fot. Andrzej Banaś
Urodzony 23 stycznia 1985 roku w Krakowie. Wśród bramkarzy wychowanków Marcin Juszczyk jest jednym z niewielu, który przebił się do pierwszej drużyny i nawet przez krótki czas był podstawowym golkiperem. W XXI wieku nie było drugiego takiego przypadku, więc nie mogliśmy wybrać inaczej. Juszczyk nie gra już dzisiaj zawodowo w piłkę. Jest biznesmenem.
fot. Andrzej Banaś
Urodzony 10 maja 1988 roku w Suchej Beskidzkiej. W naszej jedenastce prawy obrońca. Do Wisły trafił z Garbarza Zembrzyce w wieku zaledwie 12 lat, więc trudno traktować go inaczej niż wychowanka. Większość swojej kariery związał zresztą z „Białą Gwiazdą”, z której odchodził do Floty Świnoujście, Ruchu Chorzów i Jagiellonii Białystok, ale zawsze wracał. Bo przy ul. Reymonta „Bury” zawsze czuł się najlepiej.
fot. Andrzej Banaś
Urodzony 6 października 1986 roku w Andrychowie. Środowy obrońca. Do Wisły trafił z Beskidu Andrychów w wieku kilkunastu lat i to przy ul. Reymonta został ukształtowany piłkarsko. Tutaj również debiutował w ekstraklasie. W Krakowie zdobył również jedyne w swojej karierze mistrzostwo Polski, w 2008 roku. Później zmieniał dość często kluby, najdłużej występował w Śląsku Wrocław. Był moment w 2018 roku, gdy wydawało się, że „Kokos” może wrócić do Wisły. Ostatecznie wylądował jednak w Zagłębiu Sosnowiec. Obecnie pozostaje bez klubu.
fot. Andrzej Banaś
Urodzony 19 lutego 1994 roku w Krakowie. Środkowy obrońca. Do Wisły trafił jako bardzo młody chłopak z Hutnika. I to w Wiśle stał się piłkarzem z prawdziwego zdarzenia. Dla „Białej Gwiazdy” zagrał 100 razy. I tylko żałować można, że tak lekką ręką z niego zrezygnowano. O tym, że naprawdę potrafi grać w piłkę przekonuje teraz w Wiśle Płock.
fot. Andrzej Banaś
Urodzony 21 kwietnia 1983 roku w Kielcach. Lewy obrońca, który grał również na skrzydle, a nawet w ataku. Do Wisły razem z bratem Pawłem trafił w wieku 15 lat. Przez wiele sezonów podstawowy piłkarz „Białej Gwiazdy”, z którą zdobył m.in. pięć tytułów mistrza Polski. Dzisiaj nie gra już zawodowo w piłkę, ale chętnie występuje w drużynie oldbojów Wisły.
fot. Mikołaj Suchan
Urodzony 28 stycznia 1996 roku w Krakowie. U nas prawoskrzydłowy, ale może występować również na pozycji bocznego obrońcy. Wychowanek Wisły, który właśnie w zespole „Białej Gwiazdy” stawiał pierwsze kroki w dorosłym futbolu. Pewnie gdyby kilka lat temu przy ul. Reymonta panowały nieco inne układy, zostałby w Krakowie na dłużej. A tak po tym, jak osiągnął pełnoletność, ruszył w Polskę. Dzisiaj jest zawodnikiem Legii Warszawa.
fot. Wojciech Matusik
Urodzony 23 maja 1987 roku w Krakowie. Środkowy pomocnik. Wychowanek „Białej Gwiazdy”, który najpierw miał problemy z przebiciem się do składu Wisły, ale po tym, jak zrobił to w Górniku Zabrze i Chinach, wrócił pod Wawel, gdzie był podstawowym piłkarzem. Odszedł do Legii, obecnie gra w Śląsku. Był też podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski za kadencji Adama Nawałki.
fot. Bartek Syta
Urodzony 3 kwietnia 1992 roku w Jaworznie. Środkowy pomocnik. Do Wisły trafił w wieku kilkunastu lat z Victorii Jaworzno. I to w Krakowie stawiał pierwszej kroki w dorosłym futbolu. Wypromował się na tyle, że wyjechał do włoskiej Catanii. Po powrocie do Polski trafił najpierw do Lechii Gdańsk, a obecnie jest piłkarzem Śląska Wrocław.
fot. Wojciech Matusik
Urodzony 1 sierpnia 1988 roku w Suwałkach. Lewoskrzydłowy. Do Wisły został sprowadzony z Wigier Suwałk jeszcze jako dziecko. I to w Krakowie tak naprawdę nauczył się grać w dorosłą piłkę i tutaj osiągnął swoje największe sukcesy, rozgrywał najlepsze mecze. Dzisiaj jest piłkarzem I-ligowego Zagłębia Sosnowiec.
fot. Anna Kaczmarz
Urodzony 21 kwietnia 1983 roku w Kielcach. Napastnik. Tak, jak brat, został sprowadzony do Wisły w wieku kilkunastu lat. W tej jedenastce znaleźć się po prostu musi, a tak naprawdę jest mocnym kandydatem do miana najlepszego piłkarza Wisły w dwóch pierwszych dekadach XXI wieku.
fot. Andrzej Banaś
Urodzony 15 stycznia 2003 roku w Krakowie. W każdej jedenastce musi być też zawodnik, którego talent może eksplodować. Olek Buksa już dzisiaj uważany jest za jeden z największych brylancików „Białej Gwiazdy”. Co prawda dopiero zaczyna pisać swoją historię, ale ma wszelkie dane, żeby stać się piłkarzem przez bardzo duże P.
fot. Andrzej Banaś
Kacper Chorążka (bramkarz)
Kamil Kuzera (obrońca)
Michał Nalepa (obrońca)
Michał Czekaj (obrońca)
Daniel Hoyo-Kowalski (obrońca)
Jakub Bartosz (obrońca/pomocnik)
Patryk Plewka (pomocnik)
Dawid Szot (pomocnik)
Grzegorz Kmiecik (napastnik)
fot. Andrzej Banaś