Występy Polaków w Lidze Mistrzów. Hat-trick Lewandowskiego, koncert Zielińskiego

7 września 2022, 23:32 | Jakub Maj

Piotr Zieliński z Napoli i Robert Lewandowski z Barcelony zagrali w środowych meczach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna Zielińskiego wygrała z Liverpoolem 4:1, a zespół Lewandowskiego pokonał Viktorię Pilzno 5:1.

Zieliński już w piątej minucie spotkania z Liverpoolem zdobył bramkę z rzutu karnego. Polak strzelił w lewy dolny róg bramki. Pomocnik wywalczył "jedenastkę", gdy jego strzał z dystansu został zablokowany ręką przez Jamesa Milnera.

W 31. minucie Zieliński zanotował asystę, kiedy podał do Andre Zambo Anguissy, który strzelił gola na 2:0.

Na początku drugiej połowy reprezentant Polski zdobył drugą bramkę i podwyższył wynik meczu na 4:0.

Lewandowski w pierwszej połowie meczu z Viktorią dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a po przerwie zdobył trzecią bramkę. Był to pierwszy występ polskiego napastnika w barwach Barcelony w Lidze Mistrzów.

Arkadiusz Milik z Juventusu Turyn był jedynym polskim piłkarzem, który wystąpił we wtorkowych spotkaniach Champions League. W kadrze "Starej Damy", która przegrała na wyjeździe z Paris Saint-Germain 1:2, nie było kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego.

Milik grał do 68. minuty i nie wyróżnił się niczym szczególnym. Miał jedną dogodną okazję na dobycie gola, ale po jego główce znakomicie interweniował włoski bramkarz PSG Gianluigi Donnarumma.

W kadrach meczowych FC Kopenhaga i FC Salzburg nie znaleźli się kontuzjowani bramkarz Kamil Grabara i obrońca Kamil Piątkowski.