Wisła Kraków wygrywa na swoim stadionie sparing z Piastem Gliwice

24 marca 2018, 14:47 | Bartosz Karcz

W przerwie na mecze reprezentacji Wisła Kraków rozegrała sparing z Piastem Gliwice. „Biała Gwiazda” podjęła zespół Waldemara Fornalika na stadionie przy ul. Reymonta, a mecz mogli zobaczyć posiadacze karnetów na wiosenne spotkania krakowskiej drużyny. Gospodarze byli lepsi szczególnie w drugiej połowie i zasłużenie wygrali 2:0.

1 / 40

Trener Joan Carrillo pomieszał składem, dał pograć piłkarzom, którzy nieco mniej występowali ostatnio w lidze lub wcale. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, a przerywnikami były mocny strzał Denysa Bałaniuka, obroniony przez Franciska Placha oraz niecelne uderzenie Michala Papadopulosa.

Ta pierwsza połowa pechowo zakończyła się dla dwójki piłkarzy. Martin Bukata z Piasta i Kamil Wojtkowski z Wisły musieli bowiem opuścić boisko z powodu kontuzji.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu krakowian. Szczególnie z dobrej strony pokazał się Patryk Małecki. To właśnie on w 52 min uzyskał prowadzenie dla Wisły po akcji Martina Kostala. „Mały” mógł podwyższyć na 2:0 chwilę później, ale jego strzał świetnie obronił Frantisek Plach. Bramkarz Piasta skapitulował jednak w 62 min, gdy znów świetnym zagraniem popisał się Małecki, który uruchomił na prawy skrzydle Jakuba Bartkowskiego, a ten dograł w pole do Zdenka Ondraska. Czech akcję wykończył pewnym strzałem do siatki.

W kolejnych minutach doszło do szeregu zmian w obu zespołach i mecz nieco się wyrównał. Bramki już jednak nie padły.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Małecki 52, 2:0 Ondrasek 61.
Wisła: Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Velez (58 Świątko), Sadlok (58 Korczyk) – Brlek, Cywka (82 Plewka), Llonch (58 Halilović) – Kolar (46 Ondrasek), Wojtkowski (38 Małecki), Bałaniuk (46 Kostal).
Piast: Plach (67 Dybowski) – Budzik, Korun (71 Czerwiński), Sedlar (66 Jodłowiec) – Pietrowski, Bukata (19 Badia, 71 Pietrowski) – Valencia, Krakowczyk (71 Szczepaniak), Rugasević, Jagiełło (71 Rugasević) – Papadopulos.
Sędziował: Michał Gurgul (Kraków).