menu

Wicemistrz Polski wróci do Ekstraklasy? Radoslav Latal ma pomóc Termalice w utrzymaniu

2 stycznia 2022, 20:01 | DW

Bruk-Bet Termalica Nieciecza szuka rozwiązań do utrzymania się w PKO Ekstraklasie. Rundę jesienną "Słoniki" zakończyły na ostatnim miejscu w tabeli. Poza potencjalnymi wzmocnieniami władze klubu rozglądają się za trenerem. Według serwisu Isport.blesk.cz nowym szkoleniowcem Bruk-Betu ma zostać Radoslav Latal.

Radoslav Latal ma pomóc Termalice w utrzymaniu
Radoslav Latal ma pomóc Termalice w utrzymaniu
fot. Fot. Karolina Misztal

Radoslav Latal to były szkoleniowiec Piasta Gliwice, który został wicemistrzem Polski w sezonie 2015/16. Za wyniki Piastunek trener ten odpowiadał w latach 2015-2017. Między przygodą z gliwiczanami a ewentualnym dołączeniem do Bruk-Betu Latal pracował jeszcze w Sigmie Ołomuniec, Dynamie Brześć i Spartaku Trnawa.

51-latek, w rozmowie z Isport.blesk.cz, potwierdził, że ma regularny kontakt z władzami Termaliki, ale nie składa żadnych deklaracji. Przejęcie drużyny po Mariuszu Lewandowskim miałoby się jednak odbyć jeszcze przed rundą wiosenną, by przepracować okres przygotowawczy w pełni.

W Niecieczy robi się gorąco. Mariusza Lewandowskiego zastąpił pod koniec rundy jesiennej Waldemar Piątek. Bruk-Bet przegrał pod wodzą Piątka 0:3 z Wisłą Kraków.

Wcześniej do ekipy "Słoników" przymierzany był też Pavol Stano. Słowak był asystentem w Termalice, w 2018 roku. Przez trzy lata pracował też w MSK Żilinie.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy