Wisła Puławy lepsza od pierwszoligowca z Siedlec

14 lutego 2018, 16:32 | Marcin Puka

Drugoligowa Wisła Puławy zakończyła obóz przygotowawczy w Siedlcach. W środę, biało-niebiescy w kolejnym sparingu pokonali występującą w pierwszej lidze Pogoń Siedlce 2:1.

Jednego gola dla Wisły strzelił Alen Ploj. Słoweński napastnik imponuje formą strzelecką. W poprzednim, wygranym sparingu z Victorią Sulejów 2:1, to on pokonywał bramkarza przeciwnika. Zdobył także gola w starciu z Avią Świdnik (2:2) i Orlętami Radzyń Podlaski (4:1).

Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. W dobrej sytuacji znalazł się były zawodnik między innymi. Górnika Łęczna Adrian Paluchowski, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika. W 22. minucie było już 0:1. Adrian Popiołek wypatrzył Ploja, a ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Przemysława Frąckowiaka. Po zmianie stron, arbiter główny wskazał na "wapno", ponieważ jego zdaniem Sebastian Madejski faulował Dominika Kuna. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Tomasiewicz. Następnie przeważali miejscowi, ale Jakub Zolech nie dał się pokonać m.in. Damianowi Świerblewskiemu i Dominikowi Barciakowi. Za to sytuację oko w oko z Dawidem Gargaszem wykorzystał zmiennik Ploja, Krystian Żelisko i z triumfu cieszyli się puławianie.

– Pierwsza połowa zdecydowanie na plus dla nas. Bardzo dobrze prezentowaliśmy się w defensywie, realizując wszystkie założenia taktyczne – mówi Marcin Popławski, drugi trener “Dumy Powiśla”. – Po zmianie stron było już o wiele gorzej, ale mimo to w tym chaosie strzeliliśmy zwycięskiego gola. To cieszy.

Z powodu drobnych urazów w Wiśle nie zagrali Sylwester Patejuk, Niklas Zulciak i Sebastian Murawski. Na murawie nie pojawił się też testowany od kilkunastu dni bramkarz. Młodzieżowiec tego dnia nie miał wolnego, lecz trenował.

Co ciekawe, obydwie drużyny zmierzyły się ze sobą po raz drugi tej zimy, zresztą od kilku lat grają ze sobą sparingi, a w ostatnich edycjach Pucharu Polski, los kojarzył je w pary. 27 stycznia w meczu kontrolnym, również w Siedlcach, puławianie pokonali rywala 3:1, a na listę strzelców dla gości także wpisał się Ploj.

17 lutego puławianie rozegrają dwa kolejne mecze kontrolne, podejmując białoruski FK Gorodeja (godz. 12), a następnie czwartoligowca z grupy mazowieckiej – Energię Kozienice (godz. 14).

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 1:2 (0:1)
Bramki: Tomasiewicz 53 z rzutu karnego – Ploj 22, Żelisko 77
Pogoń: Frąckowiak (59 Gargasz) – Szrek (46 Chyła), Czarnecki, Żytko, Ratajczak (46 Łydkowski) – Bajdur (46 Świerblewski), Mroziński (46 Saine), Polkowski (46 Tomasiewicz), Rybski (46 Barciak, 77 Horin), Zjawiński (46 Kun) – Paluchowski (46 Garyga)
Wisła: Madejski – Żemło, Poznański, Sulkowski, Maksymiuk, Kobiałka, Zmorzyński, Smektała, Meskhia, Popiołek, Ploj; Wisła (II połowa): Madejski (54 Zolech) – Żemło, Poznański, Pielach, Szczotka, Szymankiewicz, Maksymiuk (59 Brzeski), Hirsz, Sedlewski (78 Dębowski), Chudyba (70 Kusal), Żelisko