menu

Zaczął się kurs sędziowski online. Była wysoka frekwencja. Gościem specjalnym był Szymon Marciniak, który sędziował finał mundialu!

19 stycznia, 16:20 | Bartosz Wartałowicz

Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowało kurs sędziowski online. Pierwsze zajęcia odbyły się 17 stycznia, a gościem specjalnym był Szymon Marciniak - sędzia ostatniego finału Mistrzostw Świata w Katarze.

Rozpoczął się kurs na sędziów piłki nożnej. Zapisanych jest aż 66 kandydatów! Nabór jeszcze trwa. Na pierwszych zajęciach pojawił się Szymon Marciniak.
fot. Archiwum prywatne

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.
1 / 7

Rozpoczął się kurs sędziowski z ...Szymonem Marciniakiem!


-

Prowadziliśmy nabór, który rozpoczęliśmy pod koniec rundy jesiennej obecnego sezonu, poprzez ogłoszenia na naszym profilu na Facebooku. Włączyły się w to również niektóre kluby piłkarskie z naszego województwa. Wykupiliśmy też promocję, żeby informacje o kursie w internecie miały lepsze zasięgi i docierały do większej grupy odbiorców. Oprócz sekcji Kielce, w promocji brały udział jeszcze sekcje z Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Sandomierza. Znaczna większość kursantów należą do naszej sekcji. Zajęcia ruszyły w poniedziałek i gościem specjalnym był Szymon Marciniak, który opowiedział o swojej ścieżce kariery, przedstawił kandydatom to, z czym wiąże się sędziowanie i życzył powodzenia na egzaminach oraz w dalszej przygodzie. Jeżeli chodzi o sam kurs, to spotykamy się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, a zajęcia trwają około 90 minut. Na tych wykładach przerabiamy wszystkie 17 artykułów, znajdujących się w przepisach gry i do każdego artykułu są wykorzystywane klipy, przygotowane przez Komisję Szkoleniową PZPN i komisje szkoleniowe wojewódzkich związków. 18 lutego będą zajęcia warsztatowe, na boisku przy ulicy Ściegiennego w Kielcach, gdzie najbardziej doświadczeni sędziowie, będą przekazywać swoją wiedzę w praktyce. Młodzi sędziowie dowiedzą się więcej o: pracy sędziego głównego i sędziego asystenta, gestykulacji i przygotowaniu motorycznym arbitrów. 25 i 26 lutego kandydaci na sędziów, będą podchodzić do egzaminów - testu pisemnego, zawierającego 30 pytań i testów sprawnościowych, które zawierają biegi krótkie i biegi interwałowe napisał:

- powiedział przewodniczący Komisji Szkoleniowej, Marek Śliwa.

Wysoka frekwencja na kursie sędziowskim


Aż 66 kandydatów jest zapisanych na kurs sędziowski w tym roku. To rekordowa frekwencja, jeżeli chodzi o Kolegium Sędziów ŚZPN. - Cieszy mnie niezmiernie, że pojawia się coraz więcej dziewczyn, bo z tego, co pamiętam, to mamy 60 chłopaków i 6 dziewczyn. Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób przystąpi do egzaminów i złapie tego bakcyla - dodał Marek Śliwa

Mile zaskoczeni obecnością Szymona Marciniaka

"- napisał:
Szymona Marciniaka[/b] na zajęciach. Trzymałem to w tajemnicy, do samego końca i wszystko wyszło bardzo fajnie. Pierwsze zajęcia prowadził przewodniczący Komisji Szkoleniowej- Marek Śliwa. Mamy rekordową frekwencję, bo na kurs jest zapisanych 66 kandydatów. Pierwsze zajęcia się już odbyły, ale jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć, to zapraszamy serdecznie "]

- zakończył Marcin Szrek, znany kielecki sędzia.

Żeby zostać sędzią piłki nożnej, musisz spełniać wszystkie poniższe wymagania:
-Ukończenie 16 roku życia (zgoda rodziców w przypadku osoby niepełnoletniej)
-Posiadania oświadczenia o niekaralności (do wypełnienia)
-Posiadanie wykształcenia minimum średniego lub zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły średniej
- Posiadanie zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych

Więcej informacji, odnośnie dołączenia do kursu sędziowskiego, pod adresem mareksliwa411@gmail.com lub pod numerem 502-319-647.

[polecany]24311621[/polecany]
[polecany]24212091[/polecany]
[polecany]24341769[/polecany]
[polecany]24339171[/polecany]
[polecany]24340445[/polecany]