińskiego podejmą Legię Warszawa.

Mateusz Żytko

Cracovia przegrała na początek sezonu z Górnikiem Zabrze, choć była bliska wyrównania w drugiej połowie, gdy wyglądała lepiej niż przeciwnik. - Pierwsza połowa była całkowicie przespana przez nas, a w drugiej mieliśmy przewagę i to całkiem sporą. Nic nie chciało jednak wejść i przegraliśmy to spotkanie – powiedział Mateusz Żytko, stoper Cracovii.

Górnik zdobył już gola w 5. minucie za sprawą Błażeja Augustyna. - Ja się spóźniłem za Augustynem, Krzysztof Nykiel go przejął, ale nie zdążył, a piłkarz Górnika umieścił piłkę w samym okienku – ocenił Żytko.

Cracovia podobnie jak w poprzednim sezonie straciła gola po stałym fragmencie gry - Ciężko się teraz broni, bo arbitrzy pilnują, by nie było gry takiej bliskiej, by nikt nie faulował. Każdy może zatem wyskoczyć do piłki i uderzyć, ale nam się dzisiaj to nie udawało – stwierdził obrońca Pasów.