W Dortmundzie już nie muszą pamiętać o Aubameyangu. Michy Batshuayi zaliczył wymarzony debiut

2 lutego 2018, 22:26 | red

Szaleństwo związane z transferami już się zakończyło. Najważniejszy gracz Borussii - Pierre-Emerick Aubameyang już więcej nie zagra w żółtych barwach. Drużynie Petera Stogera było więc trudniej bez swojego najlepszego snajpera. Mimo wszystko BVB przełamało złą passę i wygrało pierwszy mecz w tym roku, a belgijski napastnik zdobył dwie bramki oraz dorzucił asystę.

Były zawodnik Chelsea potrzebował zaledwie 36 minut, by wpisać się na listę strzelców i w świetnym stylu przywitać się z kibicami swojej nowej drużyny. Belg wykorzystał rajd Toljana z lewej strony i skutecznie sprawdził się po wrzutce w pole karne.

Borussia zawodziła jednak dziś w defensywie. Gospodarze długo męczyli się, by złapać jakikolwiek kontakt z BVB, ale gdy już doszli do słowa, wykazali się fantastyczną skutecznością. Dominique Heintz oddał strzał z dystansu, którego Burki sparował prosto na głowę Zollera. Czerwona latatnia ligi potrzebowała takiego trafienia.

Po dwóch minutach było już jednak 2:1 dla gości! Znów Michy Batshuayi! Dopadł do zagranej futbolówki i świetnym plasowanym strzałem pokonał Horna. Na 20 minut przed końcem Koeln odpowiedziało. Jorge Mere wykorzystał wysokie dośrodkowanie w pole karne i przez chwilę zapewniał swojej drużynie cenny punkt. Nie na długo, bo w 84. minucie Andre Schurrle, który oddał złoty strzał po dograniu Batshuayia!

Jak tak dalej pójdzie to nikt o Aubameyangu pamiętać nie będzie!

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Ranking najwyżej wycenianych piłkarzy na świecie [TOP 10]

MAGAZYN SPORTOWY 24;nf

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/630ff266-5947-d1d9-64ce-36586f15d830,14dc4e7e-b076-27fe-13b9-f0d148d9e337,embed.html[/wideo_iframe]