menu

Ważny ruch Legii Warszawa. Maik Nawrocki wykupiony z Werderu Brema

28 maja 2022, 20:16 | DW

Legia Warszawa była krytykowana za zwlekanie z wykupieniem Maika Nawrockiego. Obrońca pokazał się z dobrej strony w europejskich pucharach i do momentu odniesienia kontuzji był ważnym graczem warszawskiego zespołu.


fot. Szymon Starnawski

Wykupienie Nawrockiego było o tyle ważne, że w Ekstraklasie potwierdził swój duży potencjał. W naszej lidze grał już w barwach Warty Poznań, a trafił tam na krótki okres z Werderu Brema. Po powrocie z wypożyczenia szybko jednak wrócił do Polski, bo tym razem na wypożyczenie zdecydowała się Legia Warszawa. Stołeczny zespół korzystał z Nawrockiego w europejskich pucharach. Jego atuty to umiejętność rozgrywania piłki od tyłu.

Legia może teraz postawić na niego w znacznie dłuższym wymiarze czasowym. Co ważniejsze, ma szansę wkrótce na sprzedaż Nawrockiego z zyskiem.

- Wykupienie Maika Nawrockiego to dobry ruch w kontekście piłkarskim i inwestycyjnym. Maik jest jakościowym zawodnikiem z charakterem, który mimo młodego wieku gra w dojrzały sposób, dobrze się ustawia i podejmuje właściwe decyzje. Wciąż dostrzegamy u niego elementy, które razem będziemy rozwijać - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.
źródło: Legionisci.com

Maik Nawrocki zagrał w tym sezonie w 29 meczach. Strzelił jednego gola i miał trzy asysty.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy