menu

Zlatan Ibrahimović nie zagra w meczu z Polską na Euro? Szwedowi grozi nawet trzyletnia dyskwalifikacja

16 kwietnia, 13:47 | Foto Olimpik/x-news

Zlatan Ibrahimović nie wystąpi w meczu z Polską w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy? Szwed, który po kilkuletnim rozbracie z drużyną narodową postanowił wrócić do kadry, może zostać zawieszony nawet na trzy lata! Snajper Milanu jest bowiem udziałowcem firmy bukmacherskiej, a tego typu działania są surowo zakazane przez regulacje FIFA i UEFA.


fot.

- Dziennik "Aftonbladet" potwierdził te informacje w Urzędzie Rejestracji Spółek na Malcie. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Unknown AB, należąca do Zlatana Ibrahimovicia, ma 10 procent udziałów w firmie Bethard - czytamy w gazecie.

Zgodnie z Kodeksem Etyki FIFA i regułami dyscyplinarnymi UEFA, żaden zawodnik, występujący w rozgrywkach pod auspicjami światowej czy europejskiej federacji, nie może być ani bezpośrednio, ani nawet pośrednio powiązany prawnie z firmami bukmacherskimi. Według przepisów FIFA, na "Ibrę" może zostać nałożona kara finansowa do 100 tysięcy euro, a w skrajnym przypadku może on zostać zawieszony nawet na 3 lata.