Zaległe mecze w trzeciej lidze. Wygrana KSZO i remis Spartakusa

6 czerwca 2018, 19:34 | WŁ

Spartakus Daleszyce bezbramkowo zremisował z Avią Świdnik.

W trzecim zaległym meczu, Karpaty Krosno przegrały 0:3 z Podlasiem Biała Podlaska. Po rozegranych wczoraj trzech zaległych meczach w trzeciej lidze, jeszcze bardziej zagmatwała się sytuacja w dolnej części tabeli. Niestety dwa nasze zespoły, Spartakus Aureus i Wisła są mocno zagrożone spadkiem z ligi.

Spartakus Aureus Daleszyce - Avia Świdnik 0:0
Spartakus: Pietras - Zawadzki, Skrzypek, Jeziorski, Ostrowski (59 D. Wołowiec), Krzeszewski, Janiec, Blicharski (90 Kaleta), W. Wołowiec (73 Maciejewski), Gębura, Sot.

W 23 minucie bramkarz Spartakusa Szymon Pietras obronił rzut karny wykonywany przez Wojciecha Białka. W 2 połowie bardzo ambitnie grający gospodarze dążyli do wygranej. Były okazje bramkowe. Nie wykorzystali ich Bartosz Sot i Mateusz Janiec. Jak powiedzieli nam działacze Spartakusa, ten jeden zdobyty punkt bardzo szanują.

JKS 1909 Jarosław - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Sienniak 62.
KSZO: Zacharski - D. Cheba (30. Łokieć), Mikołajek, Sienniak (75. Mężyk), Janik, Kapsa, Kutera, Kokosza (46. Deroń), P. Cheba, Ziółkowski, Grunt.

Ostrowczanie zagrali w mocno odmłodzonym składzie (trzech graczy KSZO 1929 pauzowało za kartki), ale „młodzież” spisała sie bardzo dobrze. Jedyna bramka padła po rzucie rożnym, po którym bramkarz gospodarzy wypiąstkował piłkę na siódmy metr, a tam przejąl ją Marcin Sienniak i skierował do siatki. -Zagraliśmy w odmłodzonym składzie, bo daliśmy odpocząć najbardziej zmęczonym maratonem spotkań graczom. My kontrolowaliśmy mecz, częściej atakowaliśmy i mieliśmy więcej okazji - powiedział trener KSZO 1929, Przemysław Cecherz.

W następnej kolejce, 9 czerwca (sobota): Spartakus Aureus - Wisła (godzina 17), Resovia Rzeszów - KSZO 1929 (godzina 17).